League
2A Schools
2A Schools
Fife
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Fall Cheer   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
alt2:Home Valuation 2.18
Boys Golf
SPSL 2A -
   Conf.  Overall
 WLWL
Franklin Pierce7070
River Ridge7070
Fife3030
White River3131
Highline2222
Renton2323
Washington1111
Clover Park1212
Orting1212
Lindbergh0303
Tyee0303
Evergreen0303
Eatonville0000
Steilacoom0000
Foss0303
Foster0404


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Sep 17
Final
Scored By: Adam.Frazer
4Renton
0Tyee *


Final
Scored By: Adam.Frazer
4Renton
6Highline *


Final
Scored By: Adam.Frazer
0Lindbergh
6Highline *


Final
Scored By: Adam.Frazer
4Renton
0Evergreen *


Final
Scored By: Adam.Frazer
0Lindbergh
0Evergreen *


Final
Scored By: Adam.Frazer
0Lindbergh
0Tyee *


Final
Scored By: Loni.Smith
11Clover Park
31River Ridge *


Final
Scored By: Steve.Meyers1
50White River
44Orting *


Tuesday, Sep 18
Final
Scored By: Steve.Andersen1
19Foss
49Franklin Pierce *


Awaiting Score
Fife
Steilacoom *


HomeGC
Final
Scored By: Deron.Pointer
27Washington
11Foster *


Wednesday, Sep 19
2:55 PM
Foss
Renton *


Maplewd
2:55 PM
Foss
Lindbergh *


Maplewd
3:15 PM
Orting
Steilacoom *


HomeGC
Thursday, Sep 20
2:15 PM
Evergreen
Washington *


SpanGC
2:15 PM
Tyee
Washington *


SpanGC
2:15 PM
Highline
Washington *


SpanGC
3:15 PM
Fife
River Ridge *


GCHP
3:15 PM
Franklin Pierce
Clover Park *


Friday, Sep 21
3:15 PM
Foster
White River *


Enum GC
coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Golf Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Fife Opponent  
* Wed, Sep 5 Fife 51 Orting 36
* Mon, Sep 10 Fife 38 Foster 0
* Fri, Sep 14 Fife 59 White River 45
* Tue, Sep 18 Fife Steilacoom

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Sep 20 River Ridge
3:15 PM Away GCHP
* Tue, Sep 25 Franklin Pierce
3:15 PM Away Brook
* Mon, Oct 1 Lindbergh
3:15 PM Home NorSh
* Mon, Oct 1 Renton
3:15 PM Home NorSh
* Wed, Oct 3 Evergreen
3:15 PM Home NorSh
* Wed, Oct 3 Highline
3:15 PM Home NorSh
* Wed, Oct 3 Tyee
3:15 PM Home NorSh
* Tue, Oct 9 Foss
2:45 PM Away MP GC
* Wed, Oct 10 Washington
3:15 PM Home NorSh
* Thu, Oct 11 Clover Park
3:15 PM Away

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 16, 8:00 AM
Oct 17, 8:00 AM
Medalist Event at Eagles Pride Golf Course
 

State & Districts

Nov 15, 2017 10:45 AM

Congratulations to the following Boys who qualified to State and Districts that will be played in May 2018.

State:

Sr - Chris LaCroix

Sr- Travis Shelton

Jr - Riley Loen

Jr - Derek Sagen

Districts:

Fr - Aaron Storem

Fr - Cole VanDuyn


Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy