League3A Division
2A Division
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   Water Polo   X-Country   Basketball   Swim   Wrestling   Baseball   Soccer   Track
Girls Sports:   Cheer   Golf   Soccer   Swim   Volleyball   X-Country   Basketball   Gymnastics   Wrestling   Softball   Tennis   Track   Water Polo
Coed Sports:   Unified Basketball   Unified Soccer
League: School: Login | Register | Contacts
Softball
2A
   Conf.  Overall
 WLWL
Fife140232
Orting104187
White River1041212
Steilacoom104139
Franklin Pierce68813
River Ridge410612
Washington212314
Clover Park014116


3A
   Conf.  Overall
 WLWL
Enumclaw140212
Auburn MV122186
Bonney Lake104167
Auburn Riv771210
Peninsula77912
Sumner410415
Auburn113415
Lakes113314


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, May 23
Final
Scored By: Mark.Swofford
3Steilacoom
6Sequim *


Final
Scored By: Mark.Swofford
10Franklin Pierce
12Sammamish *


Final
Scored By: Mark.Swofford
2Olympic
5Orting *


Final
Scored By: Mark.Swofford
5Auburn Riv
4Peninsula *


Final
Scored By: Mark.Swofford
3Shelton
5Bonney Lake *


Final
Scored By: Mark.Swofford
4Kelso
1Auburn Riv *


Final
Scored By: Mark.Swofford
1Bonney Lake
4Central Kitsap *


Final
Scored By: Mark.Swofford
11Orting
0Kingston *


Friday, May 27
Final
Scored By: Ted.House
9R A Long
3White River *


Final
Scored By: Ted.House
8Everett
3Auburn MV *


Final
Scored By: Ted.House
1West Seattle
2Enumclaw *


Final
Scored By: Ted.House
0Orting
4Fife *


Final
Scored By: Ted.House
2Auburn MV
0Juanita *


Final
Scored By: Ted.House
6White River
13Selah *


Final
Scored By: Ted.House
8Tumwater
7Orting *


Final
Scored By: Ted.House
3Mt. Spokane
8Enumclaw *


Final
Scored By: Ted.House
0Ellensburg
1Fife *


Final
Scored By: Ted.House
1Auburn MV
5Lake Washington *


Saturday, May 28
Final
Scored By: Ted.House
1Everett
2Enumclaw *


Final
Scored By: Ted.House
5Fife
2W F West *


Final
Scored By: Ted.House
10Meadowdale
0Enumclaw *


Final
Scored By: Ted.House
3Othello
1Fife *


ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2015-16 Varsity Softball Schedule

Regular Season

  Date Enumclaw Opponent  
Sat, Mar 12 Enumclaw 9 Moses Lake 3
Fri, Mar 18 Enumclaw 0 Tahoma 11
* Tue, Mar 29 Enumclaw 7 Lakes 0
* Thu, Mar 31 Enumclaw 5 Auburn Riverside 2
* Tue, Apr 5 Enumclaw 12 Auburn 5
* Thu, Apr 7 Enumclaw 10 Peninsula 0
* Tue, Apr 12 Enumclaw 16 Sumner 5
* Thu, Apr 14 Enumclaw 8 Bonney Lake 0
* Mon, Apr 18 Enumclaw 16 Lakes 2
* Tue, Apr 19 Enumclaw 9 Auburn Mountainview 0
* Tue, Apr 26 Enumclaw 8 Auburn Riverside 1
* Thu, Apr 28 Enumclaw 15 Auburn 3
Fri, Apr 29 Enumclaw Issaquah
        Postponed, new date to be determined
* Tue, May 3 Enumclaw 11 Peninsula 0
* Tue, May 10 Enumclaw 4 Bonney Lake 3
* Wed, May 11 Enumclaw 10 Sumner 2
* Thu, May 12 Enumclaw 7 Auburn Mountainview 0
Fri, May 13 Enumclaw 8 White River 4

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
May 12 - May 133A Narrows League at RAC
May 20 - May 233A District at Sprinker Fields
  Fri, May 20 Kelso Won 4-1
  Fri, May 20 Sumner Won 8-3
May 27 - May 283A State at Regional Athletic Complex
  Fri, May 27 Mt. Spokane Won 8-3
  Fri, May 27 West Seattle Won 2-1
  Sat, May 28 Meadowdale Lost 10-0
  Sat, May 28 Everett Won 2-1
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy