Evergreen 2A Boys Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Wednesday, September 11, 2019
  Visitor Home Time  
SSC #1 3:45 PM
Black Hills
Capital
Gig Harbor
Montesano
North Thurston
Timberline
Yelm
Shelton Lk Isab
Jamboree 4:00 PM
Aberdeen
Hoquiam
Ocosta
Rochester
Elma VanceCk
Thursday, September 12, 2019
  Visitor Home Time  
TEAM PICTURES 3:30 PM
Aberdeen Makarenko
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Capital Invite 9:00 AM
Black Hills
Bainbridge
Bonney Lake
Centralia
Hanford
Jackson
Olympia
Prairie
Rogers (Puyallup)
Rochester
River Ridge
Shelton
Tenino
W F West
Capital CapHS Photographer: TIm Rogers
Wednesday, September 18, 2019
  Visitor Home Time  
* W F West   0
Centralia   0 Borst 4:00 PM
* Black Hills   36
Tumwater   23 PP 4:00 PM
* Rochester   32
Aberdeen   25 Makarenko 4:00 PM
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Three Course Challenge TBD
Black Hills
Columbia - White Salmon
Centralia
Elma
Hockinson
Ilwaco
La Center
Meadowdale
Oak Harbor
R A Long
Stevenson
Tenino
Seaside, OR Camp Rilea
Fort Steilacoom Invitational
Bonney Lake
Juanita
Lake Washington
Puyallup
Rogers (Puyallup)
Stadium
Spanaway Lake
W F West
Woodinville
Lakes FtSteil Photographer: TIm Rogers
Wednesday, September 25, 2019
  Visitor Home Time  
* W F West   45
Rochester   18 RHS 4:00 PM Photographer: TIm Rogers
* Centralia   31
Aberdeen   24 Makarenko 4:00 PM
*   15
Black Hills   31
Aberdeen   15 AHS 4:00 PM
* Tumwater   22
Rochester   72 RHS 4:00 PM Photographer: TIm Rogers
* Tumwater   22
W F West   42 RHS 4:00 PM
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Toutle Lake Invitational
Castle Rock   123
Raymond   NS
Rochester   93
South Bend   NS
Tenino   44
Willapa Valley   NS
Toutle Lake   NS
Mark Lyle Memorial Invite 10:00 AM
Aberdeen   51
Elma   NS
Hoquiam   93
La Center   26
Montesano   64 MHS
Friday, October 4, 2019
  Visitor Home Time  
Middle School Event
Rochester
       @ Tumwater
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Curtis Invite 9:00 AM
Auburn Mountainview
Black Hills
Bothell
Federal Way
Hazen
Mount Rainier
Orting
Olympia
Peninsula
Rogers (Puyallup)
River Ridge
Tenino
W F West
White River
Yelm
Curtis
Grizzly Alumni Invite 10:00 AM
Aberdeen
Elma
Montesano
Hoquiam HHS
Wednesday, October 9, 2019
  Visitor Home Time  
* Rochester   0
Centralia   0 Borst 4:00 PM
* W F West   21
Black Hills   40 DesRR 4:00 PM
* Tumwater   16
Aberdeen   41 Makarenko 4:00 PM
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
Bill Kehoe Invite 9:00 AM
Black Hills
Centralia
SMU
Wednesday, October 16, 2019
  Visitor Home Time  
* Aberdeen   32
W F West   23 Hedwall 4:00 PM
* Centralia   42
Tumwater   17 PP 4:00 PM
* Black Hills   22
Rochester   35 RHS 4:00 PM
Wednesday, October 23, 2019
  Visitor Home Time  
Evergreen League Championship 3:30 PM
Aberdeen   82
Black Hills   106
Centralia   103
Rochester   134
Tumwater   29
W F West   57 Hedwall
Thursday, October 31, 2019
  Visitor Home Time  
District Championships 10:30 AM
Washougal
Aberdeen
Black Hills
Centralia
Columbia - White Salmon
Columbia River
Forks
Hockinson
Mark Morris
R A Long
Ridgefield
Rochester
Tumwater
Tenino
W F West
Woodland LewisRvr