League
2A Schools
2A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Clover Park0000
Eatonville0011
Evergreen0000
Fife0002
Foss0000
Foster0000
Franklin Pierce0000
Highline0000
Lindbergh0000
Orting0000
Renton0000
River Ridge0000
Steilacoom0000
Tyee0000
Washington0000
White River0020


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 18
5:00 PM
River Ridge
Foster
Clover Park
Eatonville *


EHS
5:00 PM
Washington
Lindbergh
Foss
Orting *


OHS
5:00 PM
Steilacoom
Highline
Franklin Pierce
Evergreen *


EVCampus
5:00 PM
White River
Tyee
Fife
Renton *


PhArnold
Saturday, Sep 21
Time TBD
Three Course Challenge
River Ridge


Camp Rilea
9:00 AM
Ft. Steilacoom Invite
Orting


FtSteil
9:00 AM
Skyline
Mt Rainier
Kennedy Catholic
Kelso
Kamiakin
Hazen
Steilacoom *


StlcmHS
9:00 AM
Ft. Steilacoom Invite
Fife
Evergreen


FtSteil
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Highline Opponent  
Sat, Sep 7 Tahoma Coed Relays
Thu, Sep 12 Class Meet

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Sep 18 SPSL Meet 1 - Evergreen
Evergreen (Host)
Franklin Pierce
Highline
Steilacoom
5:00 PM Away EVCampus
        Boys JV @ 4PM
Thu, Sep 26 SPSL Meet 2 - Foster
Foster (Host)
Highline
Washington
White River
5:00 PM Away SeaTakPk
        Boys JV @ 4PM
Sat, Oct 5 Nike 13th Annual Twilight Invitational
Marysville-Getchell (Host)
2:45 PM Away CdrcrstG
Tue, Oct 8 SPSL Meet 3 - Highline
Highline (Host)
Lindbergh
Renton
River Ridge
5:00 PM Home St. Martin

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 17, 5:00 PMSPSL North Division Championship at North SeaTac Park
 Oct 26, 12:00 AMSPSL League Championship at Fort Steilacoom Park
 Nov 2, 12:00 AM2A West Side Classic at Chambers Bay
 Nov 9, 12:00 AM2A WIAA State Championship at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy