League
2A Schools
2A Schools
Tyee
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Gymnastics   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Baseball
SPSL 2A - North
   Conf.  Overall
 WLWL
Renton2040
Lindbergh1111
Tyee0202
Highline0204
Foster0203
Evergreen0202


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Mar 18
Final
Scored By: Lori.Box
1Eatonville
0Highline *


Tuesday, Mar 19
** RESCHEDULED / Mon, Mar 18 **
Eatonville
Highline *


Final
Scored By: Jeremy.McNinch
0Foster
28Orting *


Final
Scored By: Eric.Garrett
21Steilacoom
4Lindbergh *


Final
Scored By: Matt.Stuart1
2Evergreen
27Washington *


Final
Scored By: Nate.Barnett
5Fife
3White River *


Final
Scored By: Chad.Arko, Gary.Larson
0Tyee
1River Ridge *


Final
Scored By: Richard.Grutas
12Renton
1Clover Park *


Final
Scored By: Marty.Parkhurst
0Tyee
1Orting *


Final
Scored By: Reynelda.Solitaire
1Franklin Pierce
0Foss *


Wednesday, Mar 20
Final
Scored By: Chris.Dubois2
14Washington
12Highline *


Final
Scored By: Matt.Stuart1
16Clover Park
0Evergreen *


** RESCHEDULED / Tue, Mar 19 **
Tyee
Orting *


Final
Scored By: Michael.Moeller
4River Ridge
3Eatonville *


Final
Scored By: Nick.Aloisio
4Lindbergh
3Franklin Pierce *


Final
Scored By: shane.nixon
0Foster
14Fife *


Final
Scored By: Eric.Garrett
7White River
2Steilacoom *


Final
Scored By: Carmen.Dewey
0Foss
1Renton *


Thursday, Mar 21
Final
Scored By: Steve.Jump
4Eatonville
2Hoquiam *


Final
Scored By: Craig.Wrolstad
1Orting
5Seattle Chr *


Awaiting Score
River Ridge
Yelm *


YelmHS
Friday, Mar 22
3:00 PM
Franklin Pierce
King's Way Chr *


LJensen
4:00 PM
Lincoln
Washington *


WHS
5:00 PM
Franklin Pierce
King's Way Chr *


LJensen
Saturday, Mar 23
10:30 AM
Highline
Cle Elum *


11:00 AM
Fife
E Valley (Yak) *


Loftus
12:00 PM
Steilacoom
Ellensburg *


RotaryPk
12:00 PM
White River
Auburn MV *


AMHS
12:00 PM
Clover Park
Cascade *


SHS
1:30 PM
North Kitsap
Fife *


Loftus
2:00 PM
Cascade
Clover Park *


SHS
3:00 PM
Highline
Ellensburg *


RotaryPk
5:00 PM
Steilacoom
Selah *


Carlon
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Baseball Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Tyee Opponent  
* Tue, Mar 19 Tyee 0 River Ridge 1
* Tue, Mar 19 Tyee 0 Orting 1

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Mar 26 Highline
3:30 PM Home VR
* Wed, Mar 27 Highline
3:30 PM Away VR
* Mon, Apr 1 Renton
4:00 PM Away Lib. Pk.
* Tue, Apr 2 Renton
3:30 PM Home VR
* Mon, Apr 8 Lindbergh
4:00 PM Away LHS
* Tue, Apr 9 Lindbergh
3:30 PM Home VR
* Tue, Apr 16 Evergreen
3:30 PM Home VR
* Wed, Apr 17 Evergreen
4:00 PM Away EVCampus
* Fri, Apr 19 Steilacoom
3:30 PM Home VR
* Tue, Apr 23 Foster
3:30 PM Away ShowMS
* Wed, Apr 24 Foster
3:30 PM Home VR
Fri, Apr 26 Kent Meridian
4:00 PM Away Hogan Pk
Sat, Apr 27 SPSL 2A League Tournament
TBD
Tue, Apr 30 SPSL 2A League Tournament
TBD
Wed, May 1 SPSL 2A League Tournament
TBD

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Apr 29, 12:00 AMSPSL 2A League Tournament at TBD
 May 4, 12:00 AMWCD Tournament Day 1 at TBD
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy