League
2A Schools
2A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
SPSL 2A Contacts
Home   |   Our League   |   League Contacts   |   Website Contacts   |   Directions   |   Officials

A
Tyee High School
Timi Akinniyi
Boys Soccer: Coach
Highline High School
Timi Akinniyi
Girls Soccer: Head Coach
Lindbergh High School
Justina Alex
Gymnastics: Head Coach
River Ridge High School
Zoanne Alexander
District Athletic Secretary
Franklin Pierce High School
Marissa Aloisio
Volleyball: Coach
Softball: Coach
Franklin Pierce High School
Nick Aloisio
Baseball: Head Coach
Highline High School
Emily Alvarez
Volleyball: Coach
Foster High School
Redwan Aman
Boys Soccer: Head Coach
Foster High School
Rosalynn Ambler
Winter Cheer: Head Coach
Highline High School
Byron Anderson
Boys Basketball: Coach
Steilacoom High School
Erin Anderson
Cross Country: Head Coach
Fife High School
Elise Arias
Volleyball: Coach
River Ridge High School
Chad Arko
Boys Basketball: Coach
Baseball: Head Coach
Tyee High School
Makinzie Atteberry
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Highline High School
Maki Atterberry
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
B
Highline High School
Scott Babcock
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Renton High School
Rita Baccus
District Athletic Secretary
Evergreen High School
Jordan Badinger
Boys Soccer: Head Coach
Highline High School
Jordan Badinger
Girls Soccer: Coach
Eatonville High School
Maryann Baker
Boys Tennis: Head Coach
Orting High School
Tom Bannan
Football: Head Coach
Franklin Pierce High School
John Barbee
Boys Basketball: Head Coach
White River High School
Nate Barnett
Baseball: Head Coach
Foss High School
Josh Barsh
Boys Basketball: Head Coach
Orting High School
Cody Baskett
Baseball: Coach
Lindbergh High School
Benny Benavides
Baseball: Head Coach
Orting High School
Chaun Benjamin
Boys Basketball: Head Coach
Washington High School
Chris Berggren
Boys Basketball: Coach
Boys Soccer: Head Coach
White River High School
Joe Birklid
Girls Soccer: Head Coach
Washington High School
Kylee Bishop
Softball: Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Steilacoom High School
Jenetta Blake
Cheer: Head Coach
Evergreen High School
Roderick Booker
Girls Basketball: Coach
Clover Park High School
Beth Bowen
Girls Soccer: Head Coach
Orting High School
Karlena Bowers
Cheer: Head Coach
Fall Cheer: Head Coach
Winter Cheer: Head Coach
Highline High School
Lori Box
Athletic Director
Foss High School
Jeff Boyden
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Washington High School
Spencer Boyes
Girls Basketball: Coach
River Ridge High School
Bryan Boyle
Baseball: Coach
Steilacoom High School
Thomas Bradbury
Baseball: Coach
Girls Bowling: Head Coach
River Ridge High School
Shannon Brigham
Gymnastics: Head Coach
Washington High School
Nicole Broadwell
Cheer: Head Coach
River Ridge High School
Darby Brooks
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
River Ridge High School
Lorissa Brose
Dance & Drill: Head Coach
Foss High School
Corey Brown
Football: Head Coach
Franklin Pierce High School
Jennifer Bruce
Softball: Head Coach
Orting High School
Janette Brydson
Softball: Coach
Eatonville High School
JJ Burgess
Softball: Coach
Fife High School
Colton Buse
Girls Basketball: Coach
Fife High School
Jo Bushnell
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Foster High School
August Byzinker
Boys Cross Country: Coach
Girls Cross Country: Coach
C
Fife High School
Sherri Cail
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Orting High School
Mikayla Cailing
Athletic Secretary
Fife High School
Darcia Calhoun
Fall Cheer: Head Coach
Winter Cheer: Head Coach
River Ridge High School
Bob Campbell
Girls Bowling: Head Coach
Washington High School
Bryan Carbullido
Boys Basketball: Coach
White River High School
Caitlin Carr
Volleyball: Head Coach
Girls Basketball: Coach
Franklin Pierce High School
Bryce Carter
Baseball: Coach
Foss High School
Deborah Carter-Thompson
Girls Cross Country: Head Coach
Steilacoom High School
Kathy Casey
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Tyee High School
Chris Chacon
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Fife High School
Mike Chapman
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

Highline High School
Darrell Chase
Volleyball: Coach
Renton High School
Earl Cheatham
Girls Basketball: Coach
Eatonville High School
Alex Christensen
Boys Tennis: Coach
Girls Tennis: Head Coach
River Ridge High School
Ashley Clark
Girls Basketball: Coach
Foster High School
Laurie Clark
Assistant Principal
Fife High School
Lynde Clarke
Girls Golf: Head Coach
Tyee High School
Robert Clements
Athletic Director
Orting High School
Jody Coleman
Boys Wrestling: Head Coach
Renton High School
Ben Conklin
Boys Soccer: Head Coach
Tyee High School
Gail Considine
Volleyball: Coach
Tyee High School
Lorna Considine
Volleyball: Head Coach
Highline High School
Deontae Cooper
Football: Head Coach
Highline High School
Shay Cooper
Fall Cheer: Head Coach
Fife High School
Richard Copeland
Baseball: Coach
Evergreen High School
Christian Correa
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Franklin Pierce High School
Ruben Cortinas
Boys Wrestling: Head Coach
Evergreen High School
Justin Cox
Boys Basketball: Coach
Clover Park High School
Anthony Crawford
Boys Basketball: Coach
Eatonville High School
Katey Critel
Athletic Secretary
River Ridge High School
Michael Crosby
Girls Basketball: Coach
Fife High School
Tony Crudo
Boys Soccer: Head Coach
Washington High School
Allen Culp
Cross Country: Head Coach
White River High School
Jeremy Curtin
Baseball: Coach
Tyee High School
Chuck Cushman
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

D
Foster High School
Louis D'Andrea
Track: Head Coach
Eatonville High School
Kimberly Davidson
Fall Cheer: Head Coach
Winter Cheer: Head Coach
Steilacoom High School
Colby Davies
Football: Head Coach
Clover Park High School
Carrie Decaires
Girls Basketball: Head Coach
Franklin Pierce High School
Marcus Disney
Girls Basketball: Head Coach
Franklin Pierce High School
Tiffany Disney
Volleyball: Head Coach
Girls Basketball: Coach
Highline High School
Cory Doughman
Baseball: Coach
Tyee High School
Kody Dribnak
Girls Basketball: Head Coach
Highline High School
Chris Dubois
Baseball: Head Coach
Fife High School
Cassy Duschel
Softball: Head Coach
E
Lindbergh High School
Stephanie Edmisson
Volleyball: Head Coach
White River High School
Gressa Eide
Volleyball: Coach
Foss High School
Ron Ellis
Boys Cross Country: Head Coach
Boys Wrestling: Head Coach
Evergreen High School
Matthew Erickson
Boys Basketball: Head Coach
Fife High School
marty evans
Boys Soccer: Coach
F
Foster High School
Troy Farris
Boys Wrestling: Coach
Girls Wrestling: Coach
Highline High School
Sandy Feaser
Volleyball: Head Coach
Renton High School
Chris Fedor
Baseball: Head Coach
Clover Park High School
Lachelle Felton
Winter Cheer: Head Coach
Fife High School
Katy Ferguson
Volleyball: Head Coach
Washington High School
Ricardo Ferrell
Boys Track: Head Coach
Foster High School
William Finn
Softball: Head Coach
Foster High School
Ashley Fitzgerald
Volleyball: Coach
White River High School
Mike Fitzpatrick
Volleyball: Coach
Steilacoom High School
John Ford
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Foster High School
Luther Ford
Girls Tennis: Coach
Foster High School
John Forsyth
Girls Swim: Head Coach
White River High School
Joe Frame
Baseball: Coach
Orting High School
Gariann Frey
Volleyball: Head Coach
Clover Park High School
Kristina Fulps
Cheer: Head Coach
White River High School
Mark Funkhouser
Boys Lacrosse: Head Coach
G
River Ridge High School
Nyra Gallardo
Volleyball: Head Coach
Steilacoom High School
Eric Garrett
Baseball: Head Coach
Orting High School
Mike Gatsos
Girls Soccer: Head Coach
Evergreen High School
Katie Gehring
Volleyball: Coach
White River High School
Chris Gibson
District Athletic Director
Girls Basketball: Head Coach
Fife High School
Teri Gieck
Building Athletic Secretary
Tyee High School
Matt Gilbert
Boys Swim: Head Coach
Clover Park High School
Bre Giove
Athletic Director
Foster High School
Robert Graham
Boys Basketball: Head Coach
Tyee High School
Stefan Green
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
River Ridge High School
Danny Greene
Softball: Coach
Clover Park High School
Richard Grutas
Baseball: Head Coach
River Ridge High School
Tim Gugerty
Boys Soccer: Coach
Lindbergh High School
Connor Guhlke
Boys Swim: Coach
Girls Swim: Coach
Lindbergh High School
Michael Guimond
Boys Basketball: Head Coach
H
Tyee High School
Mike Hale
Boys Basketball: Coach
Foster High School
Eric Hall
Boys Tennis: Coach
Franklin Pierce High School
Michelle Hall
Cheer: Head Coach
Eatonville High School
Hayley Hancock
Volleyball: Scores
Franklin Pierce High School
Trevor Hanson
Football: Head Coach
Evergreen High School
Alexandra Harper
Gymnastics: Head Coach
Foster High School
Geniqua Harris
Athletic Trainer
Renton High School
Farley Haruo
Boys Basketball: Coach
Softball: Coach
River Ridge High School
Martin Harvey
Softball: Head Coach
Eatonville High School
Carl Hehemann
Boys Basketball: Coach
Evergreen High School
Dena Helme
Volleyball: Coach
Highline High School
Ryan Helms
Softball: Head Coach
Franklin Pierce High School
Brandon Henry
Boys Soccer: Head Coach
Tyee High School
Eric Henry
Girls Basketball: Coach
Evergreen High School
Zach Hermsen
Football: Head Coach
Evergreen High School
Natasha HicksMcCray
Girls Basketball: Head Coach
River Ridge High School
Robert Higashi
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Evergreen High School
Erin Hocevar Ortiz
Fall Cheer: Head Coach
Franklin Pierce High School
Jake Hohbein
Baseball: Coach
Clover Park High School
Sheila Holter
Asst. Principal
Franklin Pierce High School
Colin Horak
Boys Golf: Head Coach
River Ridge High School
Terrance Howard
Boys Basketball: Coach
Tyee High School
Jesse Huizar
Girls Tennis: Coach
Tyee High School
Jason Hunter
Boys Basketball: Coach
Franklin Pierce High School
Audrey Hunter-Sims
Fall Cheer: Head Coach
Clover Park High School
Jeff Hurdus
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Girls Bowling: Head Coach
River Ridge High School
Linda Huyck
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

I
Lindbergh High School
Elliott Ilgenfritz
Boys Basketball: Coach
Lindbergh High School
Mark Ishimitsu
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
J
Steilacoom High School
Jasmine Jackson
Volleyball: Coach
White River High School
Jason Jackson
Girls Wrestling: Head Coach
Renton High School
Walter Jackson
Boys Tennis: Coach
Renton High School
Tammy Jackson-Cloy
Girls Basketball: Coach
Softball: Head Coach
White River High School
Peggy Jacobsen
Girls Bowling: Head Coach
Orting High School
Eric Johnson
Cross Country: Head Coach
Steilacoom High School
Richard Johnson
Track: Head Coach
Lindbergh High School
Ryan Johnson
Boys Soccer: Head Coach
Girls Soccer: Head Coach
White River High School
Zach Johnson
Boys Basketball: Head Coach
Foster High School
Harvard Jones
District Athletic Director
Orting High School
Jane Jones
Girls Basketball: Coach
Fife High School
Mark Jones
Boys Golf: Head Coach
River Ridge High School
McCurdy Jones
Volleyball: Coach
Foster High School
Tenea Jones
Fall Cheer: Head Coach
K
Renton High School
Brian Kaelin
District Athletic Director
Foster High School
Patrick Kalalau
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Fife High School
Ryan Kauffman
Volleyball: Coach
Lindbergh High School
Lisa Keeney
Girls Bowling: Head Coach
Orting High School
Mikaela Kilcup
Volleyball: Coach
Clover Park High School
Yong Min Kim
Boys Soccer: Head Coach
Clover Park High School
Aryn Knutsen
Volleyball: Coach
Softball: Head Coach
Clover Park High School
Suzanne Koenig
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Renton High School
Aleta Konkol
Athletic Director
Steilacoom High School
Nick Koubele
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Eatonville High School
Gavin Kralik
Athletic Director
Football: Head Coach
Franklin Pierce High School
Jeff Kurbis
Boys Basketball: Coach
L
Lindbergh High School
Larry Laliberte
Softball: Head Coach
Lindbergh High School
Becky Lamb
Athletic Director
Clover Park High School
Jay Lamkin
Softball: Coach
Foss High School
Tashi Langton
Boys Soccer: Head Coach
Girls Soccer: Head Coach
River Ridge High School
Gary Larson
Athletic Director
Fife High School
Yolonda Lawes
Girls Wrestling: Head Coach
Renton High School
Gus Lawlar
Football: Head Coach
Renton High School
Nessa Lemalu
Volleyball: Head Coach
Renton High School
Corisa Leon
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
White River High School
Kim Lind
Cheer: Head Coach
Fife High School
Allyson Lindstrom
Softball: Coach
Clover Park High School
Dominique Lowery
Boys Track: Head Coach
Washington High School
Jason Lucey
Girls Swim: Head Coach
Tyee High School
Devin Luckenbach
Baseball: Head Coach
River Ridge High School
Kristen Luikkonen
Girls Soccer: Head Coach
Washington High School
Lucas Lundgren
Boys Soccer: Coach
Franklin Pierce High School
Howard Lutton
Boys Track: Head Coach
M
Tyee High School
Tremain Mack
Football: Head Coach
River Ridge High School
Deanna Maddux
Transportation
Evergreen High School
Chris Maine
Football: Coach
Franklin Pierce High School
Wendy Malich
District Athletic Director
Steilacoom High School
Ernie Manning
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
White River High School
Dameon Marlow
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

Washington High School
Kevin Marshall
Boys Basketball: Head Coach
Washington High School
Karrie Marton
Girls Track: Head Coach
Tyee High School
Debbi Mathews
District Athletic Secretary
Evergreen High School
Dan Matthias
Cross Country: Head Coach
Orting High School
Andy McCarthy
Boys Soccer: Coach
Clover Park High School
Sheydan McCoy
Boys Soccer: Coach
Lindbergh High School
Rowena McCullough
Athletic Secretary
Tyee High School
Courtney McCurry
Softball: Head Coach
Tyee High School
Rodney McCurry
Boys Basketball: Head Coach
Franklin Pierce High School
Will McGill
Boys Basketball: Coach
Franklin Pierce High School
Jesse McNeil
Athletic Director
Cross Country: Head Coach
Orting High School
Jeremy McNinch
Baseball: Head Coach
Orting High School
Maureen McNinch
Dance & Drill: Head Coach
Washington High School
Steve Mead
Girls Bowling: Head Coach
Fife High School
Stephanie Mehr
Girls Basketball: Coach
Franklin Pierce High School
Jeff Melvard
Girls Golf: Head Coach
Girls Bowling: Head Coach
Clover Park High School
Tammy Mercer
Athletic Secretary
Orting High School
Eanna Merighi
Volleyball: Coach
Fife High School
Brian Meyer
Unified Basketball: Head Coach
Orting High School
Steve Meyers
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Highline High School
Julian Michel
Boys Soccer: Coach
Highline High School
Eduardo Millan
Boys Soccer: Head Coach
Orting High School
Jacob Millay
Boys Basketball: Coach
Orting High School
John Miller
Boys Basketball: Coach
Lindbergh High School
Roger Miron
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Lindbergh High School
Shannon Mobley
Softball: Coach
Eatonville High School
Michael Moeller
Baseball: Head Coach
Steilacoom High School
Alex Montgomery
Girls Basketball: Head Coach
Highline High School
Michelle Montgomery
Girls Basketball: Head Coach
Tyee High School
Jon Morehead
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Eatonville High School
Jessica Morrish
Boys Cross Country: Coach
Girls Cross Country: Coach
Orting High School
Scott Muchmore
Girls Soccer: Coach
N
Foster High School
Bill Napier
Cross Country: Head Coach
Eatonville High School
Kiersti Nation
Volleyball: Scores
White River High School
Ruben Navejas
Boys Wrestling: Head Coach
Foss High School
James Neil
District Athletic Director
Lindbergh High School
Dave Nelson
Football: Coach
Baseball: Coach
Fife High School
Kent Nevin
Football: Head Coach
Lindbergh High School
Luke Nevin
Girls Wrestling: Head Coach
Foster High School
Sopheak Ngeth
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Washington High School
Vinh Nguyen
Girls Tennis: Head Coach
Foss High School
Chad Nichols
Girls Wrestling: Head Coach
River Ridge High School
Tanner Nielsen
Baseball: Coach
Girls Golf: Head Coach
Clover Park High School
Robert Ninnis
Cross Country: Head Coach
Boys Basketball: Head Coach
Fife High School
Shane Nixon
Athletic Director
Baseball: Head Coach
White River High School
Carl Nyberg
Softball: Coach
O
Foss High School
Harrison Oak
Girls Water Polo: Head Coach
Tyee High School
Patrick Obrien
Girls Soccer: Head Coach
Fife High School
Liz Ohlde
Cheer: Head Coach
Fife High School
Travis Ohlde
Football: Coach
Boys Basketball: Coach
Renton High School
Dylan Okimoto
Girls Soccer: Coach
Clover Park High School
David Olson
Boys Swim: Head Coach
Franklin Pierce High School
David Olson
Boys Swim: Head Coach
Eatonville High School
Geoff Olson
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

River Ridge High School
Mackenzie Olson
Volleyball: Coach
Steilacoom High School
Eric Overgaard
Boys Basketball: Head Coach
Fife High School
Graham O'Brien
Boys Soccer: Coach
P
Highline High School
Darius Page
Boys Basketball: Coach
Orting High School
Marty Parkhurst
Athletic Director
Franklin Pierce High School
Tyler Parsons
Boys Tennis: Head Coach
Girls Tennis: Head Coach
Fife High School
Shane Patrick
Girls Basketball: Head Coach
River Ridge High School
Jason Patterson
Football: Coach
Evergreen High School
Keilah Paul
Volleyball: Head Coach
Foster High School
Jessica Paulsen
Volleyball: Head Coach
Renton High School
Diane Pavelin
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
Lindbergh High School
Samantha Peltier
Winter Cheer: Head Coach
Highline High School
Tim Perales
Boys Wrestling: Head Coach
Highline High School
Trena Perkins
Softball: Coach
Orting High School
Brandon Peters
Boys Soccer: Head Coach
Foster High School
Rebekah Peterson
Athletic Secretary
Clover Park High School
Omar Petty
Boys Wrestling: Head Coach
Steilacoom High School
Taylor Pickett
Girls Soccer: Head Coach
Renton High School
Tim Pierce
Boys Basketball: Coach
Lindbergh High School
Mike Pine
Boys Wrestling: Head Coach
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Highline High School
Djuan Piper
Boys Basketball: Head Coach
White River High School
Ken Pirone
Football: Head Coach
Foss High School
Ron Pittman
Boys Track: Head Coach
Foster High School
Deron Pointer
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Orting High School
Tyler Polly
Softball: Head Coach
Highline High School
Rex Post
Cross Country: Head Coach
Track: Head Coach

Renton High School
Rashaad Powell
Boys Basketball: Head Coach
Foss High School
Marc Powers
Boys Golf: Head Coach
Girls Golf: Head Coach
Girls Bowling: Head Coach
White River High School
Brad Pratt
Boys Tennis: Coach
Girls Tennis: Coach
River Ridge High School
Madison Price
Softball: Coach
Foss High School
Jeff Ptolemy
Softball: Head Coach
Steilacoom High School
Katielynn Pyles
Volleyball: Coach
R
Eatonville High School
Mario Ragazzo
Boys Wrestling: Head Coach
Girls Wrestling: Head Coach
Clover Park High School
Jon Randall
Football: Head Coach
Girls Track: Head Coach
River Ridge High School
Kevin Reimer
District Athletic Director
Steilacoom High School
Nate Renner
Boys Soccer: Head Coach
Girls Soccer: Coach
Foster High School
Larry Responte
Baseball: Head Coach
Fife High School
Matt Robertson
Boys Wrestling: Head Coach
Washington High School
Jacob Robinson
Baseball: Coach
Highline High School
Gracie Robledo-Stephen
Athletic Secretary
Renton High School
Tracy Robnett
Fall Cheer: Head Coach
Eatonville High School
Danni Rodriguez
Volleyball: Head Coach
Lindbergh High School
Latonya Rogers
Girls Track: Head Coach
White River High School
Anna Rose
Girls Golf: Head Coach
Fife High School
Bob Rowe
Football: Coach
Foster High School
Elijah Ruhl
Football: Head Coach
Tyee High School
Keishanna Russell
Winter Cheer: Head Coach
S
Renton High School
Jason Saisslin
Baseball: Coach
Fife High School
Leah Sandlian
Girls Soccer: Coach
Evergreen High School
Richard Sando
Girls Soccer: Head Coach
Clover Park High School
Becky Saravia
Volleyball: Head Coach
Fife High School
Mark Schelbert
Boys Basketball: Head Coach
Boys Tennis: Coach
Foster High School
Ray Schriber
Girls Soccer: Head Coach
River Ridge High School
Steve Schultz
Football: Head Coach
Franklin Pierce High School
Hannah Scroger
Volleyball: Coach
Foster High School
Wayne Severson
Boys Basketball: Coach
White River High School
Emily Shearer
Fall Cheer: Head Coach
Winter Cheer: Head Coach
White River High School
Cindy Shepherd
Athletic Secretary
White River High School
Lee Sinkovic
Boys Soccer: Coach
Foster High School
Eric Smith
Girls Basketball: Head Coach
Eatonville High School
Jennifer Smith
Softball: Head Coach
River Ridge High School
Loni Smith
Boys Golf: Head Coach
Boys Soccer: Head Coach
Foss High School
Connie Snead
Fall Cheer: Head Coach
Winter Cheer: Head Coach
Eatonville High School
Michael Sniezak
Boys Soccer: Head Coach
Foss High School
Reynelda Solitaire
Athletic Director
Steilacoom High School
Trish Sortore
Fall Cheer: Head Coach
Washington High School
Paul Souza
Volleyball: Head Coach
Softball: Head Coach
Washington High School
Pam Spitzer
Athletic Director
Franklin Pierce High School
Breanna Spracklin
Girls Wrestling: Head Coach
Washington High School
Konstantin Stakhovich
Volleyball: Coach
Eatonville High School
Andrea Stammen
Girls Swim: Head Coach
Steilacoom High School
Karen Staples
Athletic Secretary
Franklin Pierce High School
Jillian Stewart
District Athletic Secretary
Washington High School
James Stippich
Baseball: Head Coach
River Ridge High School
Stephanie Storvick
Athletic Secretary
Foster High School
Eric Strayer
Boys Soccer: Coach
Evergreen High School
Matt Stuart
Baseball: Head Coach
Eatonville High School
Amy Sturdivant
Principal
Steilacoom High School
Blair Suek
Athletic Coordinator
Volleyball: Head Coach
White River High School
TJ Suek
Boys Soccer: Head Coach
Renton High School
Rebecca Swanson
Boys Soccer: Coach
Girls Soccer: Head Coach
Eatonville High School
Erik Swartout
Girls Basketball: Head Coach
Eatonville High School
Machaela Swartout
Girls Soccer: Head Coach
Eatonville High School
Mark Swartout
Boys Basketball: Head Coach
Evergreen High School
Sally Sweeten
Softball: Head Coach
T
Washington High School
Sienna Talbert
Girls Soccer: Head Coach
Evergreen High School
Nancy Taylor
Athletic Secretary
Highline High School
Kevin Tessandore
Gymnastics: Head Coach
Clover Park High School
Jayaboa Thangkeo
Girls Wrestling: Head Coach
Tyee High School
Alison Thomas
Gymnastics: Head Coach
Foster High School
LaKeeshia Thomas
Girls Basketball: Coach
Lindbergh High School
Danny Thompson
Football: Head Coach
White River High School
Rebecca Tiller
Unified Soccer: Head Coach
Unified Basketball: Head Coach
Clover Park High School
Diane Tollefson
Girls Tennis: Coach
Foss High School
Yona Traylor
Volleyball: Head Coach
Renton High School
Carmen Trezza
Athletic Secretary
Girls Bowling: Head Coach
Fife High School
Terrence Troupe
Boys Basketball: Coach
Tyee High School
Jenn Truong
Girls Basketball: Coach
Fife High School
Waylon Tulip
Baseball: Coach
U
Tyee High School
Jessica Ulrich
District Events Manager
Franklin Pierce High School
Amy Utecht
Girls Track: Head Coach
V
White River High School
Terry Vallala
Boys Golf: Head Coach
Washington High School
Alyssa Van Gundy
Dance & Drill: Head Coach
Lindbergh High School
Tyler Van Horn
Boys Soccer: Coach
Franklin Pierce High School
Andy Vanderpool
Girls Basketball: Coach
Washington High School
Lisa Von Rueden
Girls Basketball: Head Coach
Washington High School
Mike Von Rueden
Football: Head Coach
W
River Ridge High School
Gabby Wade
Girls Basketball: Head Coach
Renton High School
Donna Waits
Volleyball: Coach
Fife High School
Julie Waldman
Junior High
Fife High School
Ryann Waldman
Girls Soccer: Head Coach
White River High School
Brandon Walker
Softball: Head Coach
Boys Tennis: Head Coach
Washington High School
Kimberley Waterbly
Volleyball: Coach
Evergreen High School
Seth Wayne
Athletic Trainer
Renton High School
Onna Wells-Howard
Girls Track: Head Coach
Renton High School
Matt Werner
Boys Wrestling: Head Coach
Lindbergh High School
Brycen Wesen
Boys Tennis: Coach
Girls Tennis: Coach
Renton High School
Tim White
Girls Basketball: Head Coach
Franklin Pierce High School
Mark Wicklander
Boys Cross Country: Coach
Girls Cross Country: Coach
White River High School
Rani Wiegand
Girls Basketball: Coach
Renton High School
Luke Wigren
Boys Swim: Coach
Washington High School
Jason Wiklund
Boys Wrestling: Head Coach
Evergreen High School
Phil Willenbrock
District Athletic Director
Evergreen High School
Daniel Williams
Girls Tennis: Head Coach
Foster High School
Otis Williams
Boys Basketball: Coach
River Ridge High School
Pat Williams
Boys Basketball: Head Coach
Orting High School
Ray Williams
Girls Basketball: Head Coach
Renton High School
Lance Winmill
Cross Country: Head Coach
Boys Track: Head Coach
Fife High School
Kelly Wood
District Athletic Secretary
Foss High School
Matt Wood
Boys Swim: Head Coach
Girls Swim: Head Coach
White River High School
Lee Wright
Girls Tennis: Head Coach
Franklin Pierce High School
Kyle Wynkoop
Girls Soccer: Head Coach
Y
Renton High School
Nicholas Yale
Gymnastics: Head Coach
Z
Evergreen High School
Emily Zimmerman
Athletic Director
Lindbergh High School
Samantha Zyskowski
Girls Soccer: Coach

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy