Girls Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Auburn0000
Auburn MV0000
Auburn Riv0000
Decatur0010
Enumclaw0000
Federal Way0000
Hazen0000
Kennedy Catholic0000
Kent Meridian0000
Kentlake0000
Kentridge0000
Kentwood0000
Mt Rainier0000
Tahoma0000
T Jefferson0000
Todd Beamer0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Custom School Photo
GIRLS HORNETS WRESTLING
Photo By: Timothy Dehnert PhotographyPhoto Store
Thursday, Jan 23
7:00 PM
Todd Beamer
T Jefferson
Decatur
Federal Way *


FWHS
Saturday, Jan 25
Time TBD
Viking Girls Invitational
Tenino
Tahoma
Sumner
Squalicum
Sehome
Rogers (Puy)
Rochester
Ridgefield
Olympia
Lynden
Lakewood
Kentridge
Hoquiam
Graham Kapowsin
Forks
Federal Way
Enumclaw
Emerald Ridge
Elma
Curtis
Chief Sealth
Cedarcrest
Castle Rock
Bremerton
Bonney Lake
Blaine
Black Hills
Bellingham
Bellarmine
Ballard
Auburn
Puyallup *


PHS
9:00 AM
Lady Knights Invitational
Yelm
T Jefferson
Othello
Oak Harbor
North Thurston
Mountlake Ter
Mount Vernon
Mount Si
Monroe
Meridian
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lake Stevens
Juanita
Jackson
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Darrington
Cascade
Burlington-Ed
Arlington
Kamiak *


MarHS
10:00 AM
Washougal
Stevenson
Prairie
La Center
Kennedy Catholic
Kelso
Centralia
Capital
Fort Vancouver *


FVHS
sponsor: Pinnacle Physical Therapysponsor: *Enumclaw High School

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Enumclaw Opponent  
Sat, Dec 7 "Jump on In" Tournament
Wed, Dec 11 Decatur Open Night
Sat, Dec 14 Judy Emry Invite
Sat, Dec 21 Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament
* Thu, Jan 9 NPSL Open Night #2
Fri, Jan 10 Kelso Invite
Fri, Jan 17 Lady Huskie Invite
Enumclaw Othello (Host)
Hermiston, OR
Anacortes
Burlington-Edison
Chiawana
Chewelah
Connell
Cashmere
Central Valley
Davis
Deer Park
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Hanford
Highland
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Lakeside
Liberty
Lake Stevens
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
Rogers (Spokane)
River View
Sunnyside
Southridge
Shadle Park
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
West Valley (Spokane)
West Valley (Yakima)
Walla Walla
Zillah
Sat, Jan 18 Lady Huskie Invite
Enumclaw Othello (Host)
Hermiston, OR
Anacortes
Burlington-Edison
Connell
Chiawana
Chewelah
Cashmere
Central Valley
Davis
Deer Park
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Hanford
Highland
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Lakeside
Liberty
Lake Stevens
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport (Newport)
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
Rogers (Spokane)
River View
Southridge
Sunnyside
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
West Valley (Spokane)
West Valley (Yakima)
Walla Walla
Zillah

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Jan 25 Viking Girls Invitational
Puyallup (Host)
Away PHS
        TOURNAMENT FULL - Do Not Add to Your Schedule

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 1:00 PMSub Regional Girls Wrestling Tournament at Kent-Meridian High School