Eisenhower Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Eisenhower Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season

  Date Eisenhower Opponent Result  
Sat, Dec 7 Ladycat Kickoff Classic 2019
Sat, Dec 14 Warden Invite
Eisenhower Warden
Hermiston, OR
Chiawana
Cashmere
Ephrata
Eastmont
Grandview
Hanford
Kennewick
Kamiakin
Moses Lake
Newport (Newport)
Okanogan
Othello
Prosser
Pasco
Quincy
Stanwood
Tonasket
Wapato
        8:00 AM Weigh-In
Sat, Dec 21 Eisenhower Girls Mix and Match
Fri, Dec 27 Hanford Winter Cup
Fri, Jan 10 Kelso Invite
* Tue, Jan 14 Eisenhower 0 Moses Lake 1
Lost
* Thu, Jan 16 Eisenhower 18 Sunnyside 57
Lost
Fri, Jan 17 Lady Huskie Invite
Eisenhower Othello (Host)
Hermiston, OR
Anacortes
Burlington-Edison
Chiawana
Chewelah
Connell
Cashmere
Central Valley
Davis
Deer Park
Ephrata
Eastmont
Ellensburg
Enumclaw
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Hanford
Highland
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Lakeside
Liberty
Lake Stevens
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
Rogers (Spokane)
River View
Sunnyside
Southridge
Shadle Park
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
West Valley (Spokane)
West Valley (Yakima)
Walla Walla
Zillah
Sat, Jan 18 Lady Huskie Invite
Eisenhower Othello (Host)
Hermiston, OR
Anacortes
Burlington-Edison
Connell
Chiawana
Chewelah
Cashmere
Central Valley
Davis
Deer Park
Ephrata
Eastmont
Enumclaw
Ellensburg
East Valley (Yakima)
East Valley (Spokane)
Grandview
Granger
Hanford
Highland
Kiona Benton
Kamiakin
Kennewick
Lynden
Lakeside
Liberty
Lake Stevens
Mount Baker
Mead
Moses Lake
Newport (Newport)
Naches Valley
Pasco
Prosser
Quincy
Royal
Richland
Rogers (Spokane)
River View
Southridge
Sunnyside
Toppenish
Tonasket
Wenatchee
Warden
Wapato
Wahluke
West Valley (Spokane)
West Valley (Yakima)
Walla Walla
Zillah
* Thu, Jan 23 Eisenhower 27 Eastmont 54
Lost
Sat, Jan 25 Grandview Invitational Wrestling Tournament
Eisenhower Grandview (Host)
Hermiston, OR
Cle Elum
Cashmere
Chiawana
Connell
Eastmont
Ephrata
Ellensburg
East Valley (Yakima)
Goldendale
Hanford
Kamiakin
Moses Lake
Naches Valley
Othello
Prosser
Quincy
Richland
River View
Sunnyside
Southridge
Sedro-Woolley
Toppenish
Wenatchee
Wapato

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 5:00 PM
Feb 8, 10:00 AM
District 6 Girls Wrestling Championships at Wenatchee High School Main Gym
 Feb 14, 6:00 PMWIAA Region IV Girls' Wrestling Championships at Pete Tagarres Gym
 Feb 15, 11:00 AMWIAA Region IV Girls Wrestling Championship at Pete Tagarres Gym
 Feb 21, 12:00 AM
Feb 22, 12:00 AM
WIAA Mat Classic at Tacoma Dome
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy