Central WA Athletic Conference Boys Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, November 30, 2019
  Visitor Home Time  
Take Down Tournament 10:00 AM
College Place
Chiawana
Colfax
Kamiakin
Kennewick
Pasco
Richland
Southridge
Walla Walla WallaWal
       weigh ins at 9:00 am
Tuesday, December 3, 2019
  Visitor Home Time  
jamboree 5:00 PM
East Valley (Yakima)
Riverside Christian
Wednesday, December 4, 2019
  Visitor Home Time  
Cle Elum Jamboree 5:00 PM
Cascade
Ellensburg
Cle Elum Cle Elum H
Thursday, December 5, 2019
  Visitor Home Time  
ML Jamboree 5:00 PM
Othello
Royal
Wenatchee
Moses Lake MLHS
East Valley (Yakima)   21
Naches Valley   60 6:00 PM
Quincy   30
Warden   47 WARD 7:00 PM
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Davis Invite 9:00 AM
Eastmont
Ellensburg
Ephrata
East Valley (Yakima)
Hanford
Naches Valley
Pullman
Selah
West Valley (Yakima)
Davis Davis
Deer Park Invite 9:00 AM
Colville   0
Cheney   0
Chewelah   0
Clarkston   0
Freeman   0
Ferris   0
Granger   0
Lewis and Clark   0
Lakeside (9 Mile)   0
Mead   0
Mt. Spokane   0
North Central   0
Newport (Newport)   0
Prosser   0
Riverside   0
Royal   0
Shadle Park   0
Deer Park   0 DPHS
White River Classic 9:00 AM
Blaine
Cedarcrest
Centralia
Enumclaw
Emerald Ridge
Fife
Grandview
Graham Kapowsin
Mountlake Terrace
Olympic
Puyallup
Sunnyside
Toppenish
Woodinville
White River WhtRvrHS
       Weigh-ins at 7:30am
Bob Mars Invitational 10:00 AM
Chiawana
Eisenhower
Moses Lake
Othello
Wapato
Wenatchee
Walla Walla
Kennewick Kennewic
Thursday, December 12, 2019
  Visitor Home Time  
* Wapato   45
Quincy   21 QJACKGYM 7:00 PM
* Selah   60
Ephrata   21 EHS PAC 7:00 PM
* Toppenish   75
Grandview   0 GRDV 7:00 PM
Friday, December 13, 2019
  Visitor Home Time  
Olympic Duals JV Tournament 5:00 PM
Auburn
Bremerton
Curtis
Central Kitsap
Davis
Graham Kapowsin
North Kitsap
North Mason
Port Angeles
Sequim
South Kitsap
Union
Yelm
Olympic KitPav
       JV
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Olympic Duals TBD
Central Kitsap   1
South Kitsap   1
Toppenish   1
Wenatchee   1
Olympic   1 KitPav
West Valley Eagles Wrestle-Rama 9:00 AM
Cheney
Eastmont
Ephrata
East Valley (Spokane)
Freeman
Lakeside (9 Mile)
Quincy
West Valley (Spokane) WVSpok Photographer: Bridget Mayfield
Ephrata   27
Lake City, ID   52 WVSpok 9:00 AM
       West Valley Eagles Wrestle-Rama
Ephrata   41
Freeman   40 WVSpok 9:00 AM
Ephrata   54
Shadle Park   25 WVSpok 9:00 AM
       West Valley Eagles Wrestle-Rama
Ephrata   52
East Valley (Spokane)   30 WVSpok 9:00 AM
       West Valley Eagles Wrestle-Rama
Ephrata   30
Lakeside (9 Mile)   53 WVSpok 9:00 AM
       West Valley Eagles Wrestle-Rama
Wilfong Classic 9:30 AM
Bellarmine   47
Cascade Christian   53
Cedarcrest   91
Ellensburg   179
Federal Way   46
Jackson   89
Marysville-Pilchuck   91
North Creek   72
Ocosta   20
Prairie   147
Redmond   80
Shelton   119
Puyallup   143 PHS
* Spud Walley 10:00 AM
Anacortes
Archbishop Murphy
Burlington-Edison
Concrete
Eastlake
Glacier Peak
Highline
Kamiak
Lindbergh
Lakewood
Mariner
Marysville-Getchell
Meridian
Mountlake Terrace
Sammamish
Stanwood
Sedro-Woolley SWHS
       Weigh in at 8am
Granger Ironman Invite 10:00 AM
Cascade   0
East Valley (Yakima)   0
Forks   0
Grandview   0
Prosser   0
Riverside   0
Granger   0 GHS
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Clarkston   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Chewelah   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Naches Valley   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Reardan   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Royal   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Southridge   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Kiona Benton   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Southridge   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Richland   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Chiawana   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Pasco   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Kennewick   0 PT Gym 10:00 AM
Othello   0
PT Gym 10:00 AM
Clarkston   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Othello   0
PT Gym 10:00 AM
Chewelah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Naches Valley   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Reardan   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Royal   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Othello   0
PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kiona Benton   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Richland   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Chiawana   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Pasco   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kennewick   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Clarkston   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Othello   0
PT Gym 10:00 AM
Chewelah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Naches Valley   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Reardan   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Royal   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Othello   0
PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kiona Benton   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Richland   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Chiawana   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Pasco   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kennewick   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Clarkston   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Clarkston   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Clarkston   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Clarkston   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Chewelah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Naches Valley   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Reardan   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Royal   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Othello   0
PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kiona Benton   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Richland   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Chiawana   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Pasco   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kennewick   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Chewelah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Chewelah   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Chewelah   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Naches Valley   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Naches Valley   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Naches Valley   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Reardan   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Reardan   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Reardan   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Royal   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Royal   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Royal   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kiona Benton   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Richland   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Chiawana   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Pasco   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Kennewick   0
Othello   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Kiona Benton   0
Selah   0 PT Gym 10:00 AM
Kiona Benton   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Southridge   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Richland   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Chiawana   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Pasco   0 PT Gym 10:00 AM
Selah   0
Kennewick   0 PT Gym 10:00 AM
Southridge   0
Wapato   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Richland   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Chiawana   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Pasco   0 PT Gym 10:00 AM
Wapato   0
Kennewick   0 PT Gym 10:00 AM
Tuesday, December 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Selah   43
Othello   33 EVYak 6:00 PM
       Double Dual @East Valley (EV, Othello & Selah)
* Othello   66
East Valley (Yakima)   9 East Valle 7:00 PM
* Selah   72
East Valley (Yakima)   9 East Valle 8:00 PM
Wednesday, December 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Grandview   12
Selah   63 SHS 7:00 PM
Thursday, December 19, 2019
  Visitor Home Time  
* Prosser   0
Ellensburg   0 EHS 5:00 PM
       Double Dual @ Ellensburg- 4pm Weigh in
Friday, December 20, 2019
  Visitor Home Time  
Best of the West
Washougal   0
Ellensburg   0
Kennewick   0
Prosser   0
Tahoma   0
Wenatchee   0
Walla Walla   15
Pasco   0 Pasco
Zinkin Classic TBD
Toppenish
Fresno, CA
@North Idaho College ("Tri State") 10:00 AM
Othello
North Idah
Hammerhead Tournament 12:00 PM
Selah
North Kits
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Lindbergh Invitational
Hillsboro, OR
Auburn Riverside
Bellevue Christian
Bellevue
Cedarcrest
Cleveland
Columbia River
Eastlake
Foss
Issaquah
Kennedy Catholic
Lynden
Montesano
Muckleshoot Tribal School
Renton
Skyline
Sultan
Stadium
Tenino
Lindbergh
* Best of the West
Washougal
Kennewick
Prairie
Prosser
Southridge
Pasco Pasco
Zinkin Classic TBD
Toppenish
Fresno, CA
Cadet Classic 9:00 AM
Cascade
Cheney
Ephrata
Grandview
Peninsula
Wenatchee
Wapato
Eisenhower IKE
Hammerhead Tournament 9:00 AM
Selah
North Kits
@North Idaho College ("Tri State") 9:00 AM
Othello
North Idah
Barry Knott Classic 10:00 AM
Bothell
Curtis
Chief Sealth
Decatur
Franklin
Kelso
Kentridge
Lakes
Liberty
Lakeside
Mercer Island
Mt. Tahoma
North Creek
Roosevelt
Shorewood
White River
Nathan Hale NH
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Pac Coast 12:00 PM
Prosser
Selah
Mountain V
       Depart on 12/26. 2 night stay
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
Hanford Winter Cup TBD
Chiawana   1
East Valley (Spokane)   12
East Valley (Yakima)   0
Granger   5
Grandview   0
Kamiakin   10
Liberty   0
Mabton   0
Moses Lake   4
Medical Lake   13
Mt. Spokane   3
Newport (Newport)   0
Napavine   0
Onalaska   0
Pasco   7
Richland   0
Reardan   14
Southridge   11
Sunnyside   2
Toppenish   0
Toledo   0
Wapato   0
White Swan   0
Walla Walla   0
Hanford   0 Hanford
PAC Coast
Prosser
Evergreen
Cat Classic Invite 2019 10:00 AM
Bellarmine
Cascade
Eisenhower
Ellensburg
Quincy
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Eastmont EHS MAIN
Royal Christmas Tournament 10:00 AM
Hermiston, OR
Ephrata
Oroville
Tonasket
Royal RHS
Friday, January 3, 2020
  Visitor Home Time  
Gut Check
Othello
Prosser
Toppenish
Lindbergh LHS Photographer: Bridget Mayfield
Saturday, January 4, 2020
  Visitor Home Time  
Gut Check
Othello
Prosser
Toppenish
Lindbergh LHS
Riverside   0
Quincy   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Riverside   0
Wapato   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Lakeside (9 Mile)   0
Quincy   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Lakeside (9 Mile)   0
Wapato   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Kennewick   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Pullman   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Wapato   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Quincy   0
Clarkston   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Kennewick   0
Wapato   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Pullman   0
Wapato   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Cheney   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Wapato   0
Clarkston   0 CHNY Photographer: Bridget Mayfield
Dick Pruett Invitational 9:00 AM
Bellarmine
Ellensburg
Kentlake
Kentridge
Timberline
Kent Meridian KMHS
Tuesday, January 7, 2020
  Visitor Home Time  
* Wapato   42
Prosser   37 PHS 7:00 PM
* Selah   63
Quincy   6 QJACKGYM 7:00 PM
* Toppenish   58
Othello   18 PT Gym 7:00 PM
* East Valley (Yakima)   23
Grandview   40 GRDV 7:00 PM
Thursday, January 9, 2020
  Visitor Home Time  
* Wapato   21
Selah   50 SHS 7:00 PM
       Senor Night
* Ephrata   19
Othello   52 PT Gym 7:00 PM
* East Valley (Yakima)   12
Ellensburg   72 EHS 7:00 PM
* Prosser   4
Toppenish   74 AJ Strom 7:00 PM
Friday, January 10, 2020
  Visitor Home Time  
River City Duals 3:00 PM
Ephrata
Freeman
Lewis and Clark
Mead
Newport (Newport)
Post Falls, ID PFHS
Ephrata   30
Lake City, ID   58 PFHS 3:00 PM
       River City Duals
Ephrata   39
Gonzaga Preparatory School   36 PFHS 5:00 PM
       River City Duals
Othello   28
Moses Lake   47 MLHS 7:00 PM
Saturday, January 11, 2020
  Visitor Home Time  
River City Duals 9:00 AM
Ephrata
Freeman
Lewis and Clark
Mead
Newport (Newport)
Post Falls, ID PFHS
Ephrata   48
Post Falls, ID JV   42 PFHS 9:00 AM
       River City Duals
Ephrata   36
Kellogg, ID   51 PFHS 9:00 AM
       River City Duals
Ephrata   51
Freeman   28 PFHS 9:00 AM
       River City Duals
East Valley (Yakima)   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Quincy   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Okanogan   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Highland   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Omak   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Naches Valley   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Eastmont   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Seattle Academy   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
East Valley (Yakima)   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Prosser   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Ellensburg   0
Cascade   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Okanogan   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Highland   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Omak   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Naches Valley   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Lake Roosevelt   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Eastmont   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Seattle Academy   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Quincy   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Okanogan   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Okanogan   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Okanogan   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Highland   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Highland   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Highland   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Omak   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Omak   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Omak   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Naches Valley   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Naches Valley   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Naches Valley   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Lake Roosevelt   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Eastmont   0
Grandview   0 CHS 10:00 AM
Eastmont   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Eastmont   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Seattle Academy   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Pateros   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Brewster   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Grandview   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Seattle Academy   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Seattle Academy   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Pateros   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Pateros   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Brewster   0
Prosser   0 CHS 10:00 AM
Brewster   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Prosser   0
Ellensburg   0 CHS 10:00 AM
Tuesday, January 14, 2020
  Visitor Home Time  
* Ephrata   42
Ellensburg   36 EHS 5:00 PM
       Double Dual @ Ellensburg HS
* Ephrata   60
East Valley (Yakima)   24 EHS 5:00 PM
       Double Dual @ Ellensburg HS
* Prosser   39
East Valley (Yakima)   27 EHS 5:00 PM
* Prosser   30
Ellensburg   55 EHS 5:00 PM
Thursday, January 16, 2020
  Visitor Home Time  
* Ellensburg   40
Othello   39 WHS 5:00 PM
       Double Dual @Wapato (Wapato, Othello & Ellensburg)
* Grandview   24
Ephrata   60 EHS PAC 6:00 PM
       Double Dual @ Ephrata
* Prosser   30
Ephrata   51 EHS PAC 6:00 PM
       Double Dual @ Ephrata
* Prosser   35
Quincy   42 EHS PAC 6:00 PM
       Double Duel @ Ephrata
* Grandview   21
Quincy   54 EHS PAC 6:00 PM
       Double Duel @ Ephrata
* Othello   41
Wapato   29 WHS 6:00 PM
       Triple Dual - Weigh-ins 4pm - R1 OTH vs ELL(5pm) - R2 OTH vs WAP (6pm) - R3 WAP vs ELL - Mat 1 Varsi
* Toppenish   79
East Valley (Yakima)   0 EVE 7:00 PM
       EVC Choir concert in EVC gym
* Ellensburg   37
Wapato   36 WHS 7:00 PM
       Triple Dual - Weigh-ins 4pm - R1 OTH vs ELL(5pm) - R2 OTH vs WAP (6pm) - R3 WAP vs ELL - Mat 1 Varsi
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
Quincy   0
Hazen   0 Hazen
Quincy   0
Hazen   0 Hazen
Quincy   0
Skyline   0 Hazen
Quincy   0
Oak Harbor   0 Hazen
Quincy   0
Bonney Lake   0 Hazen
Quincy   0
Decatur   0 Hazen
Quincy   0
Highline   0 Hazen
Quincy   0
Liberty   0 Hazen
Ray Westberg Invite 9:00 AM
Cheney
Eastmont
Eisenhower
East Valley (Yakima)
Hanford
Sunnyside
Selah
Southridge
W F West
Wapato
Ellensburg EHS
Apple Pie Invitational 10:00 AM
Brewster
Cashmere
Cascade
Ephrata
Lake Roosevelt
Oroville
Okanogan
Pateros
Tonasket THS
       8:00 AM Weigh-In
Farm City Invite 10:00 AM
College Place
Chiawana
Deer Park
Kamiakin
Othello
Hermiston, OR HHS
Tuesday, January 21, 2020
  Visitor Home Time  
Ephrata   57
Royal   21 RHS 5:00 PM
* Wapato   0
Toppenish   70 AJ Strom 7:00 PM
       Double Duel @ Toppenish
* Selah   52
Ellensburg   18 EHS 7:00 PM
       Clash of the Canyon
* Quincy   45
East Valley (Yakima)   36 AJ Strom 7:00 PM
       Double Duel @ Toppenish
* Quincy   6
Toppenish   72 AJ Strom 7:00 PM
       Double Duel @ Toppenish
* Othello   57
Grandview   18 GRDV 7:00 PM
* East Valley (Yakima)   15
Wapato   59 AJ Strom 7:00 PM
       Double Duel @ Toppenish
Thursday, January 23, 2020
  Visitor Home Time  
* Toppenish   52
Selah   18 SHS 7:00 PM
* Quincy   29
Ephrata   45 EHS PAC 7:00 PM
* Prosser   18
Othello   54 PT Gym 7:00 PM
       OHS Senior Night!
* Grandview   21
Ellensburg   45 EHS 7:00 PM
       Senior Night
Friday, January 24, 2020
  Visitor Home Time  
Warden   19
Ephrata   57 EHS PAC 6:00 PM
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Rumble in the Valley 9:00 AM
Cascade
Cheney
Eastmont
Eisenhower
Grandview
Kamiakin
Othello
Sunnyside
Southridge
Toppenish
Wenatchee
Wapato
Walla Walla
Prosser PHS
Tuesday, January 28, 2020
  Visitor Home Time  
* Othello   39
Quincy   24 QJACKGYM 7:00 PM
* Grandview
Prosser PHS 7:00 PM
* Ellensburg   6
Toppenish   53 AJ Strom 7:00 PM
* Ephrata   43
Wapato   33 WHS 7:00 PM
Thursday, January 30, 2020
  Visitor Home Time  
* Wapato   57
Grandview   21 GRDV 7:00 PM
* Selah
Prosser PHS 7:00 PM
* Ellensburg   37
Quincy   33 QJACKGYM 7:00 PM
* Toppenish   59
Ephrata   15 EHS PAC 7:00 PM
       Senior Night
Saturday, February 1, 2020
  Visitor Home Time  
Keigan Langhoff Memorial Tournament 8:00 AM
Bainbridge
Chief Sealth
Forks
Olympic
Port Angeles
Port Townsend
Sequim
Klahowya KSS
Friday, February 7, 2020
  Visitor Home Time  
District 5/6 2A Boys' Wrestling Championships 4:00 PM
Ephrata
East Valley (Yakima)
Grandview
Othello
Prosser
Quincy
Selah
Toppenish
Wapato
Ellensburg EHS
Saturday, February 8, 2020
  Visitor Home Time  
District 5/6 2A Boys' Wrestling Championships 11:00 AM
Ephrata
East Valley (Yakima)
Grandview
Othello
Prosser
Quincy
Selah
Toppenish
Wapato
Ellensburg EHS
Saturday, February 15, 2020
  Visitor Home Time  
WIAA Region IV Wrestling Championships 11:00 AM
Cheney
Clarkston
Ellensburg
Ephrata
East Valley (Yakima)
Grandview
Othello
Prosser
Pullman
Quincy
Selah
Toppenish
Wapato
West Valley (Spokane)
East Valley (Spokane) CHNY
Friday, February 21, 2020
  Visitor Home Time  
WIAA Mat Classic XXXII 10:00 AM
Ellensburg
Ephrata
East Valley (Yakima)
Grandview
Othello
Prosser
Quincy
Selah
Toppenish
Wapato
T-Dome
Saturday, February 22, 2020
  Visitor Home Time  
WIAA Mat Classic XXXII 9:45 AM
Ellensburg
Ephrata
East Valley (Yakima)
Grandview
Othello
Prosser
Quincy
Selah
Toppenish
Wapato
T-Dome Photographer: Bridget Mayfield