League
2A Schools
2A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Clover Park0000
Eatonville0000
Evergreen0000
Fife0000
Foss0000
Foster0000
Franklin Pierce0000
Highline0000
Lindbergh0000
Orting0000
Renton0000
River Ridge0000
Steilacoom0000
Tyee0000
Washington0000
White River0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 18
4:30 PM
River Ridge
Foster
Clover Park
Eatonville *


EHS
4:30 PM
Washington
Lindbergh
Foss
Orting *


OHS
4:30 PM
Steilacoom
Highline
Franklin Pierce
Evergreen *


EVCampus
4:30 PM
White River
Tyee
Fife
Renton *


PhArnold
Saturday, Sep 21
Time TBD
Fort Steilacoom Invite
Southridge
Skyline
Mt Rainier
Kennedy Catholic
Kamiakin
Steilacoom *


StlcmHS
Time TBD
Fort Steilacom
TBD
Hermiston, OR
Steilacoom *


9:00 AM
Ft. Steilacoom Invite
Orting


FtSteil
9:00 AM
Ft. Steilacoom Invite
Fife


FtSteil
9:00 AM
Three Course Challenge
River Ridge


Camp Rilea
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Lindbergh Opponent  
Thu, Sep 12 Class Meet
Sat, Sep 14 White River Invite
Lindbergh White River (Host)
Clover Park
Fife
Kentlake
        Coaches meeting 8:45am

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Sep 18 SPSL Meet 1 - Orting
Orting (Host)
Foss
Lindbergh
Washington
4:30 PM Away OHS
Thu, Sep 26 SPSL Meet 2 - Clover Park
Clover Park (Host)
Franklin Pierce
Lindbergh
Tyee
4:30 PM Away FtSteil
Tue, Oct 8 SPSL Meet 3 - Highline
Highline (Host)
Lindbergh
Renton
River Ridge
4:30 PM Away St. Martin

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 17, 4:30 PMSPSL North Division Championship at North Sea Tac Park
 Oct 26, 12:00 AMSPSL League Championship at Fort Steilacoom Park
 Nov 2, 12:00 AM2A West Side Classic at Chambers Bay
 Nov 9, 12:00 AM2A WIAA State Championship at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy