League
2A Schools
2A Schools
Steilacoom
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Tennis
   League  Overall
 WLWL
Fife100130
Lindbergh9191
River Ridge91111
Steilacoom8383
Franklin Pierce8383
White River5364
Washington5556
Foss4646
Eatonville3647
Renton3737
Tyee2828
Foster1617
Highline19110
Clover Park010010


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Oct 7
** RESCHEDULED / Mon, Oct 14 **
River Ridge
Fife *


Awaiting Score
Tyee
White River *


WhtRvrHS
Tuesday, Oct 8
Final
Scored By: Ernie.Manning
4Fife
1Steilacoom *


Final
Scored By: Stefan.Green
5Lindbergh
0Tyee *


** RESCHEDULED / Mon, Oct 14 **
Foss
Eatonville *


** RESCHEDULED / Mon, Oct 14 **
Highline
Renton *


Final
Scored By: Brandon.Walker
3Franklin Pierce
2White River *


Final
Scored By: Jill.Hill
2Foster
3River Ridge *


Final
Scored By: Vinh.Nguyen
0Clover Park
5Washington *


Wednesday, Oct 9
Final
Scored By: Harold.Koenig
5Steilacoom
0Clover Park *


Final
Scored By: Scott.Babcock
4Eatonville
1Highline *


Final
Scored By: Jeff.Boyden
5River Ridge
0Foss *


Final
Scored By: Sherri.Cail
2White River
3Fife *


Thursday, Oct 10
Final
Scored By: Jill.Hill
2Washington
3River Ridge *


** POSTPONED **
Eatonville
Foster *


Foster
Final
Scored By: Tyler.Parsons
3Steilacoom
2Franklin Pierce *


Awaiting Score
White River
Lindbergh *


LHS
Final
Scored By: Stefan.Green
2Highline
3Tyee *


Final
Scored By: Jeff.Boyden
2Renton
3Foss *


Final
Scored By: Sherri.Cail
0Clover Park
5Fife *


Friday, Oct 11
Final
Scored By: Jeff.Crumb
4White River
1Cascade Chr *


Final
Scored By: Vinh.Nguyen
4Wilson
1Washington *


coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Tennis Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Steilacoom Opponent  
* Thu, Sep 12 Steilacoom 5 Foss 0
* Mon, Sep 16 Steilacoom 4 Foster 1
* Wed, Sep 18 Steilacoom 2 River Ridge 3
* Fri, Sep 20 Steilacoom 3 Eatonville 2
* Wed, Sep 25 Steilacoom 5 Tyee 0
* Fri, Sep 27 Steilacoom 2 White River 3
* Tue, Oct 1 Steilacoom 3 Washington 2
* Wed, Oct 2 Steilacoom 4 Renton 1
* Tue, Oct 8 Steilacoom 1 Fife 4
* Wed, Oct 9 Steilacoom 5 Clover Park 0
* Thu, Oct 10 Steilacoom 3 Franklin Pierce 2

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Oct 15 Lindbergh
3:30 PM Home SteilaHS
* Thu, Oct 17 Highline
3:30 PM Home SteilaHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 22, 3:00 PM
Oct 23, 3:00 PM
Oct 24, 9:00 AM
2A SPSL League Tournament at Clover Park High School
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy