League
2A Schools
2A Schools
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Cross Country
   League  Overall
 WLWL
Clover Park0000
Eatonville0000
Evergreen0000
Fife0000
Foss0000
Foster0000
Franklin Pierce0000
Highline0000
Lindbergh0000
Orting0000
Renton0000
River Ridge0000
Steilacoom0000
Tyee0000
Washington0000
White River0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 18
Final
Scored By: Geoff.Olson
30River Ridge
107Foster
74Clover Park
27Eatonville *


 
Washington
Lindbergh
Foss
Orting *


OHS
Final
Scored By: Dan.Matthias
15Steilacoom
NSHighline
46Franklin Pierce
NSEvergreen *


Final
Scored By: Lance.Winmill
18White River
NSTyee
55Fife
61Renton *


Saturday, Sep 21
 
Fort Steilacoom Invite
Southridge
Skyline
Mt Rainier
Kennedy Catholic
Kamiakin
Steilacoom *


StlcmHS
 
Fort Steilacom
TBD
Hermiston, OR
Steilacoom *


 
Ft. Steilacoom Invite
Orting


FtSteil
 
Ft. Steilacoom Invite
Fife


FtSteil
 
Three Course Challenge
River Ridge


Camp Rilea
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Cross Country Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Renton Opponent  
Thu, Sep 12 Class Meet
* Wed, Sep 18 SPSL Meet 1 - Renton
Renton 61 Fife 55
Tyee NS
White River 18

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Thu, Sep 26 SPSL Meet 2 - Foss
Foss (Host)
Evergreen
Eatonville
Renton
4:30 PM Away WP
Tue, Oct 8 SPSL Meet 3 - Highline
Highline (Host)
Lindbergh
Renton
River Ridge
4:30 PM Away St. Martin
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bellevue
Bush
Bainbridge
Bothell
Crosspoint
Chelan
Cascade
Cheney
Cleveland
Camas
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastmont
Eisenhower
Eastlake
Elma
Ellensburg
Franklin
Foster
Ferndale
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Interlake
Ingraham
Issaquah
Inglemoor
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Liberty
Lakeside
Lynden
Lake Stevens
Lake Washington
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
North Central
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Roosevelt
Renton
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sehome
Shelton
Skyline
Sammamish
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 17, 4:30 PMSPSL North Division Championship at North Sea Tac Park
 Oct 26, 12:00 AMSPSL League Championship at Fort Steilacoom Park
 Nov 2, 12:00 AM2A West Side Classic at Chambers Bay
 Nov 9, 12:00 AM2A WIAA State Championship at Sun Willows Golf Course
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy