League
2A Schools
2A Schools
Steilacoom
Boys Sports:   Football   Golf   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Soccer   Track 
Girls Sports:   Golf   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Bowling   Wrestling   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Baseball
SPSL 2A - West
   Conf.  Overall
 WLWL
Clover Park0004
Fife0030
Foss0001
River Ridge0030
Steilacoom0021


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Mar 18
6:00 PM
Eatonville
Highline *


EVCampus
Tuesday, Mar 19
** RESCHEDULED / Mon, Mar 18 **
Eatonville
Highline *


4:00 PM
Foster
Orting *


OHS
4:00 PM
Steilacoom
Lindbergh *


LHS
4:00 PM
Evergreen
Washington *


WHS
4:00 PM
Fife
White River *


WhtRvrHS
4:00 PM
Tyee
River Ridge *


RRHS
4:00 PM
Renton
Clover Park *


ClovPkHS
** POSTPONED **
Franklin Pierce
Foss *


FossHS
Wednesday, Mar 20
3:30 PM
Washington
Highline *


Moshier
** POSTPONED **
Foss
Renton *


Lib. Pk.
4:00 PM
Clover Park
Evergreen *


EVCampus
4:00 PM
Tyee
Orting *


OHS
4:00 PM
River Ridge
Eatonville *


EHSBsb
4:00 PM
Lindbergh
Franklin Pierce *


FPHS
4:00 PM
Foster
Fife *


FHS
4:00 PM
White River
Steilacoom *


StlcmHS
Thursday, Mar 21
4:00 PM
Orting
Seattle Chr *


SC
Friday, Mar 22
3:00 PM
Franklin Pierce
King's Way Chr *


LJensen
4:00 PM
Lincoln
Washington *


WHS
4:00 PM
River Ridge
Yelm *


YelmHS
5:00 PM
Eatonville
Hoquiam *


OlympSta
5:00 PM
Franklin Pierce
King's Way Chr *


LJensen
Saturday, Mar 23
10:30 AM
Highline
Cle Elum *


11:00 AM
Fife
E Valley (Yak) *


Loftus
12:00 PM
Steilacoom
Ellensburg *


RotaryPk
12:00 PM
White River
Auburn MV *


AMHS
12:00 PM
Clover Park
Cascade *


SHS
1:30 PM
North Kitsap
Fife *


Loftus
2:00 PM
Cascade
Clover Park *


SHS
3:00 PM
Highline
Ellensburg *


RotaryPk
5:00 PM
Steilacoom
Selah *


Carlon
coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Baseball Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Steilacoom Opponent  
Sat, Mar 9 Jamboree
Mon, Mar 11 Steilacoom 11 Charles Wright Acad. 0
Tue, Mar 12 Steilacoom 4 Bremerton 2
Fri, Mar 15 Steilacoom 1 Bellarmine 11

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Tue, Mar 19 Lindbergh
4:00 PM Away LHS
* Wed, Mar 20 White River
4:00 PM Home StlcmHS
Sat, Mar 23 Ellensburg
12:00 PM Away RotaryPk
Sat, Mar 23 Selah
5:00 PM Away Carlon
* Wed, Mar 27 Franklin Pierce
4:00 PM Home StlcmHS
Thu, Mar 28 Wilson
4:00 PM Home StlcmHS
* Fri, Mar 29 Eatonville
4:00 PM Away EHSBsb
* Mon, Apr 1 Clover Park
4:00 PM Home StlcmHS
* Tue, Apr 2 Clover Park
4:00 PM Away ClovPkHS
* Mon, Apr 8 Fife
4:00 PM Away FHS
* Tue, Apr 9 Fife
4:00 PM Home StlcmHS
Fri, Apr 12 Spanaway Lake
4:00 PM Away SLHS
* Tue, Apr 16 Foss
4:00 PM Away FossHS
* Wed, Apr 17 Foss
4:00 PM Home StlcmHS
* Fri, Apr 19 Tyee
3:30 PM Away VR
* Tue, Apr 23 River Ridge
4:00 PM Home StlcmHS
* Wed, Apr 24 River Ridge
4:00 PM Away RRHS
Sat, Apr 27 SPSL 2A League Tournament
TBD
Tue, Apr 30 SPSL 2A League Tournament
TBD
Wed, May 1 SPSL 2A League Tournament
TBD

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Apr 29, 12:00 AMSPSL 2A League Tournament at TBD
 May 4, 12:00 AMWCD Tournament Day 1 at TBD
 

Spring sports registration

Jan 7, 2019 2:08 PM

Register for spring sports on Family ID today!


Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy