SPSL 4A Girls Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Tuesday, September 10, 2019
  Visitor Home Time  
* Sumner   34
Emerald Ridge   21 ERHS 4:30 PM Photographer: Jim Wilkerson
* Rogers (Puyallup)   18
Sumner   23 Eismann 4:30 PM Photographer: Jim Wilkerson
* Puyallup   31
Olympia   24 LBA Park 4:30 PM
* Graham Kapowsin   46
Olympia   17 LBA Park 4:30 PM
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Capital Invite 9:00 AM
Bainbridge
Bonney Lake
Hanford
Rogers (Puyallup)
River Ridge
Shelton
Tenino
Capital CapHS Photographer: Jim Wilkerson
Bellarmine Invitatational 10:00 AM
Gonzaga Preparatory School   0
Skyline   0
Bellarmine   0 BPHS
The 21st Bellarmine Invite 10:00 AM
Auburn Riverside
Federal Way
Olympic
Puyallup
Bellarmine BPHS
Wednesday, September 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Curtis   44
South Kitsap   17 SKRP 4:30 PM
Friday, September 20, 2019
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet and Lakeside co-host @ Lower Woodl 3:40 PM
Bellarmine   58
Eastside Catholic   97
Holy Names Academy   31
Lakeside   NS
Seattle Prep.   83
Bishop Blanchet   72 LWoodlnd
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Fort Steilacoom Invitational
Bonney Lake
Juanita
Puyallup
Rogers (Puyallup)
Woodinville
Lakes FtSteil Photographer: Jim Wilkerson
Wednesday, September 25, 2019
  Visitor Home Time  
* Bellarmine   49
Olympia   15 LBA Park 4:30 PM
* Graham Kapowsin   25
Sumner   36 THES 4:30 PM
* Rogers (Puyallup)   30
Puyallup   29 Wldwood 4:30 PM Photographer: Jim Wilkerson
* Emerald Ridge   30
Puyallup   29 Wldwood 4:30 PM
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Nike Invite 10:00 PM
Puyallup   0
Portland
Wednesday, October 2, 2019
  Visitor Home Time  
* Puyallup   21
Graham Kapowsin   38 FrntrPrk 4:30 PM
Bonney Lake   22
Sumner   33 THES 4:30 PM
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Curtis Invite 9:00 AM
Bothell
Bonney Lake
Federal Way
Mount Rainier
Puyallup
Peninsula
River Ridge
Tenino
Curtis Chmb Crk
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM

Southridge, OR
University Prep.
Auburn
Archbishop Murphy
Arlington
Bush
Blaine
Bellevue
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Enumclaw
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Foster
Franklin Pierce
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kiona Benton
Kings
Kingston
Kentridge
Liberty Bell
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Meridian
Mercer Island
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Si
Northwest Christian (Lacey)
Northwest
North Mason
North Creek
North Thurston
Nooksack Valley
Oak Harbor
Olympia
Orcas Island
Prosser
Pope John Paul II
Roosevelt
Seattle Academy
Shorecrest
Sultan
Steilacoom
Stadium
Sammamish
Skyline
Snohomish
Squalicum
Shorewood
Toppenish
Tyee
Three Rivers Christian
Wahluke
West Seattle
Marysville-Getchell CdrcrstG
Wednesday, October 9, 2019
  Visitor Home Time  
* Bellarmine   50
South Kitsap   15 SKRP 4:30 PM
* Olympia   29
Curtis   26 CHS 4:30 PM
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
Bill Kehoe South Sound Invite TBD
Forks   15
Olympia   15
Tenino   15
North Thurston   15 SMU
Hole in the Wall 9:00 AM
Jesuit, OR   15
University Prep.   15
Auburn Mountainview   15
Arlington   15
Blaine   15
Bellevue   15
Bush   15
Bainbridge   15
Bothell   15
Crosspoint   15
Chelan   15
Cascade   15
Cleveland   15
Camas   15
Central Kitsap   15
Cedar Park Chr. (Bothell)   15
Columbia River   15
Eastside Catholic   15
Eastmont   15
Eisenhower   15
Eastlake   15
Elma   15
Ellensburg   15
Franklin   15
Foster   15
Ferndale   15
Gig Harbor   15
Garfield   15
Glacier Peak   15
Hockinson   15
Interlake   15
Ingraham   15
Issaquah   15
Inglemoor   15
Juanita   15
Kelso   15
Kings   15
Klahowya   15
Kingston   15
Kentridge   15
Lynden Christian   15
Liberty   15
Lakeside   15
Lynden   15
Lake Stevens   15
Lake Washington   15
Lynnwood   15
Mount Baker   15
Meadowdale   15
Mercer Island   15
Medical Lake   15
Monroe   15
Marysville-Pilchuck   15
Mount Rainier   15
Mount Si   15
Mountlake Terrace   15
Mount Vernon   15
North Central   15
Newport   15
Northwest   15
North Kitsap   15
Nooksack Valley   15
O'Dea   15
Overlake   15
Orcas Island   15
Port Angeles   15
Prairie   15
Port Townsend   15
Roosevelt   15
Renton   15
Rogers (Puyallup)   15
Seattle Academy   15
Seattle Christian   15
Sehome   15
Shelton   15
Skyline   15
Sammamish   15
Sequim   15
Snohomish   15
Squalicum   15
Stanwood   15
Sedro-Woolley   15
Tahoma   15
Wilbur-Creston   15
Woodinville   15
Wapato   15
West Seattle   15
Walla Walla   15
Lakewood   15 LWHS
Bill Kehoe Invite 10:00 PM
Puyallup   0
Lacey, WA
Wednesday, October 16, 2019
  Visitor Home Time  
* South Kitsap   21
Olympia   35 Lincoln Hi 4:30 PM
* Curtis   33
Bellarmine   26 Lincoln Hi 4:30 PM
* Emerald Ridge   20
Graham Kapowsin   35 Lincoln Hi 4:30 PM
* Rogers (Puyallup)   15
Graham Kapowsin   40 Lincoln Hi 4:30 PM
* Sumner   37
Puyallup   24 Wldwood 4:30 PM
Thursday, October 24, 2019
  Visitor Home Time  
* SPSL Championship Meet 1:00 PM
Bellarmine   0
Curtis   0
Emerald Ridge   0
Graham Kapowsin   0
Olympia   0
Puyallup   0
Rogers (Puyallup)   0
Sumner   0
South Kitsap   0 FtSteil Photographer: Jim Wilkerson
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
Westside Classic, WCD/SWD Bi-District Meet 1:25 PM
Bellarmine   0
Curtis   0
Emerald Ridge   0
Graham Kapowsin   0
Olympia   0
Puyallup   0
Rogers (Puyallup)   0
South Kitsap   0
Sumner   0 Chmb Crk