Kamiakin Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Kamiakin Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Kamiakin Opponent Result  
Sat, Nov 30 Blue Devil Take Down
Sat, Dec 7 Ladycat Kickoff Classic 2019
Wed, Dec 11 MCC Mixer #1

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Dec 14 Warden Invite
Warden (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Cashmere
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Grandview
Hanford
Kennewick
Kamiakin
Moses Lake
Newport (Newport)
Okanogan
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Stanwood
Toppenish
Tonasket
Wapato
10:00 AM Away WARD
        8:00 AM Weigh-In
Tue, Dec 17 MCC Mixer #2
Hanford (Host)
6:00 PM Away Hanford
* Wed, Dec 18 Chiawana
8:00 PM Away Chiawana
Fri, Dec 27 Girls Winter Cup
Hanford (Host)
Hermiston, OR
Chiawana
Davis
Ephrata
Eastmont
Ellensburg
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Kennewick
Kamiakin
Kentwood
Liberty Bell
Liberty
Mabton
Moses Lake
Newport (Newport)
Napavine
Othello
Onalaska
Prosser
Pasco
Quincy
Richland
Royal
Southridge
Sunnyside
Toppenish
Tonasket
Toledo
Wapato
Wahluke
Warden
Wenatchee
White Swan
Walla Walla
9:00 AM Away Hanford
Tue, Jan 7 MCC Mixer #3
Kennewick (Host)
6:00 PM Away Kennewic
Fri, Jan 10 Kelso Invite
Kelso (Host)
3:30 PM Away KHS
Sat, Jan 11 Kelso Invite
Kelso (Host)
Hermiston, OR
Aberdeen
Bellingham
Capital
Chiawana
Centralia
Ephrata
Forks
Hanford
Ilwaco
Kamiakin
Kennewick
La Center
Lakes
Newport (Newport)
North Mason
Othello
Prairie
Pasco
Quincy
Stanwood
Sedro-Woolley
Toppenish
Tenino
W F West
Wenatchee
Woodland
Walla Walla
Away KHS
Fri, Jan 17 Lady Huskie Invite
Othello (Host)
Hermiston, OR
Burlington-Edison
Chiawana
Chewelah
Connell
Cashmere
Central Valley
Davis
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
Enumclaw
East Valley (Yakima)
Grandview
Glacier Peak
Hanford
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
River View
Sunnyside
Southridge
Snohomish
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
White River
West Valley (Spokane)
Walla Walla
Zillah
5:00 PM Away PT Gym
Sat, Jan 18 Lady Huskie Invite
Othello (Host)
Hermiston, OR
Burlington-Edison
Connell
Chiawana
Chewelah
Cashmere
Central Valley
Davis
Ephrata
Eastmont
Enumclaw
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Grandview
Granger
Glacier Peak
Hanford
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport (Newport)
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
River View
Southridge
Sunnyside
Snohomish
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
White River
West Valley (Spokane)
Walla Walla
Zillah
10:00 AM Away PT Gym
Thu, Jan 23 Hermiston, OR
6:00 PM Away HHS
Sat, Jan 25 Grandview Invitational Wrestling Tournament
Grandview (Host)
Hermiston, OR
Cle Elum
Cashmere
Eastmont
Eisenhower
Ephrata
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Goldendale
Hanford
Kamiakin
Moses Lake
Quincy
Richland
River View
Sunnyside
Sedro-Woolley
Toppenish
Wenatchee
Wapato
10:00 AM Away GRDV

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy