Boys Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Lindbergh7171
White River6061
Orting5050
Eatonville5161
Steilacoom5253
Washington4242
Fife3346
Franklin Pierce2222
River Ridge2333
Highline1335
Renton1515
Clover Park1515
Foss0404
Evergreen0303
Foster0505
Tyee0303


Complete Standings
(Including JV & C Teams)

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Lindbergh Opponent  
Sat, Nov 30 Roosevelt Jamboree
Sat, Dec 7 Edmonds-Woodway Tournament
        7am Weigh-in
* Wed, Dec 11 Lindbergh 46 Fife 24
* Wed, Dec 11 Lindbergh 48 Foss 12
* Sat, Dec 14 Spud Walley
        Weigh in at 8am
Sat, Dec 21 Lindbergh Invitational
Fri, Dec 27 Doc Herren Invite
Sat, Dec 28 Doc Herren Invite
Sat, Dec 28 North Mason Classic
Lindbergh 115 North Mason (Host) 129
Aberdeen 133
Bremerton 154
Friday Harbor 0
Kingston 7
Klahowya 69
Life Christian Acad. 26
Montesano 111
North Kitsap 96
Port Angeles 122
Port Townsend 64
Stadium 0
Fri, Jan 3 Gut Check
Sat, Jan 4 Gut Check
Sat, Jan 4 Everett Classic
* Wed, Jan 8 Lindbergh 36 Franklin Pierce 35
* Wed, Jan 8 Lindbergh 63 Foster 6
Sat, Jan 11 King of Beacon Hill Invite
Lindbergh Cleveland (Host)
Archbishop Murphy
Chief Sealth
Evergreen
Eastlake
Franklin
Foster
Highline
Ingraham
Lakewood
Lakes
Meadowdale
Mountlake Terrace
Mt. Tahoma
North Creek
Renton
Seattle Academy
Sammamish
Skyline
Tyee
Tahoma
West Seattle
        Weight in 8am, Coaches meeting 9:30am, 10am start
* Wed, Jan 15 Lindbergh 40 Washington 35
* Wed, Jan 15 Lindbergh 60 Renton 4
* Tue, Jan 21 Lindbergh 6 White River 68
Fri, Jan 24 2020 Relentless V
Lindbergh 113 Chief Sealth (Host) 84
Lincoln (Seattle) 18
Bellevue Christian 43
Burlington-Edison 169
Cleveland 86
Clover Park 47
Franklin 22
Highline 111
Juanita 93
Muckleshoot Tribal School 16
Seattle Academy 16
Washington 110
West Seattle 33
* Wed, Jan 29 Lindbergh 47 Highline 31
Sat, Feb 1 Beserker Tournament

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 8, 9:00 AMSPSL Mountain Division Sub-Region Tournament at Fife HS