League
2A Schools
2A Schools
Fife
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Fall Cheer   Unified Basketball   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Softball
SPSL 2A - West
   League  Overall
 WLWL
Fife91122
Steilacoom5558
River Ridge4547
Foss36410
Clover Park1818


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Apr 22
Final
Scored By: Ryan.Helms1
8Washington
9Highline *


Final
Scored By: Heather.Jurs
7Fife
1Vashon Island *


Final
Scored By: Kelsey.Perkins
6Eatonville
9Graham Kapowsin *


** RESCHEDULED / Fri, Apr 26 **
Foss
Renton *


Tuesday, Apr 23
Final
Scored By: Courtney.McCurry
2Renton
22Tyee *


Final
Scored By: martin.harvey
7Orting
4River Ridge *


Final
Scored By: cassy.duschel
0Foss
10Fife *


Final
Scored By: Aryn.Knutsen1
21Steilacoom
2Clover Park *


** POSTPONED **
Foster
Evergreen *


EVCampus
Final
Scored By: Larry.Laliberte1
5Highline
8Lindbergh *


Final
Scored By: Jennifer.Smith2
2White River
12Eatonville *


Final
Scored By: Paul.Souza
8Franklin Pierce
3Washington *


Wednesday, Apr 24
Awaiting Score
Clover Park
Washington *


WHS
Final
Scored By: Brandon.Walker
5Port Angeles
1White River *


Thursday, Apr 25
3:30 PM
Lindbergh
Tyee *


VR
3:30 PM
Evergreen
Highline *


Moshier
4:00 PM
Fife
Steilacoom *


PionerMS
4:00 PM
River Ridge
Foss *


FossHS
4:00 PM
Foster
Renton *


RHS
4:00 PM
Orting
White River *


WhtRvrHS
4:30 PM
Eatonville
Franklin Pierce *


FPHS
Friday, Apr 26
** POSTPONED **
Seattle Chr
Tyee *


VR
3:30 PM
Eatonville
Highline *


Moshier
4:00 PM
Tyee
River Ridge *


RRHS
4:00 PM
Kentridge
Lindbergh *


LHS
4:00 PM
Clover Park
Evergreen *


EVCampus
4:00 PM
Foss
Renton *


RHS
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Softball Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Fife Opponent  
Fri, Mar 15 Fife 3 Lynden 15
* Tue, Mar 19 Fife 11 Orting 2
* Thu, Mar 21 Fife 25 River Ridge 8
* Tue, Mar 26 Fife 20 Foss 0
* Thu, Mar 28 Fife 11 Steilacoom 1
Sat, Mar 30 Fife 17 Seattle Prep. 4
Sat, Mar 30 Fife 17 Coupeville 1
* Tue, Apr 2 Fife 30 Clover Park 7
* Tue, Apr 9 Fife 21 Foster 1
* Mon, Apr 15 Fife 4 White River 2
* Tue, Apr 16 Fife 10 Highline 0
* Thu, Apr 18 Fife 7 River Ridge 10
Mon, Apr 22 Fife 7 Vashon Island 1
* Tue, Apr 23 Fife 10 Foss 0

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Apr 25 Steilacoom
4:00 PM Away PionerMS
* Tue, Apr 30 Eatonville
4:00 PM Away EHS SB
* Thu, May 2 Clover Park
4:00 PM Home FHS
Fri, May 3 Lakes
6:30 PM Home CJH
Tue, May 7 Spanaway Lake
4:00 PM Away SLHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Opponent Place / Result  
May 6 - May 132A SPSL at Higher Seed
May 17 - May 182A District at Regional Athletic Complex
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy