Boys Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Graham Kapowsin6060
South Kitsap5050
Rogers (Puy)4141
Emerald Ridge4242
Puyallup3333
Curtis3334
Bellarmine1515
Sumner0606
Olympia0606


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Jan 16
Final
Scored By: Shawn.Gaspaire
32Sumner
42Curtis *


Final
Scored By: Wyatt.Pankuuk
65Graham Kapowsin
12Olympia *


Final
Scored By: Sparkey.Ainslie
66South Kitsap
9Bellarmine *


Final
Scored By: Chad.Nass
24Rogers (Puy)
47South Kitsap *


Final
Scored By: Bryan.Bartelson
35Sumner
48Puyallup *


Final
Scored By: Scott.Stirts
37Emerald Ridge
40Graham Kapowsin *


Final
Scored By: Wyatt.Pankuuk
55Emerald Ridge
21Olympia *


Final
Scored By: Shawn.Gaspaire
27Puyallup
49Curtis *


Final
Scored By: Sparkey.Ainslie
57Rogers (Puy)
12Bellarmine *


Saturday, Jan 18
 
Washington
Tahoma
Stadium
Sequim
Puyallup
Peninsula
Orting
Mt Rainier
Kent Meridian
Hoquiam
Federal Way
Emerald Ridge
Curtis
Auburn
Fife *


FHS
 
King of the Hills | Battle for the Belts
Shelton
Rochester
Port Angeles
Olympic
Olympia
Columbia River
Black Hills *


BHHS
 
End-of-Days Tournament
Timberline
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Redmond
North Kitsap
Mt Rainier
Issaquah
Ingraham
Graham Kapowsin
Eastlake
Clover Park
Central Kitsap
Bainbridge
Auburn
Lakes *


LakesHS
 
Bellarmine
Rogers (Puy) *


RHS
 
W Valley (Yak)
Sultan
Stadium
Kent Meridian
Hoquiam
Chief Leschi
Bellarmine
Foss *


FossHS
 
Gladiator Duals
Westview, OR
Snohomish
Peninsula
Kentlake
Chief Sealth
Anacortes
Curtis *


CHS
 
The Lake Stevens Invite
Yelm
Tahoma
South Kitsap
Rogers (Puy)
Pasco
Orting
North Central
Mt. Spokane
Mount Si
Moses Lake
Enumclaw
Central Valley
Camas
Auburn Riv
Lake Stevens *


CavMH

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date South Kitsap Opponent  
Sat, Dec 7 Auburn Invite
Fri, Dec 13 Olympic Duals JV Tournament
        JV
Sat, Dec 14 Olympic Duals
South Kitsap 1 Olympic (Host) 1
Central Kitsap 1
Toppenish 1
Wenatchee 1
* Wed, Dec 18 South Kitsap 48 Sumner 21
* Wed, Dec 18 South Kitsap 41 Emerald Ridge 32
Fri, Dec 20 Hammerhead Invite
        10am Boys
Sat, Dec 21 Hammerhead Invite
        9am Both Boys and Girls
Fri, Dec 27 Hawkins Memorial JV/Girls Tournament
South Kitsap North Mason (Host)
Bainbridge
Bremerton
Central Kitsap
Elma
Friday Harbor
Gig Harbor
Kingston
Klahowya
Life Christian Acad.
Lincoln
North Beach
North Kitsap
Olympic
Port Angeles
Port Townsend
Sequim
Shelton
Fri, Dec 27 Pac Coast Tournament
        Boy\'s
Sat, Dec 28 PAC Coast Tournament
        Boys
Fri, Jan 3 Gut Check
South Kitsap Deer Park
Newport (Newport)
Sat, Jan 4 Gut Check
South Kitsap Deer Park
Newport (Newport)
* Wed, Jan 8 South Kitsap 42 Curtis 36
* Thu, Jan 16 South Kitsap 66 Bellarmine 9
* Thu, Jan 16 South Kitsap 47 Rogers (Puyallup) 24

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Jan 18 The Lake Stevens Invite
Lake Stevens (Host)
11:00 AM Away CavMH
* Wed, Jan 22 Olympia
7:00 PM Home SKHS
Sat, Jan 25 South Kitsap Tourney
Home
* Tue, Jan 28 Graham Kapowsin
7:00 PM Away GKHS
* Thu, Jan 30 Puyallup
7:00 PM Home SKHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 12:00 AM
Feb 8, 12:00 AM
SPSL Wrestling Tournament at Rogers HS (Puy)
 Feb 15, 12:00 AMRegional Tournament
 Feb 21, 12:00 AM
Feb 22, 12:00 AM
WIAA Mat Classic at Tac Dome