Boys Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Adna0000
Chief Leschi0000
Ilwaco0000
Kalama0000
Life Christian 0000
Napavine0000
North Beach0000
Ocosta0000
Onalaska0000
Rainier0011
Raymond0000
South Bend0000
Toledo0000
Wahkiakum0000
Willapa Valley0000
Winlock0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 22
4:00 PM
Chief Leschi
Muckleshoot *


5:00 PM
Rainier
Ocosta
North Beach
Life Christian
Kalama
Ilwaco *


IHS
Thursday, Jan 23
5:00 PM
Mix & Match @ Toledo
Willapa Valley
Wahkiakum
Onalaska
Napavine
Chief Leschi
Adna
Toledo *


GMurdock
Friday, Jan 24
Time TBD
Ilwaco
E Valley (Spk) *


Saturday, Jan 25
8:00 AM
Dream Duals
W Valley (Spk)
Tonasket
Shadle Park
Rogers (Spk)
Mt. Spokane
Moses Lake
Mead
Lake Roosevelt
Ilwaco
Granite Falls
Forks
Enumclaw
E Valley (Spk) *


Spokane Co
10:00 AM
Coyote Classic
Pateros
Oroville
Okanogan
Napavine
Chelan
Brewster
Kittitas *


KHS
10:00 AM
Willapa Valley
Wahkiakum
South Bend
Shorewood
Shelton
Renton
North Beach
Mt. Tahoma
Montesano
Kennedy Catholic
Ilwaco
Hoquiam
Adna
Raymond *


RHS
10:00 AM
Rubber Chicken
Woodland
Sultan
Montesano
La Center
Darrington
Kalama *


VSAF

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Ilwaco Opponent  
Sat, Dec 7 Ocosta Tournament
Ilwaco Ocosta (Host)
Chief Leschi
Darrington
Hoquiam
Tenino
Sat, Dec 14 Warrenton Tournament
Sat, Dec 21 Nestucca Tournament
Sat, Dec 28 Clatskanie Winter Classic
Ilwaco 1 Clatskanie, OR 0
* Tue, Jan 7 Ilwaco Kalama (Host)
Life Christian Acad.
North Beach
Ocosta
Rainier
Fri, Jan 10 Pac-Rim tournament
Ilwaco Seaside, OR
Columbia - White Salmon
Sat, Jan 11 Pac-Rim tournament
Ilwaco 1 Seaside, OR 0
* Thu, Jan 16 Ilwaco Ocosta (Host)
Adna
Chief Leschi
North Beach
Toledo
Winlock

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Jan 22
Ilwaco (Host)
Kalama
Life Christian Acad.
North Beach
Ocosta
Rainier
5:00 PM Home IHS
Fri, Jan 24 Rumble at the River
East Valley (Spokane) (Host)
Ilwaco
Away
Sat, Jan 25 Dream Duals
East Valley (Spokane) (Host)
8:00 AM Away Spokane Co
Sat, Jan 25 Willapa Harbor Invitational
Raymond (Host)
Adna
Hoquiam
Ilwaco
Kennedy Catholic
Montesano
Mt. Tahoma
North Beach
Renton
South Bend
Shelton
Shorewood
Wahkiakum
Willapa Valley
10:00 AM Away RHS
Sat, Feb 1 Beach Brawl
Ilwaco (Host)
Astoria, OR
Forks
Kelso
Life Christian Acad.
Mark Morris
Raymond
South Bend
Willapa Valley
8:00 AM Home IHS
Sat, Feb 8 Sub-reigonal
Raymond (Host)
8:00 AM Away RHS
Sat, Feb 15 Reigonals
Kalama (Host)
8:00 AM Away KHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.