Greater St. Helens 4A Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Thursday, December 5, 2019
  Visitor Home Time  
Jamboree @ Columbia HS 5:00 PM
Camas
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Tourney at Yelm TBD
Camas
Wednesday, December 11, 2019
  Visitor Home Time  
Battle Ground   0
Prairie   6 PHS 7:00 PM
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Tourney at Everett TBD
Camas
Bruin Invite TBD
Battle Ground
Lady Classic 9:00 AM
Arlington   74
Bishop Blanchet   6
Burlington-Edison   97
Bellingham   46
Blaine   6
Cascade   48
Cedarcrest   33
Camas   18
Chief Sealth   91
Darrington   32
Edmonds-Woodway   38
Friday Harbor   18
Ferndale   80
Federal Way   75
Granite Falls   4
Glacier Peak   0
Jackson   60
Kamiak   35
Kennedy Catholic   0
Kent Meridian   65
Lakewood   21
Lake Stevens   44
Lynnwood   0
Mariner   13
Meadowdale   15
Marysville-Getchell   36
Marysville-Pilchuck   36
Mount Si   0
Mountlake Terrace   0
Mount Vernon   49
Nathan Hale   10
Newport   5
North Creek   22
North Thurston   35
Oak Harbor   20
Rochester   13
Sammamish   14
Woodinville   0
Wilson   28
Everett   102 EvtHS
Tourney 10:00 AM
Hoquiam
Heritage
Prairie PHS
Tuesday, December 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Heritage
Union 7:00 PM
Wednesday, December 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Battle Ground   6
Camas   6 7:00 PM
Friday, December 20, 2019
  Visitor Home Time  
Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament 5:00 PM
Hermiston, OR
Arlington
Burlington-Edison
Ballard
Blaine
Cascade
Cedarcrest
Concrete
Camas
Chief Sealth
Darrington
Everett
Edmonds-Woodway
Ferndale
Forks
Glacier Peak
Jackson
Kennewick
Lincoln
Mount Baker
Meridian
Mount Vernon
Oak Harbor
Pasco
Snohomish
Sedro-Woolley
Lynden LHS
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Tourney TBD
Heritage
Prairie
Fort Vancouver
Mollala Invite TBD
Battle Ground
Hammerhead Invite 9:00 AM
Washougal
Bellarmine
Curtis
Emerald Ridge
Fife
Franklin Pierce
Federal Way
Granger
Graham Kapowsin
Hazen
Hudson\\\\\\\\\\\\
Hanford
Kelso
Klahowya
Kentwood
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Olympia
Port Angeles
Puyallup
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Skyview
Sumner
Sunnyside
Shelton
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Toppenish
Tahoma
Thomas Jefferson
Union
Washington
White River
Yelm
Central Kitsap KitPav
Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament 10:00 AM
Washougal
Hermiston, OR
Arlington
Burlington-Edison
Ballard
Bellingham
Blaine
Cascade
Cedarcrest
Concrete
Camas
Chief Sealth
Darrington
Enumclaw
Everett
Edmonds-Woodway
Friday Harbor
Ferndale
Forks
Granite Falls
Glacier Peak
Jackson
Kennewick
Kent Meridian
Lincoln
Mount Baker
Meridian
Mount Vernon
Nooksack Valley
Oak Harbor
Pasco
Sehome
Steilacoom
Snohomish
Squalicum
Sedro-Woolley
Lynden LHS
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Pac Coast Tournament TBD
Battle Ground
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
Pac Coast Tournament TBD
Battle Ground
Saturday, January 4, 2020
  Visitor Home Time  
Sedro Wooley Invite TBD
Camas
Wyatt Draper Invite TBD
Battle Ground
Wednesday, January 8, 2020
  Visitor Home Time  
* Camas   18
Heritage   0 7:00 PM
* Skyview
Union 7:00 PM
Friday, January 10, 2020
  Visitor Home Time  
Kelso Invite 3:30 PM
Hood River, OR
Hermiston, OR
Aberdeen
Battle Ground
Bellingham
Centralia
Camas
Columbia - White Salmon
Chiawana
Capital
Castle Rock
Enumclaw
Elma
Eatonville
Eisenhower
Ephrata
Emerald Ridge
Forks
Fife
Fort Vancouver
Grandview
Granger
Hudson\\\'s Bay
Hanford
Heritage
Ilwaco
Kiona Benton
Kalama
Kennewick
Kamiakin
La Center
Lincoln
Lakes
Mount Baker
Moses Lake
Mark Morris
Mount Si
Newport (Newport)
North Mason
Olympia
Othello
Olympic
Puyallup
Prairie
Pasco
Quincy
R A Long
Rochester
Skyview
Sunnyside
Stevenson
Spanaway Lake
Squalicum
Sedro-Woolley
Todd Beamer
Toppenish
Toledo
Tenino
Union
W F West
Woodland
Winlock
Wenatchee
White River
Walla Walla
Kelso KHS
Wednesday, January 15, 2020
  Visitor Home Time  
* Camas   6
Skyview   24 7:00 PM
* Battle Ground   12
Heritage   6 7:00 PM
Friday, January 17, 2020
  Visitor Home Time  
Clark County Tourney TBD
Battle Ground
Lumberjill Tourney 4:30 PM
Camas
Prairie
R A Long
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
Lipstick Open
Auburn
Auburn Mountainview
Bainbridge
Central Kitsap
Clover Park
Chief Sealth
Evergreen
Federal Way
Graham Kapowsin
Issaquah
Ingraham
Mount Rainier
North Kitsap
Olympic
Olympia
Redmond
Shelton
Spanaway Lake
Tyee
Wilson
Yelm
Lakes Photographer: Jake IvorySaunders
Clark County Tourney TBD
Battle Ground
Heritage
Kelso
Prairie
Skyview
Wednesday, January 22, 2020
  Visitor Home Time  
* Heritage   0
Skyview   18 7:00 PM
* Union   6
Battle Ground   0 7:00 PM
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Lady Trappers Invite TBD
Battle Ground
Lady Trapper Invite 10:00 AM
Washougal
Centralia
Capital
Camas
Heritage
Kelso
Kennedy Catholic
La Center
Prairie
Stevenson
W F West
Fort Vancouver FVHS
Wednesday, January 29, 2020
  Visitor Home Time  
* Union   30
Camas   28 7:00 PM
* Skyview   24
Battle Ground   0 7:00 PM
Saturday, February 1, 2020
  Visitor Home Time  
Auburn Tourney TBD
Camas
King's Way JV/Girls Tournament 10:00 AM
Battle Ground
Heritage
King's Way Christian KWChr