League
2A Schools
2A Schools
Fife
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Fall Cheer   Unified Basketball   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Golf
   League  Overall
 WLWL
Franklin Pierce8080
River Ridge7070
Steilacoom5252
Washington5353
White River4040
Fife3131
Orting3232
Highline3333
Lindbergh2424
Renton2424
Clover Park1414
Foster1515
Tyee0606
Evergreen0606
Foss0404


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Sep 16
Final
Scored By: Mike.Pine1
0Evergreen
1Renton *


Final
Scored By: Mike.Pine1
14Highline
5Renton *


Final
Scored By: Mike.Pine1
0Tyee
1Renton *


Final
Scored By: Mike.Pine1
14Highline
7Lindbergh *


Final
Scored By: Mike.Pine1
0Evergreen
1Lindbergh *


Final
Scored By: Mike.Pine1
0Tyee
1Lindbergh *


Final
Scored By: Mark.Jones
21Steilacoom
45Fife *


Final
Scored By: Steve.Meyers1
60White River
48Orting *


Tuesday, Sep 17
Final
Scored By: Marc.Powers
44Franklin Pierce
1Foss *


Final
Scored By: Bre.Giove
46River Ridge
2Clover Park *


Final
Scored By: Lucas.Lundgren
7Foster
12Washington *


Wednesday, Sep 18
Final
Scored By: John.Ford
39Orting
23Steilacoom *


Thursday, Sep 19
Final
Scored By: Colin.Horak
0Clover Park
35Franklin Pierce *


Final
Scored By: Deron.Pointer
1Foss
4Foster *


Friday, Sep 20
Final
Scored By: Jon.Morehead1
5Washington
7Highline *


Final
Scored By: Jon.Morehead1
5Washington
1Evergreen *


Final
Scored By: Jon.Morehead1
1Washington
0Tyee *


** RESCHEDULED / Fri, Sep 27 **
River Ridge
Fife *


Final
Scored By: Terry.Vallala
2Foster
60White River *


coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Golf Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Fife Opponent  
* Tue, Sep 3 Fife 48 Orting 34
* Tue, Sep 10 Fife 54 Foster 4
* Wed, Sep 11 Fife 38 White River 49
* Mon, Sep 16 Fife 45 Steilacoom 21

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Fri, Sep 27 River Ridge
3:10 PM Home NorSh
* Mon, Sep 30 Renton
2:55 PM Away Maplewd
* Mon, Sep 30 Lindbergh
2:55 PM Away Maplewd
* Wed, Oct 2 Franklin Pierce
2:30 PM Home NorSh
* Thu, Oct 3 Highline
3:00 PM Away RainerGC
* Thu, Oct 3 Evergreen
3:00 PM Away RainerGC
* Thu, Oct 3 Tyee
3:00 PM Away RainerGC
* Mon, Oct 7 Foss
2:45 PM Away MP GC
* Wed, Oct 9 Clover Park
2:30 PM Home NorSh
* Thu, Oct 10 Washington
3:15 PM Away SpanGC
Tue, Oct 15 SPSL 2A Medalist Event
River Ridge (Host)
9:00 AM Away EPGC
Wed, Oct 16 SPSL 2A Medalist Event
River Ridge (Host)
9:00 AM Away EPGC

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy