Big 9 Girls Track Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Saturday, March 9, 2019
  Visitor Home Time  
Ike Jamboree 11:00 AM
Ellensburg
Toppenish
Eisenhower Zaepfel
Saturday, March 16, 2019
  Visitor Home Time  
Papa Wells Invitational 10:00 AM
Eisenhower
Sunnyside
EVYak
Wenatchee   0
Seattle Academy   0 ShrlnStd 10:00 AM
Saturday, March 23, 2019
  Visitor Home Time  
Ray Cross Invitational 10:00 AM
Chiawana
Cascade
Chelan
Connell
Curlew
Davis
Ellensburg
Easton
Harrington
Kennewick
Liberty Bell
Moses Lake Christian
Moses Lake
North Central
Okanogan
Othello
Omak
Prosser
Quincy
Richland
Republic
Royal
River View
Sunnyside
Wilbur-Creston
Ephrata Kiwanis
Ray Cross Invitational 10:20 AM
Sunnyside
EHS
Ram Relays 11:00 AM
Monroe   64
Mt. Spokane   128
Pasco   61
West Valley (Yakima)   81 WVFC
Ram Relays 11:00 AM
Pullman
West Valley (Yakima) WVFC
Chuck Randall Relays 12:00 PM
Burlington-Edison   81
Edmonds-Woodway   64
Glacier Peak   111
Marysville-Getchell   57
Marysville-Pilchuck   39
Squalicum   42
Wenatchee   89
Arlington   108 ArlHS
The CV Bears Invite at Whitworth 12:00 PM
Cheney
Eastmont
Gonzaga Preparatory School
Shadle Park
Central Valley Whitworth
Ray Cockrum Relays 10:00 PM
Wenatchee WHS TR
       Postponed, new date to be determined
Thursday, March 28, 2019
  Visitor Home Time  
West Valley (Yakima)   0
Selah   0 SMS 3:35 PM
Friday, March 29, 2019
  Visitor Home Time  
Eastmont Invitational 4:00 PM
Central Valley
North Central
Skyline
Wenatchee
Walla Walla
Eastmont EHSStad
Saturday, March 30, 2019
  Visitor Home Time  
Holder Relays 10:00 AM
Ellensburg   0
Juanita   0
Selah   0
Sultan   0
Toppenish   0
Wapato   0
Eisenhower   0 Zaepfel
Clay Lewis Invite 10:30 AM
Davis
Moses Lake
Sunnyside
Hanford
Clay Lewis Invite 10:30 AM
Hermiston, OR
Kennewick
Kamiakin
Pasco
Southridge
Hanford Hanford
Saturday, April 6, 2019
  Visitor Home Time  
Davis Invite 10:00 AM
Central Valley
Ellensburg
Eisenhower
Hanford
Moses Lake
Pasco
Richland
Shadle Park
Davis Zaepfel
Wednesday, April 10, 2019
  Visitor Home Time  
River City Relays 3:30 PM
Eastmont
Kamiakin
Richland FranRish
Saturday, April 13, 2019
  Visitor Home Time  
Pasco Invitational
Hermiston, OR
Chiawana
Central Valley
Eastmont
Ephrata
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Gonzaga Preparatory School
Hazen
Hanford
Kennewick
Kamiakin
Mead
Moses Lake
Monroe
Mt. Spokane
North Central
Newport
Othello
Prosser
Pullman
Puyallup
Peninsula
Rogers (Spokane)
Shorecrest
Sunnyside
Southridge
Selah
Sumner
Shadle Park
W F West
Wenatchee
Wapato
Woodinville
Walla Walla
Pasco EBrownSt
Pasco Invite 9:30 AM
Davis
EBrownSt
Thursday, April 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastmont   67
Eisenhower   77 Zaepfel 4:00 PM
* Davis   54
Eisenhower   86 Zaepfel 4:00 PM
* Moses Lake   96
Eastmont   54 Zaepfel 4:00 PM
* Moses Lake   92
Eisenhower   53 Zaepfel 4:00 PM
* Wenatchee   120
Sunnyside   30 SHS 4:00 PM
* West Valley (Yakima)   93
Sunnyside   56 SHS 4:00 PM
* Eastmont   84
Davis   63 Zaepfel 4:00 PM
* Moses Lake   95
Davis   50 Zaepfel 4:00 PM
* West Valley (Yakima)   57
Wenatchee   91 SHS 4:00 PM
Friday, April 19, 2019
  Visitor Home Time  
Kiwanis Twilight Invitational 2:00 PM
Chiawana   46
Hanford   156
Kamiakin   156
Moses Lake   46
Hermiston, OR   112
Saturday, April 20, 2019
  Visitor Home Time  
Viking Classic
Eastmont
Yelm
Lake Stevens
NIKE Eason Invite TBD
Sunnyside
Prosser Rotary Invite 10:30 AM
Chewelah   0
Chiawana   0
Connell   0
Davis   0
East Valley (Yakima)   0
Grandview   0
Goldendale   0
Hanford   0
Prosser   0
Riverside   0
Sunnyside   0
Wapato   0
White Swan   0
West Valley (Yakima)   0
Zillah   0
River View   0
       cancelled
Davis   0
Walla Walla   1 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Wenatchee   0
Walla Walla   1 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Central Valley   0
Davis   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Central Valley   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Kennewick   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Mead   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Othello   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Pasco   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Southridge   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Walla Walla   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Davis   0
Othello   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Kennewick   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Mead   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Othello   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Pasco   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Southridge   0
Wenatchee   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Wenatchee   0
Walla Walla   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Wenatchee   0
Othello   0 Klicker Tr 10:30 AM
       Meet will be at Walla Walla High School
Tuesday, April 23, 2019
  Visitor Home Time  
* Columbia - White Salmon
West Valley (Yakima) 3:30 PM
       JV Meet
Thursday, April 25, 2019
  Visitor Home Time  
* West Valley (Yakima)   75
Eastmont   70 Kumler 4:00 PM
* West Valley (Yakima)   89
Davis   56 Kumler 4:00 PM
* Eastmont   96
Sunnyside   52 Kumler 4:00 PM
* Wenatchee   94
Eisenhower   55 MLHS 4:00 PM
* Wenatchee   91
Moses Lake   59 MLHS 4:00 PM
* Sunnyside   69
Davis   71 Kumler 4:00 PM
Saturday, April 27, 2019
  Visitor Home Time  
Strandberg Invitational 9:00 AM
Hermiston, OR   49
Chiawana   27
Moses Lake   6
Mt. Spokane   0
North Central   4
Pullman   61
Rogers (Spokane)   8
TBD   0
Central Valley   115 CVHS
       non-league
NCW Invite 10:00 AM
Davis   0
Eastmont   0
Ephrata   0
Lake Roosevelt   0
Okanogan   0
Pateros   0
Wenatchee   0 WHS TR
Keith Jewett Invitational 10:00 AM
Eisenhower   0
Selah   0
Ellensburg   0 EHS Stad
       Postponed, new date to be determined
Thursday, May 2, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastmont   25
Wenatchee   125 WHS TR 4:00 PM
* Davis   21
Wenatchee   129 WHS TR 4:00 PM
* Sunnyside   46
Moses Lake   104 WVFC 4:00 PM
* Eisenhower   98
Sunnyside   48 WVFC 4:00 PM
* Moses Lake   93
West Valley (Yakima)   57 WVYak 4:00 PM
* Eisenhower   87
West Valley (Yakima)   58 WVYak 4:00 PM
Friday, May 3, 2019
  Visitor Home Time  
Twilight Distance TBD
Sunnyside
Renton, WA
Thursday, May 9, 2019
  Visitor Home Time  
CBBN Intercity Championships Day 1 4:00 PM
Davis
Eastmont
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Eisenhower Zaepfel
Thursday, May 16, 2019
  Visitor Home Time  
District 6 Championships 4:00 PM
Davis
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Eastmont EHSStad
Saturday, May 18, 2019
  Visitor Home Time  
District 6 Championships Day 2 10:00 AM
Davis
Eastmont
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Eisenhower Zaepfel
Thursday, May 23, 2019
  Visitor Home Time  
WIAA State Track
Davis
Eastmont
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
MTHS
Friday, May 24, 2019
  Visitor Home Time  
WIAA State Track
Davis
Eastmont
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
MTHS
Saturday, May 25, 2019
  Visitor Home Time  
WIAA State Track
Davis
Eastmont
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
MTHS