PCL 3A Girls Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, September 7, 2019
  Visitor Home Time  
Tahoma Relays 9:00 AM
Shorecrest
Mt. Tahoma
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Capital Invite 9:00 AM
Bainbridge
Bonney Lake
Hanford
Rogers (Puyallup)
River Ridge
Shelton
Tenino
Capital CapHS Photographer: TIm Rogers
Thursday, September 19, 2019
  Visitor Home Time  
* Rainier Beach   NS
Lincoln   110 LWoodlnd 4:00 PM
* Cleveland   146
Lincoln   110 LWoodlnd 4:00 PM
* Roosevelt   20
Lincoln   110 LWoodlnd 4:00 PM
* Nathan Hale   57
Lincoln   110 LWoodlnd 4:00 PM
* Chief Sealth   NS
Lincoln   110 LWoodlnd 4:00 PM
* West Seattle   66
Lincoln   110 LWoodlnd 4:00 PM
* Lincoln   110
Lincoln (Seattle)   110 LWoodlnd 4:00 PM
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Fort Steilacoom Invitational
Bonney Lake
Juanita
Puyallup
Rogers (Puyallup)
Woodinville
Lakes FtSteil Photographer: TIm Rogers
Wednesday, September 25, 2019
  Visitor Home Time  
* Bethel   44
Stadium   18 WrightPk 4:30 PM
* Spanaway Lake   42
Wilson   18 WrightPk 4:30 PM
* Lincoln   31
Lakes   28 FtSteil 4:30 PM
* Bonney Lake   26
Lakes   30 FtSteil 4:30 PM
* Lincoln   15
Mt. Tahoma   NS FtSteil 4:30 PM
* Bethel   26
Wilson   29 WrightPk 4:30 PM
* Wilson   48
Stadium   20 WrightPk 4:30 PM
* Bethel   18
Spanaway Lake   45 WrightPk 4:30 PM
* Mt. Tahoma   50
Lakes   15 FtSteil 4:30 PM
* Spanaway Lake   49
Stadium   15 WrightPk 4:30 PM
* Mt. Tahoma   103
Bonney Lake   15 FtSteil 5:00 PM
* Lincoln   36
Bonney Lake   25 FtSteil 5:00 PM
Wednesday, October 2, 2019
  Visitor Home Time  
Bonney Lake   22
Sumner   33 THES 4:30 PM
* Mt. Tahoma   50
Stadium   15 WrightPk 4:30 PM
* Lincoln   50
Stadium   15 WrightPk 4:30 PM
* Mt. Tahoma   15
Wilson   15 WrightPk 4:30 PM
* Lincoln   15
Wilson   15 WrightPk 4:30 PM
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Curtis Invite 9:00 AM
Bothell
Bonney Lake
Federal Way
Mount Rainier
Puyallup
Peninsula
River Ridge
Tenino
Curtis Chmb Crk
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM

Southridge, OR
University Prep.
Auburn
Archbishop Murphy
Arlington
Bush
Blaine
Bellevue
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Enumclaw
Evergreen
Everett
Edmonds-Woodway
Foster
Franklin Pierce
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kiona Benton
Kings
Kingston
Kentridge
Liberty Bell
Lynden Christian
Lakewood
Lake Stevens
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Meridian
Mercer Island
Monroe
Marysville-Pilchuck
Mount Si
Northwest Christian (Lacey)
Northwest
North Mason
North Creek
North Thurston
Nooksack Valley
Oak Harbor
Olympia
Orcas Island
Prosser
Pope John Paul II
Roosevelt
Seattle Academy
Shorecrest
Sultan
Steilacoom
Stadium
Sammamish
Skyline
Snohomish
Squalicum
Shorewood
Toppenish
Tyee
Three Rivers Christian
Wahluke
West Seattle
Marysville-Getchell CdrcrstG
Wednesday, October 9, 2019
  Visitor Home Time  
* Lincoln   38
Bethel   23 FrntrPrk 4:30 PM
* Mt. Tahoma   50
Bethel   15 FrntrPrk 4:30 PM
* Lincoln   15
Spanaway Lake   50 FrntrPrk 4:30 PM
* Lakes   20
Wilson   42 WrightPk 4:30 PM
* Bonney Lake   21
Wilson   34 WrightPk 4:30 PM
* Bonney Lake   41
Stadium   20 WrightPk 4:30 PM
* Mt. Tahoma   NS
Spanaway Lake   NS FrntrPrk 4:30 PM
* Lakes   38
Stadium   21 WrightPk 4:30 PM
Wednesday, October 16, 2019
  Visitor Home Time  
* Olympic   15
Wilson   15
Lincoln   15 Lincoln 4:30 PM
* Bonney Lake   26
Bethel   30 FrntrPrk 4:30 PM
* Lakes   26
Bethel   30 FrntrPrk 4:30 PM
* Bonney Lake   50
Spanaway Lake   15 FrntrPrk 4:30 PM
* Lakes   15
Spanaway Lake   50 FrntrPrk 4:30 PM
* Wilson   15
Mt. Tahoma   NS Lincoln 4:30 PM
Saturday, October 26, 2019
  Visitor Home Time  
PCL 3A Sub-District Meet 1:20 PM
Bethel   119
Bonney Lake   78
Lincoln   111
Mt. Tahoma   NS
Stadium   37
Spanaway Lake   NS
Wilson   83
Lakes   70 FtSteil
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
Westside Classic, WCD/SWD Bi-District Meet 12:50 PM
Bethel
Bonney Lake
Lakes
Lincoln
Mt. Tahoma
Stadium
Spanaway Lake
Wilson
Chmb Crk
Saturday, November 9, 2019
  Visitor Home Time  
State Championship Meet 12:30 PM
Lincoln (Seattle)
Ballard
Bainbridge
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside
Lincoln
Nathan Hale
O'Dea
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
Bishop Blanchet Pasco