League
Mountain Division
Sound Division
Foster
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Cheer   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Home Listing report 2.18
Girls Track
SPSL 2A - Mountain
 WLT
Fife600
White River500
Franklin Pierce520
Washington420
Foster320
Lindbergh140
Foss040
Tyee050
Evergreen050


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Thursday, Apr 19
Final
Scored By: Harvard.Jones
39Evergreen
71Foster *


Final
Scored By: Harvard.Jones
26Tyee
80Foster *


Final
Scored By: Brian.Meyer
65Washington
85Fife *


Final
Scored By: Brian.Meyer
45Lindbergh
101Fife *


Final
Scored By: Amy.Utecht
13Foss
108Franklin Pierce *


Final
Scored By: Amy.Utecht
86White River
49Franklin Pierce *


Final
Scored By: Linda.Huyck
28Clover Park
96River Ridge *


Final
Scored By: Lori.Box
61Renton
68Highline *


Final
Scored By: Dave.Huff
93Washington
56Lindbergh *


Awaiting Score
White River
Foss *


FPHS
Friday, Apr 20
 
R A Long
Montesano
Mark Morris
Ilwaco
Eatonville
Kalama *


Chinook
 
Chehalis Activators Invite
Orting


Saturday, Apr 21
 
Eason Invitational
Woodinville
Wilson
W Valley (Spk)
Timberline
Sunnyside
Stanwood
Squalicum
Spanaway Lake
Renton
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Mariner
Kentlake
Kamiak
Gonzaga Preparatory School
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Decatur
Chief Leschi
Chelan
Cedarcrest
Cascade
Burlington-Ed
Bonney Lake
Bellevue
Archbishop Murp
Snohomish *


VetMemSt
 
Chehalis Activators Invite
Orting


coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Foster Opponent  
* Thu, Mar 22 Foster 38 Lindbergh 76
* Thu, Mar 22 Foster 36 Franklin Pierce 97
Sat, Mar 24 Viking Invite
* Fri, Mar 30 Foster 43 Foss 3
* Fri, Mar 30 Foster Washington
        Meet hosted at Mt. Tahoma High School
Sat, Apr 14 Mountlake Terrace Invite
Foster 0 Mountlake Terrace (Host) 0
Anacortes 0
Archbishop Murphy 0
Bishop Blanchet 14
Burlington-Edison 0
Bainbridge 0
Ballard 0
Blaine 0
Cedar Park Chr. (MLT) 0
Cedar Park Chr. (Bothell) 0
Everett 0
Juanita 0
Kingston 0
Lummi Nation 0
Lake Washington 0
Lynnwood 0
Meadowdale 0
Marysville-Getchell 0
North Mason 0
Nooksack Valley 0
Stanwood 0
South Whidbey 0
* Thu, Apr 19 Foster 71 Evergreen 39
* Thu, Apr 19 Foster 80 Tyee 26

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Apr 28 Bill Harris Invite
Federal Way (Host)
Emerald Ridge
Foster
Highline
Kennedy Catholic
Kent Meridian
Kentwood
Lindbergh
Northwest
Pasco
Shoreline Christian
Southridge
Wilson
Away
Sat, Apr 28 Bill Harris Invite
Federal Way (Host)
Bonney Lake
Emerald Ridge
Foster
Highline
Kennedy Catholic
Kentwood
Lindbergh
Northwest
Pasco
Puyallup
Shoreline Christian
Southridge
Spanaway Lake
Wilson
11:00 AM Away FedWay
* Thu, May 3 White River
3:30 PM Away WhtRvrHS
* Thu, May 3 Fife
3:30 PM Away WhtRvrHS
        Meet hosted at White River High School

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 11, 4:30 PMSPSL 2A League Championships at Franklin Pierce High School
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy