League
Cascade Division
Olympic Division
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Cross Country
NPSL 4A - Olympic
   League  Overall
 WLWL
Auburn0000
Auburn MV0000
Auburn Riv0000
Decatur0000
Enumclaw0000
Federal Way0000
T Jefferson0000
Todd Beamer0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Sep 18
4:00 PM
Mt Rainier
Kentlake
Tahoma *


LkWildPk
4:00 PM
Kentwood
Hazen
Kent Meridian *


French
4:00 PM
T Jefferson
Federal Way
Auburn Riv *


Roeg Prk
4:00 PM
Decatur
Auburn MV
Todd Beamer *


Celbr Pk
4:00 PM
Auburn
Enumclaw *


NoltStPk
Saturday, Sep 21
Time TBD
Brooks Fort Steilacoom Invitational
Federal Way
Auburn Riv


FtSteil
9:00 AM
Skyline
Mt Rainier
Kennedy Catholic
Kelso
Hazen
Steilacoom *


StlcmHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Cross Country Schedule

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Sep 18
Todd Beamer (Host)
Auburn Mountainview
Decatur
4:00 PM Away Celbr Pk
* Wed, Sep 25
Auburn Riverside (Host)
Auburn
Auburn Mountainview
4:00 PM Away Roeg Prk
* Wed, Oct 9
Thomas Jefferson (Host)
Auburn Mountainview
Enumclaw
4:00 PM Away TJHS
Sat, Oct 12 Hole in the Wall
Lakewood (Host)
Jesuit, OR
University Prep.
Auburn Mountainview
Arlington
Blaine
Bainbridge
Bellevue
Bothell
Bush
Crosspoint
Camas
Cascade
Chelan
Cheney
Cleveland
Cashmere
Central Kitsap
Cedar Park Chr. (Bothell)
Columbia River
Eastside Catholic
Eastlake
Eastmont
Eisenhower
Elma
Ellensburg
Ferndale
Foster
Franklin
Gig Harbor
Garfield
Glacier Peak
Hockinson
Inglemoor
Ingraham
Interlake
Issaquah
Juanita
Kelso
Kings
Klahowya
Kingston
Kentridge
Lynden Christian
Lakeside
Liberty
Lynden
Lake Stevens
Lynnwood
Mount Baker
Meadowdale
Mercer Island
Medical Lake
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Mount Vernon
Newport
Northwest
North Kitsap
Nooksack Valley
O\\\\\\\'Dea
Overlake
Orcas Island
Port Angeles
Prairie
Port Townsend
Renton
Roosevelt
Rogers (Puyallup)
Seattle Academy
Seattle Christian
Sammamish
Sehome
Shelton
Skyline
Sequim
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Tahoma
Wilbur-Creston
Woodinville
Wapato
West Seattle
Walla Walla
9:00 AM Away LWHS
* Wed, Oct 16 Federal Way
4:00 PM Home IsaEvaPk

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Oct 26, 9:30 AMNPSL Sub-District Championships at Fort Steilacoom Park
 Nov 2, 12:00 AMWestside Classic-WCD Championships at Chambers Bay
 

AMHS XC Notebook

Sep 15, 2014 7:41 AM

Click on the Documents tab to view the AMHS XC Team Notebook.


Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy