Chiawana Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Chiawana Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Chiawana Opponent Result  
Sat, Nov 30 Blue Devil Take Down
Wed, Dec 11 MCC Mixer #1
* Thu, Dec 12 Chiawana 48 Hermiston, OR 42
Won
Sat, Dec 14 Warden Invite
Chiawana Warden
Hermiston, OR
Cashmere
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Grandview
Hanford
Kennewick
Kamiakin
Moses Lake
Newport (Newport)
Okanogan
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Stanwood
Tonasket
Wapato
        8:00 AM Weigh-In
Tue, Dec 17 MCC Mixer #2
Fri, Dec 27 Girls Winter Cup
Chiawana 0 Hanford (Host) 0
Hermiston, OR 0
Davis 0
Ephrata 0
Eastmont 0
Ellensburg 0
East Valley (Yakima) 0
East Valley (Spokane) 0
Grandview 0
Granger 0
Kennewick 0
Kamiakin 0
Kentwood 0
Liberty Bell 0
Liberty 0
Mabton 0
Moses Lake 0
Newport (Newport) 0
Napavine 0
Othello 0
Onalaska 0
Prosser 0
Pasco 0
Quincy 0
Richland 0
Royal 0
Southridge 0
Sunnyside 0
Toppenish 0
Tonasket 0
Toledo 0
Wapato 0
Wahluke 0
Warden 0
Wenatchee 0
White Swan 0
Walla Walla 0
Fri, Jan 3 Rollie Lane Invite
Sat, Jan 4 Rollie Lane Invite
Tue, Jan 7 MCC Mixer #3
Fri, Jan 10 Kelso Invite
Sat, Jan 11 Kelso Invite
Chiawana Kelso (Host)
Hermiston, OR
Aberdeen
Bellingham
Capital
Centralia
Ephrata
Forks
Hanford
Ilwaco
Kamiakin
Kennewick
La Center
Lakes
Mount Si
Newport (Newport)
North Mason
Othello
Prairie
Pasco
Quincy
Stanwood
Sedro-Woolley
Toppenish
Tenino
W F West
Wenatchee
Woodland
Walla Walla
Sat, Jan 11 Chiawana JV Duals
Fri, Jan 17 Lady Huskie Invite
Chiawana Othello (Host)
Hermiston, OR
Anacortes
Burlington-Edison
Chewelah
Connell
Cashmere
Central Valley
Davis
Deer Park
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
Enumclaw
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Hanford
Highland
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Lakeside
Liberty
Lake Stevens
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
Rogers (Spokane)
River View
Sunnyside
Southridge
Shadle Park
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
West Valley (Spokane)
West Valley (Yakima)
Walla Walla
Zillah
Sat, Jan 18 Lady Huskie Invite
Chiawana Othello (Host)
Hermiston, OR
Anacortes
Burlington-Edison
Connell
Chewelah
Cashmere
Central Valley
Davis
Deer Park
Ephrata
Eastmont
Enumclaw
Eisenhower
Ellensburg
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Hanford
Highland
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Lakeside
Liberty
Lake Stevens
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport (Newport)
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
Rogers (Spokane)
River View
Southridge
Sunnyside
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
West Valley (Spokane)
West Valley (Yakima)
Walla Walla
Zillah
* Mon, Jan 20 MLK Day Invite

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Sat, Jan 25 Grandview Invitational Wrestling Tournament
Grandview (Host)
Hermiston, OR
Cle Elum
Cashmere
Chiawana
Connell
Eastmont
Eisenhower
Ephrata
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Goldendale
Hanford
Kamiakin
Moses Lake
Naches Valley
Othello
Prosser
Quincy
Richland
River View
Sunnyside
Southridge
Sedro-Woolley
Toppenish
Wenatchee
Wapato
10:00 AM Away GRDV

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy