Pacific 2B Boys Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Tuesday, September 10, 2019
  Visitor Home Time  
* Ilwaco   15
Willapa Valley   15
Onalaska   15 Onalaska
Wednesday, September 11, 2019
  Visitor Home Time  
Jamboree 4:00 PM
Aberdeen
Hoquiam
Ocosta
Rochester
Elma VanceCk
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Ocosta Invitational 11:00 AM
Elma   NS
Forks   34
Hoquiam   NS
Mark Morris   21
Raymond   NS
South Bend   NS
Willapa Valley   NS
Ocosta   NS
Tuesday, September 17, 2019
  Visitor Home Time  
Wreck Race - Warrenton, Oregon 3:30 PM
Warrenton HS, OR   85
Warrenton, OR   85
Ilwaco   70 Warrenton,
Fast and Flat 3:45 PM
Forks   0
Raymond   0
South Bend   0
Willapa Valley   0
Morton-White Pass   0
Wednesday, September 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Rochester   32
Aberdeen   25 Makarenko 4:00 PM
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Three Course Challenge TBD
Black Hills
Columbia - White Salmon
Centralia
Elma
Hockinson
Ilwaco
La Center
Meadowdale
Oak Harbor
R A Long
Stevenson
Tenino
Seaside, OR Camp Rilea
Three Course Challenge
Ocosta   0
Camp Rilea
Three course challenge 10:00 AM
Seaside   15
Ilwaco   15 Camp Rilea
Tuesday, September 24, 2019
  Visitor Home Time  
* Harriers at the Beach 3:30 PM
Hoquiam   43
Ocosta   24
Raymond   15
South Bend   15
Willapa Valley   72
North Beach   15 NBHS
Trail of the Deer Race 3:30 PM
Ilwaco   15
Toledo   15 THS
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Toutle Lake Invitational
Castle Rock   123
Raymond   NS
Rochester   93
South Bend   NS
Tenino   44
Willapa Valley   NS
Toutle Lake   NS
Toutle Lake Invitational
Ocosta   0
Tuesday, October 1, 2019
  Visitor Home Time  
Rainier Meet 3:30 PM
Willapa Valley
Rainier RHS
Thursday, October 3, 2019
  Visitor Home Time  
JW Black Lake XC Race 3:30 PM
Ocosta
Raymond
Willapa Valley
Ilwaco IHS
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM
Lakeridge, OR

Southridge, OR
University Prep.
Auburn
Archbishop Murphy
Arlington
Bellevue
Blaine
Bush
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Enumclaw
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Foster
Franklin Pierce
Forest Ridge
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kiona Benton
Kings
Kingston
Kentridge
Kentwood
Liberty Bell
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Lake Washington
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Meridian
Mercer Island
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Si
Northwest Christian (Lacey)
Northwest
North Mason
North Creek
North Thurston
Nooksack Valley
Oak Harbor
Orcas Island
Prosser
Pope John Paul II
Roosevelt
Seattle Academy
Shorecrest
Sammamish
Skyline
Steilacoom
Sultan
Snohomish
Squalicum
Shorewood
Toppenish
Tyee
Three Rivers Christian
Wahluke
West Seattle
Marysville-Getchell CdrcrstG Photographer: Michael Bury
Tuesday, October 8, 2019
  Visitor Home Time  
Big Foot Invite 3:00 PM
Neahkahnie, OR   164
Ilwaco   40 Rockaway B
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
Bill Kehoe South Sound Invite
Ocosta   0
St Martins
Bill Keyhoe 9:00 AM
Mariner
River Ridge
White River
Northwest Christian (Lacey) SMU
Tuesday, October 15, 2019
  Visitor Home Time  
* Adna Meet 3:30 PM
Ilwaco   43
Willapa Valley   128
Adna   NS
Saturday, October 19, 2019
  Visitor Home Time  
Warner Pacific Invite 10:00 AM
Ilwaco Lents Park
Thursday, October 24, 2019
  Visitor Home Time  
Pacific League Championships 3:30 PM
Chief Leschi
Ilwaco
Life Christian Acad.
North Beach
Northwest Christian (Lacey)
Pe Ell
Raymond
South Bend
Willapa Valley
Ocosta OHS
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
SWW District Championships 10:00 AM
Chief Leschi
Ilwaco
Life Christian Acad.
North Beach
Northwest Christian (Lacey)
Ocosta
Pe Ell
Raymond
South Bend
Willapa Valley
TBD
Saturday, November 9, 2019
  Visitor Home Time  
WIAA State Championships 10:00 AM
Chief Leschi
Ilwaco
Life Christian Acad.
North Beach
Northwest Christian (Lacey)
Ocosta
Pe Ell
Raymond
South Bend
Willapa Valley
Pasco