Girls Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Auburn0000
Auburn MV0000
Auburn Riv0000
Decatur0010
Enumclaw0000
Federal Way0000
Hazen0000
Kennedy Catholic0000
Kent Meridian0000
Kentlake0000
Kentridge0000
Kentwood0000
Mt Rainier0000
Tahoma0000
T Jefferson0000
Todd Beamer0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 15
** RESCHEDULED / Fri, Jan 17 **
Tahoma
Chief Sealth
T Jefferson *


Final
Scored By: Moki.Yoshikawa
42Decatur
24Curtis *


Friday, Jan 17
Awaiting Score
Auburn
Muckleshoot *


5:00 PM
Zillah
W Valley (Yak)
W Valley (Spk)
Wenatchee
Warden
Wapato
Walla Walla
Wahluke
Toppenish
Tonasket
Sunnyside
Southridge
Shadle Park
Royal
Rogers (Spk)
River View
Richland
Quincy
Prosser
Pasco
Newport
Naches Valley
Mount Baker
Moses Lake
Mead
Lynden
Liberty
Lakeside
Lake Stevens
Kiona Benton
Kennewick
Kamiakin
Highland
Hermiston, OR
Hanford
Granger
Grandview
Ephrata
Enumclaw
Ellensburg
Eisenhower
Eastmont
E Valley (Yak)
E Valley (Spk)
Deer Park
Davis
Connell
Chiawana
Chewelah
Central Valley
Cashmere
Burlington-Ed
Anacortes
Othello *


PT Gym
5:00 PM
Open Mat Night
Todd Beamer
Steilacoom
Puyallup
Mt. Tahoma
Kentlake
Hazen
Evergreen
Decatur *


Decatur
5:00 PM
Tahoma
Chief Sealth
T Jefferson *


TJHS
Saturday, Jan 18
Time TBD
Lipstick Open
Yelm
Wilson
Tyee
Spanaway Lake
Shelton
Redmond
Olympic
Olympia
North Kitsap
Mt Rainier
Issaquah
Ingraham
Graham Kapowsin
Federal Way
Evergreen
Clover Park
Chief Sealth
Central Kitsap
Bainbridge
Auburn MV
Auburn
Lakes *


8:00 AM
Lads and Lasses
Tahoma
Orting
Elma
Cascade
Fife *


FHS
9:00 AM
White River
Stanwood
Skyline
Shorewood
Sedro-Woolley
Seattle Academy
Roosevelt
North Creek
Nooksack Valley
Newport
Mount Vernon
Mount Si
Meridian
Meadowdale
Mariner
Lynden
Lake Stevens
Kennedy Catholic
Kamiak
Forks
Burlington-Ed
Blaine
Mountlake Ter *


MlkTerHS
10:00 AM
Zillah
W Valley (Yak)
W Valley (Spk)
Wenatchee
Warden
Wapato
Walla Walla
Wahluke
Toppenish
Tonasket
Sunnyside
Southridge
Royal
Rogers (Spk)
River View
Richland
Quincy
Prosser
Pasco
Newport (Newport)
Naches Valley
Mount Baker
Moses Lake
Mead
Lynden
Liberty
Lakeside
Lake Stevens
Kiona Benton
Kennewick
Kamiakin
Highland
Hermiston, OR
Hanford
Granger
Grandview
Ephrata
Enumclaw
Ellensburg
Eisenhower
Eastmont
E Valley (Yak)
E Valley (Spk)
Deer Park
Davis
Connell
Chiawana
Chewelah
Central Valley
Cashmere
Burlington-Ed
Anacortes
Othello *


PT Gym

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Thomas Jefferson Opponent  
Fri, Dec 6 Open Night
Sat, Dec 7 Lady Jag Kickoff Invitational
* Wed, Dec 18 NPSL League Open Night
Sat, Dec 21 Hammerhead Invite
Sat, Dec 28 Puget Sound Leagues Tournament
Thomas Jefferson 0 Rogers (Puyallup) (Host) 120
Auburn 45
Bethel 64
Bellarmine 28
Curtis 43
Capital 13
Elma 17
Emerald Ridge 43
Federal Way 120
Kentlake 0
Kent Meridian 79
Kentridge 0
Kentwood 0
Mount Rainier 26
Todd Beamer 15
* Thu, Jan 9 NPSL Open Night #2

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Fri, Jan 17
Thomas Jefferson (Host)
Chief Sealth
Tahoma
5:00 PM Home TJHS
Thu, Jan 23 Federal Way All City Duals
Federal Way (Host)
Decatur
Todd Beamer
Thomas Jefferson
7:00 PM Away FWHS
Sat, Jan 25 Lady Knights Invitational
Kamiak (Host)
9:00 AM Away MarHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 1:00 PMSub Regional Girls Wrestling Tournament at Kent-Meridian High School