League
Mountain Division
Sound Division
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Brent Wolters Silver4
Girls Wrestling
SPSL 2A - Sound
   Conf.  Overall
 WLWL
Clover Park0000
Eatonville0000
Highline0000
Orting0000
Renton0000
River Ridge0000
Steilacoom0000
Tyee0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 17
5:30 PM
Foster
Foss *


FossHS
5:30 PM
Franklin Pierce
Washington *


FossHS
5:30 PM
White River
Fife *


FHS
5:30 PM
Lindbergh
Evergreen *


FHS
5:30 PM
Renton
Highline *


Highline
5:30 PM
Steilacoom
River Ridge *


Highline
6:30 PM
Lindbergh
Fife *


FHS
6:30 PM
Evergreen
White River *


FHS
6:30 PM
Foster
Washington *


FossHS
6:30 PM
Franklin Pierce
Foss *


FossHS
6:30 PM
Steilacoom
Highline *


Highline
6:30 PM
River Ridge
Renton *


Highline
Thursday, Jan 18
5:30 PM
Fife
White River *


WhtRvrHS
6:30 PM
Eatonville
Clover Park *


ClovPkHS
7:30 PM
Orting
Clover Park *


ClovPkHS
7:30 PM
Eatonville
Orting *


ClovPkHS
Saturday, Jan 20
7:00 AM
Highline
Hazen *


Hazen High
9:00 AM
Spanaway Lake
River Ridge
Port Townsend
Olympic
Hoquiam
Clover Park
Central Kitsap
Auburn Riv
Auburn MV
Auburn
Lakes *


LakesHS
9:00 AM
Lipstick Open
Fife


LakesHS
9:30 AM
Viking Girls Invitational Tournament
Washington
Sumner
Stanwood
Snohomish
Rogers (Puy)
Rochester
Orting
Lynden
Lindbergh
Lakewood
La Center
Klahowya
Kentwood
Kentridge
Ingraham
Hoquiam
Franklin Pierce
Enumclaw
Emerald Ridge
Elma
Eatonville
Decatur
Curtis
Castle Rock
Bonney Lake
Bellingham
Bellarmine
Ballard
Puyallup *


PHS
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2017-18 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Highline Opponent  
Sat, Dec 2 Lady Jag Kickoff Invitational
Sat, Dec 9 Centralia Tiger Classic
Highline Centralia (Host)
Aberdeen
Battle Ground
Bonney Lake
Camas
Columbia River
Castle Rock
Enumclaw
Eatonville
Forks
Federal Way
Hoquiam
Kamiak
Kalama
Lincoln
Lakes
Mark Morris
Mountain View
North Beach
North Thurston
Olympia
R A Long
Rochester
Sunnyside
Shelton
Sumner
Sedro-Woolley
Toledo
W F West
Washington
Woodland
Sat, Dec 16 Highline JV/Girls tournament
Thu, Jan 4 Open Night
        Officials confirmed
Sat, Jan 6 HPS Invite
Highline Mount Rainier (Host)
Evergreen
Emerald Ridge
Lakes
Mercer Island
North Thurston
Shelton
Tyee
Washington
* Wed, Jan 10 Highline Orting
        Hosted by Eatonville
* Wed, Jan 10 Highline Eatonville

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Jan 17 Renton
5:30 PM Home Highline
* Wed, Jan 17 Steilacoom
6:30 PM Home Highline
Sat, Jan 20 Pan Can Tournament
Hazen (Host)
Highline
7:00 AM Away Hazen High
* Wed, Jan 24 Clover Park
5:30 PM Home RRHS
        Hosted by River Ridge
* Wed, Jan 24 River Ridge
6:30 PM Away RRHS
Sat, Jan 27 Lady Knights Invitational
Kamiak (Host)
Burlington-Edison
Blaine
Ballard
Bellingham
Cascade
Darrington
Everett
Federal Way
Granite Falls
Glacier Peak
Highline
Ingraham
Jackson
Lakewood
Lynden
Mariner
Mount Baker
Monroe
Mount Rainier
Mount Vernon
Nathan Hale
North Kitsap
Nooksack Valley
Othello
Redmond
Sehome
Squalicum
Sedro-Woolley
Yelm
9:00 AM Away KamHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy