League
2A Schools
2A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Clover Park0000
Eatonville0000
Evergreen0000
Fife0000
Foss0000
Foster0000
Franklin Pierce0000
Highline0000
Lindbergh0000
Orting0000
Renton0000
River Ridge0000
Steilacoom0000
Tyee0000
Washington0000
White River0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

  Date Opponent Time Place  
Mon, Dec 2 HPS Takedown Jamboree
5:30 PM Home EVCampus
* Wed, Dec 18 Tyee
5:30 PM Away StlcmHS
        Match #1
* Wed, Dec 18 Steilacoom
5:30 PM Away SteilaHS
        Match #2
Sat, Dec 28 JV/Girls' Round Robin Tournament
9:30 AM Home Tyee
Sat, Jan 4 HPS Invite
Mount Rainier (Host)
Away MRHS
* Wed, Jan 8 Clover Park
5:30 PM Away EHS
        Match #1
* Wed, Jan 8 Eatonville
5:30 PM Away EHS
        Match #2
Sat, Jan 11 King of Beacon Hill Invite
Cleveland (Host)
Archbishop Murphy
Blaine
Chief Sealth
Evergreen
Eastlake
Franklin
Foster
Highline
Ingraham
Lakewood
Lakes
Lindbergh
Meadowdale
Mountlake Terrace
North Creek
Renton
Seattle Academy
Sammamish
Skyline
Tyee
West Seattle
8:00 AM Away CHS
        Weight in 8am, Coaches meeting 9:30am, 10am start
* Wed, Jan 15 River Ridge
5:30 PM Home EVCampus
        Match #1
* Wed, Jan 15 Orting
5:30 PM Home EVCampus
        Match #2
Sat, Jan 18 "Taking Down Pancreatic Cancer Duals"
Hazen (Host)
Bonney Lake
Decatur
Highline
Liberty
Oak Harbor
Quincy
Skyline
Away Hazen
* Tue, Jan 21 Evergreen
5:30 PM Home Olympic In
Fri, Jan 24 2020 Relentless IIII
Chief Sealth (Host)
Burlington-Edison
Cleveland
Clover Park
Highline
Juanita
Lindbergh
Muckleshoot Tribal School
West Seattle
2:30 PM Away CSHS
* Wed, Jan 29 Lindbergh
5:30 PM Away LHS
        LHS Senior Night

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 8, 9:00 AMSPSL Sound DIvision Sub-Region Tournament at Eatonville
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy