League
2A & 3A Schools
4A Schools
Mountlake Terrace
Boys Sports:   Football   Tennis   X-Country   Basketball   Swim & Dive   Wrestling   Baseball   Golf   Soccer   Track 
Girls Sports:   Soccer   Swim & Dive   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Tennis   Track 
Coed Sports:   Fall Cheer   Winter Cheer 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Swim
Wesco - South
 LeagueOverall
 WLTWLT
Jackson700700
Kamiak510810
Shorecrest510510
Glacier Peak530530
Shorewood220520
Meadowdale230330
Mountlake Ter240240
Lynnwood140160
Edmonds-Wd050060
Mariner050170


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Tuesday, Oct 8
Final
Scored By: Erin.Edmondson
84Marysville-Pil
56Archbishop Murp *


Final
Scored By: Erin.Edmondson
70Marysville-Get
60Archbishop Murp *


Final
Scored By: Bailey.Ryan
122Lake Stevens
48Everett *


Final
Scored By: Michael.Lesaca
127Jackson
43Edmonds-Wd *


Final
Scored By: John.Neff
43Lynnwood
140Glacier Peak *


Final
Scored By: John.Neff
58Cascade
128Glacier Peak *


Final
Scored By: Tracy.Dostert
99Cascade
81Lynnwood *


Final
Scored By: John.Chargualaf
132Snohomish
35Oak Harbor *


Thursday, Oct 10
Final
Scored By: Erin.Edmondson
122Everett
34Archbishop Murp *


Final
Scored By: Rita.Brennan
106Shorewood
64Stanwood *


Final
Scored By: Rebecca.Cartwright
86Meadowdale
84Mountlake Ter *


Final
Scored By: Eric.Smith1
86Monroe
96Cascade *


Final
Scored By: Meredith.Jenks
96Oak Harbor
70Marysville-Get *


Final
Scored By: Meredith.Jenks
87Oak Harbor
85Marysville-Pil *


Final
Scored By: Chris.Erickson
33Mariner
149Kamiak *


Final
Scored By: John.Neff
119Jackson
67Glacier Peak *


Final
Scored By: Chris.Erickson
37Monroe
120Kamiak *


Final
Scored By: Chris.Erickson
41Cascade
119Kamiak *


Awaiting Score
Cascade
Mariner *


KamHS
Awaiting Score
Monroe
Mariner *


KamHS
Final
Scored By: Paulina.Gralow
126Lake Stevens
43Mount Vernon *


Final
Scored By: Bill.Murray
56Edmonds-Wd
123Shorecrest *


Saturday, Oct 12
 
District Dive Qualifier
Stanwood
Snohomish
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor
Mountlake Ter
Monroe
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lynnwood
Lake Stevens
Kamiak
Jackson
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Cascade
Archbishop Murp


MarHS
coupon: 0coupon: 0coupon: 0coupon: 0
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Swim Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Mountlake Terrace Opponent  
Thu, Sep 12 Jamboree
Mountlake Terrace 0 Kamiak (Host) 0
Edmonds-Woodway 0
Lynnwood 0
Meadowdale 0
Shorecrest 0
Shorewood 0
* Tue, Sep 17 Mountlake Terrace 51 Shorecrest 125
* Thu, Sep 19 Mountlake Terrace 128 Mariner 44
* Thu, Sep 19 Mountlake Terrace 67 Glacier Peak 117
* Thu, Sep 26 Mountlake Terrace 49 Jackson 121
* Thu, Oct 3 Mountlake Terrace 89 Edmonds-Woodway 80
* Thu, Oct 10 Mountlake Terrace 84 Meadowdale 86
Sat, Oct 12 District Dive Qualifier
        Warm-up 8:15

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Tue, Oct 15 Archbishop Murphy
2:30 PM Away WstCst
* Thu, Oct 17 Shorewood
3:30 PM Away ShlnPool
* Thu, Oct 17 Lynnwood
3:30 PM Home ShlnPool
        at Shoreline Pool
Sat, Oct 19 District Dive Qualifier
10:00 AM KamHS
        Warm-up 8:30
* Tue, Oct 22 Kamiak
3:15 PM Away KamHS
Sat, Oct 26 Edmonds District Meet
LynnPool
Wed, Oct 30 JV Invite
Snohomish (Host)
3:15 PM Away SnoAqu

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Nov 8, 2:30 PM
Nov 9, 2:30 PM
District 1 & 2 Championships at Fidalgo Pool
 Nov 15, 12:00 AM
Nov 16, 12:00 AM
State Championships at King County Aquatics Center, Federa
 

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy