Monday, December 2, 2019
  Visitor Home Time  
HPS Takedown Jamboree 5:30 PM
Evergreen
Mount Rainier
Tyee
Highline EVCampus
Eatonville Challenge Night 1 7:00 PM
Eatonville EHS
Tuesday, December 3, 2019
  Visitor Home Time  
Eatonville Challenge Night 2 7:00 PM
Eatonville EHS
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Lady Jag Kickoff Invitational
Aberdeen
Adna
Bellingham
Fife
Federal Way
Grandview
Highline
Klahowya
Kent Meridian
Kentridge
Kentwood
Monroe
Mount Rainier
Nathan Hale
North Thurston
Naches Valley
Orting
Olympic
Puyallup
Port Townsend
Rogers (Puyallup)
Steilacoom
Sehome
Thomas Jefferson
Warden
Washington
Emerald Ridge
"Jump on In" Tournament 10:00 AM
Washougal

Auburn
Auburn Riverside
Burlington-Edison
Bethel
Bellarmine
Cascade
Columbia - White Salmon
Centralia
Decatur
Elma
Enumclaw
Forks
Franklin Pierce
Jackson
Kamiak
Kalama
Kelso
La Center
Lakes
Lindbergh
Mount Baker
Marysville-Getchell
Marysville-Pilchuck
N/A
North Beach
Olympia
Rochester
Rainier
Shelton
Stadium
Stevenson
Spanaway Lake
Snohomish
Stanwood
Todd Beamer
Tenino
W F West
Winlock
Wilson
White River
Yelm YelmHS
return of the Seahawk 10:00 AM
Clover Park
Hazen
Juanita
Skyline
Sammamish
Chief Sealth
Tuesday, December 10, 2019
  Visitor Home Time  
Round Robin 5:30 PM
Fife
Stadium SHS
Thursday, December 12, 2019
  Visitor Home Time  
SPSL League Meet #1 @ Eatonville 5:30 PM
Fife
Foster
Foss
Franklin Pierce
Highline
Lindbergh
Washington
Eatonville EHS
* SPSL League Meet #1 @ White River 5:30 PM
Clover Park
Evergreen
Orting
Renton
River Ridge
Steilacoom
Tyee
White River WhtRvrHS
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Judy Emry Invite 8:00 AM

Bellingham
Central Kitsap
Enumclaw
Elma
Emerald Ridge
Forks
Lynden
Mount Baker
Nooksack Valley
Puyallup
Redmond
Squalicum
Tenino
Wenatchee
Yelm
Foss FossHS
Orting Girls Invite 9:00 AM
Orting OHS
The Battle in West Seattle 10:00 AM
Evergreen
River Ridge
West Seattle WSHS
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Lindbergh Invitational TBD
Skyline
Lindbergh LHS
Grizzly Stocking Stuffer 8:00 AM

Aberdeen
Centralia
Clover Park
Elma
Ilwaco
La Center
Tenino
Hoquiam HHS
Hammerhead Invite 9:00 AM
Washougal
Bonney Lake
Bellarmine
Curtis
Emerald Ridge
Fife
Franklin Pierce
Federal Way
Granger
Graham Kapowsin
Hazen
Hudson's Bay
Hanford
Kelso
Klahowya
Kentwood
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Olympia
Port Angeles
Puyallup
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Skyview
Sumner
Sunnyside
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Toppenish
Thomas Jefferson
Union
Washington
White River
Yelm
Central Kitsap KitPav
Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament 10:00 AM

Washougal
Hermiston, OR
Arlington
Burlington-Edison
Ballard
Bellingham
Blaine
Cascade
Cedarcrest
Concrete
Camas
Chief Sealth
Darrington
Decatur
Enumclaw
Everett
Edmonds-Woodway
Friday Harbor
Ferndale
Forks
Granite Falls
Glacier Peak
Jackson
Kennewick
Kent Meridian
Lincoln
Mount Baker
Meridian
Mount Vernon
Nooksack Valley
Oak Harbor
Pasco
Royal
Sehome
Steilacoom
Snohomish
Squalicum
Sedro-Woolley
Todd Beamer
Wilson
White River
Lynden LHS
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Orting Girls Dual Team Tournament 9:00 AM
Orting OHS
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
Rogers Holiday Tournament 8:00 AM
Fife
RHS
JV/Girls' Tournament 9:30 AM
Evergreen
Mt. Tahoma
Tyee
Highline Tyee
Monday, January 6, 2020
  Visitor Home Time  
Military Appreciation Duel 5:00 PM
Spanaway Lake
Clover Park ClovPkHS
Thursday, January 9, 2020
  Visitor Home Time  
* SPSL League Meet #2 @ Highline 5:30 PM
Clover Park
Eatonville
Fife
Foss
Lindbergh
Renton
Steilacoom
White River
Highline Olympic In
* SPSL League Meet #2 @ Washington 5:30 PM
Evergreen
Foster
Franklin Pierce
Highline
Orting
River Ridge
Tyee
Washington WHS
Friday, January 10, 2020
  Visitor Home Time  
Kelso Invite 3:30 PM
Hood River, OR
Hermiston, OR
Aberdeen
Battle Ground
Bellingham
Bonney Lake
Centralia
Camas
Columbia - White Salmon
Chiawana
Castle Rock
Decatur
Enumclaw
Elma
Eatonville
Eisenhower
Ephrata
Emerald Ridge
Forks
Fife
Fort Vancouver
Grandview
Granger
Hudson\\\'s Bay
Hanford
Ilwaco
Kiona Benton
Kalama
Kennewick
Kamiakin
La Center
Lincoln
Lakes
Mount Baker
Moses Lake
Mark Morris
Newport (Newport)
Olympia
Othello
Puyallup
Prairie
Quincy
R A Long
Rochester
Skyview
Sunnyside
Stevenson
Spanaway Lake
Squalicum
Sedro-Woolley
Todd Beamer
Toppenish
Toledo
Tenino
Union
Woodland
Winlock
Wenatchee
Wapato
Walla Walla
Kelso KHS
Saturday, January 11, 2020
  Visitor Home Time  
Kelso Invite 8:00 AM
Fife
KHS
King of Beacon Hill Invite 10:00 AM
Evergreen
Cleveland CHS
       8:30 weigh in, 9:30 coaches meeting, 10am start
Thursday, January 16, 2020
  Visitor Home Time  
* SPSL League Meet #3 @ Orting 5:30 PM
Clover Park
Eatonville
Foster
Franklin Pierce
Renton
River Ridge
Steilacoom
Orting OHS
* SPSL League Meet #3 @ Fife 5:30 PM
Evergreen
Foss
Highline
Lindbergh
Tyee
Washington
White River
Fife FHS
Friday, January 17, 2020
  Visitor Home Time  
Lady Huskie Invite 5:00 PM
Hermiston, OR
Burlington-Edison
Chiawana
Chewelah
Central Valley
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
Enumclaw
Grandview
Glacier Peak
Hanford
Kiona Benton
Kelso
Kamiakin
Lynden
Mount Baker
Mead
Naches Valley
Pasco
Quincy
Royal
Richland
River View
Sunnyside
Southridge
Snohomish
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
White River
Walla Walla
Zillah
Othello PT Gym
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
Lipstick Open
Auburn Mountainview
Bainbridge
Central Kitsap
Clover Park
Chief Sealth
Federal Way
Graham Kapowsin
Issaquah
Ingraham
Mount Rainier
North Kitsap
Olympic
Olympia
Redmond
Shelton
Spanaway Lake
Yelm
Lakes Photographer: Jake IvorySaunders
Lads and Lasses 8:00 AM
Orting
Fife FHS
Lady Huskie Invite 10:00 AM
Hermiston, OR
Burlington-Edison
Chiawana
Chewelah
Central Valley
Ephrata
Eastmont
Enumclaw
Eisenhower
Ellensburg
Grandview
Granger
Glacier Peak
Hanford
Kiona Benton
Kelso
Kamiakin
Lynden
Mount Baker
Mead
Newport (Newport)
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
River View
Southridge
Sunnyside
Snohomish
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
White River
Walla Walla
Zillah
Othello PT Gym
River Ridge Rumble 10:00 AM
River Ridge RRHS
Thursday, January 23, 2020
  Visitor Home Time  
* SPSL League Meet #4 @ Steilacoom 5:30 PM
Clover Park
Eatonville
Evergreen
Franklin Pierce
Highline
Washington
White River
Steilacoom SteilaHS
* SPSL League Meet #4 @ Lindbergh 5:30 PM
Fife
Foster
Foss
Orting
Renton
River Ridge
Tyee
Lindbergh LHS
Friday, January 24, 2020
  Visitor Home Time  
Relentless Tournament
Clover Park
Juanita
Chief Sealth CSHS
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Viking Girls Invitational
Auburn
Bellevue
Ballard
Bellingham
Bonney Lake
Bellarmine
Cedarcrest
Curtis
Castle Rock
Chief Sealth
Elma
Enumclaw
Eatonville
Emerald Ridge
Forks
Federal Way
Hoquiam
Kentridge
Lynden
Lakewood
Olympia
Rogers (Puyallup)
Ridgefield
Rochester
Sumner
Sehome
Squalicum
Stanwood
Tahoma
Tenino
Puyallup PHS
       Almost FULL - Do Not Add Without PHS Approval
Tuesday, January 28, 2020
  Visitor Home Time  
Puyallup
Fife FHS 5:30 PM
       Senior Night
Thursday, January 30, 2020
  Visitor Home Time  
Double Dual w/G-K, SP. Lake 5:30 PM
Graham Kapowsin
Spanaway Lake
Orting OHS
Friday, February 7, 2020
  Visitor Home Time  
Day 1 - Girls Sub-Regional 2.2 3:00 PM
Bethel
Bremerton
Bonney Lake
Chimacum
Clover Park
Eatonville
Evergreen
Foss
Fife
Foster
Franklin Pierce
Highline
Klahowya
Kingston
Lakes
Lincoln
Lindbergh
Mt. Tahoma
North Kitsap
North Mason
Orting
Olympic
Port Angeles
Port Townsend
Renton
River Ridge
Stadium
Steilacoom
Sequim
Tyee
Wilson
Washington
White River
Spanaway Lake SLHS
Saturday, February 8, 2020
  Visitor Home Time  
Day 2 - Girls Sub-Regional 2.2 9:00 AM
Bethel
Bremerton
Bonney Lake
Chimacum
Clover Park
Eatonville
Evergreen
Foss
Foster
Fife
Franklin Pierce
Highline
Klahowya
Kingston
Lakes
Lincoln
Lindbergh
Mt. Tahoma
North Kitsap
North Mason
Olympic
Orting
Port Angeles
Port Townsend
Renton
River Ridge
Stadium
Sequim
Steilacoom
Tyee
Wilson
Washington
White River
Spanaway Lake SLHS