SPSL 2A Girls Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Friday, September 6, 2019
  Visitor Home Time  
Timberline Jamboree 4:15 PM
River Ridge   0
Timberline   0 RVP
Saturday, September 7, 2019
  Visitor Home Time  
Tahoma Coed Relays
Auburn Riverside
Cedar Park Chr. (Bothell)
Hazen
Kennedy Catholic
Kent Meridian
Monroe
Orting
Tahoma
Tahoma Coed Relays 9:00 AM
Highline
Orting
Tahoma HS
Wednesday, September 11, 2019
  Visitor Home Time  
Fife   NS
White River   18
Eatonville   43 Arnold 4:30 PM
Thursday, September 12, 2019
  Visitor Home Time  
Class Meet 3:45 PM
Foster
Highline
Lindbergh
Renton
Tyee
Evergreen EVCampus
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Capital Invite 9:00 AM
Bainbridge
Bonney Lake
Hanford
Rogers (Puyallup)
River Ridge
Shelton
Tenino
Capital CapHS Photographer: TIm Rogers
White River Invite 9:00 AM
Fife
WhtRvrHS
White River Invite 9:00 AM
Clover Park
Fife
Kentlake
Lindbergh
White River WhtRvrHS
       Coaches meeting 8:45am
Wednesday, September 18, 2019
  Visitor Home Time  
* SPSL Meet 1 - Eatonville 4:30 PM
Clover Park   74
Foster   107
River Ridge   30
Eatonville   27 EHS
* SPSL Meet 1 - Orting 4:30 PM
Foss   NS
Lindbergh   NS
Washington   17
Orting   45 OHS
* SPSL Meet 1 - Evergreen 4:30 PM
Franklin Pierce   46
Highline   NS
Steilacoom   15
Evergreen   NS EVCampus
* SPSL Meet 1 - Renton 4:30 PM
Fife   55
Tyee   NS
White River   18
Renton   61 PhArnold
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Fort Steilacoom Invite TBD
Kennedy Catholic
Kamiakin
Mount Rainier
Skyline
Southridge
Steilacoom StlcmHS
Fort Steilacom
Hermiston
TBD
Steilacoom
Ft. Steilacoom Invite 9:00 AM
Orting
FtSteil
Ft. Steilacoom Invite 9:00 AM
Fife
FtSteil
Three Course Challenge 9:00 AM
River Ridge   0
Camp Rilea
Thursday, September 26, 2019
  Visitor Home Time  
* SPSL Meet 2 - Fife 4:30 PM
Orting   90
River Ridge   41
Steilacoom   53
Fife   42 Wldwood
* SPSL Meet 2 - Foss 4:30 PM
Evergreen   NS
Eatonville   NS
Renton   15
Foss   NS WP
* SPSL Meet 2 - Foster 4:30 PM
Highline   NS
Washington   36
White River   24
Foster   85 SeaTakPk
* SPSL Meet 2 - Clover Park 4:30 PM
Franklin Pierce   35
Lindbergh   27
Tyee   100
Clover Park   75 FtSteil
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Curtis Invite 9:00 AM
Orting
White River
Chmb Crk
Curtis Invite 9:00 AM
Bothell
Bonney Lake
Federal Way
Mount Rainier
Puyallup
Peninsula
River Ridge
Tenino
Curtis Chmb Crk
Curtis Invite 9:00 AM
Fife
Chmb Crk
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM
Southridge, OR
University Prep.
Auburn
Archbishop Murphy
Arlington
Bush
Blaine
Bellevue
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Enumclaw
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Foster
Franklin Pierce
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kiona Benton
Kings
Kingston
Kentridge
Liberty Bell
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Meridian
Mercer Island
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Si
Northwest Christian (Lacey)
Northwest
North Mason
North Creek
North Thurston
Nooksack Valley
Oak Harbor
Olympia
Orcas Island
Prosser
Pope John Paul II
Roosevelt
Seattle Academy
Shorecrest
Sultan
Steilacoom
Stadium
Sammamish
Skyline
Snohomish
Squalicum
Shorewood
Toppenish
Tyee
Three Rivers Christian
Wahluke
West Seattle
Marysville-Getchell CdrcrstG
Tuesday, October 8, 2019
  Visitor Home Time  
* SPSL Meet 3 - Highline 3:45 PM
Lindbergh   NS
Renton   32
River Ridge   31
Highline   NS St. Martin
Thursday, October 10, 2019
  Visitor Home Time  
* SPSL Meet 3 - Franklin Pierce 4:30 PM
Eatonville   71
Fife   44
Washington   35
Franklin Pierce   88 MaryMt
* SPSL Meet 3 - White River 4:30 PM
Clover Park   NS
Evergreen   NS
Orting   50
White River   15 WhtRvrHS
* SPSL Meet 3 - Steilacoom 4:30 PM
Foss   NS
Foster   65
Tyee   NS
Steilacoom   22 SteilaHS
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
Hole in the Wall 9:00 AM
Jesuit, OR   15
University Prep.   15
Auburn Mountainview   15
Arlington   15
Blaine   15
Bellevue   15
Bush   15
Bainbridge   15
Bothell   15
Crosspoint   15
Chelan   15
Cascade   15
Cleveland   15
Camas   15
Central Kitsap   15
Cedar Park Chr. (Bothell)   15
Columbia River   15
Eastside Catholic   15
Eastmont   15
Eisenhower   15
Eastlake   15
Elma   15
Ellensburg   15
Franklin   15
Foster   15
Ferndale   15
Gig Harbor   15
Garfield   15
Glacier Peak   15
Hockinson   15
Interlake   15
Ingraham   15
Issaquah   15
Inglemoor   15
Juanita   15
Kelso   15
Kings   15
Klahowya   15
Kingston   15
Kentridge   15
Lynden Christian   15
Liberty   15
Lakeside   15
Lynden   15
Lake Stevens   15
Lake Washington   15
Lynnwood   15
Mount Baker   15
Meadowdale   15
Mercer Island   15
Medical Lake   15
Monroe   15
Marysville-Pilchuck   15
Mount Rainier   15
Mount Si   15
Mountlake Terrace   15
Mount Vernon   15
North Central   15
Newport   15
Northwest   15
North Kitsap   15
Nooksack Valley   15
O'Dea   15
Overlake   15
Orcas Island   15
Port Angeles   15
Prairie   15
Port Townsend   15
Roosevelt   15
Renton   15
Rogers (Puyallup)   15
Seattle Academy   15
Seattle Christian   15
Sehome   15
Shelton   15
Skyline   15
Sammamish   15
Sequim   15
Snohomish   15
Squalicum   15
Stanwood   15
Sedro-Woolley   15
Tahoma   15
Wilbur-Creston   15
Woodinville   15
Wapato   15
West Seattle   15
Walla Walla   15
Lakewood   15 LWHS
Bill Keyhoe 9:00 AM
Mariner
River Ridge
White River
Northwest Christian (Lacey) SMU
Thursday, October 17, 2019
  Visitor Home Time  
SPSL North Division Championship 4:30 PM
Foster   15
Highline   15
Lindbergh   15
Renton   15
Tyee   15
Evergreen   15 SeaTacPk
SPSL East Division Championship 4:30 PM
Eatonville   119
Orting   100
Washington   43
White River   24
Franklin Pierce   118 TBD
SPSL West Division Championship 4:30 PM
Clover Park   NS
Fife   33
Foss   NS
Steilacoom   37
River Ridge   50 Camp Murra
Saturday, October 26, 2019
  Visitor Home Time  
SPSL League Championship TBD
Clover Park
Eatonville
Evergreen
Fife
Foss
Foster
Highline
Lindbergh
Orting
Renton
River Ridge
Steilacoom
Tyee
Washington
White River
Franklin Pierce FtSteil
       If Qualified
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
2A West Side Classic TBD
Clover Park
Eatonville
Evergreen
Fife
Foss
Foster
Franklin Pierce
Highline
Lindbergh
Orting
Renton
River Ridge
Steilacoom
Tyee
Washington
White River
CMBRBY
       If Qualified
Saturday, November 9, 2019
  Visitor Home Time  
2A WIAA State Championship TBD
Clover Park
Eatonville
Evergreen
Fife
Foss
Foster
Franklin Pierce
Highline
Lindbergh
Orting
Renton
River Ridge
Steilacoom
Tyee
Washington
White River
Pasco
       If Qualified