Girls Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Newport4060
Redmond3040
Skyline0101
Issaquah0222
Bellevue0000
Interlake0002
Juanita0002
Lake Washington0002
Liberty0002
Mercer Island0000
Mount Si0000
Sammamish0012
Woodinville0010
Bothell0203
North Creek0242


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Wednesday, Jan 22
6:00 PM
Woodinville
Mount Si *


MtSiHS
6:00 PM
Mercer Island
North Creek *


MtSiHS
7:30 PM
North Creek
Mount Si *


MtSiHS
7:30 PM
Woodinville
Mercer Island *


MtSiHS
Thursday, Jan 23
6:00 PM
Issaquah
Bothell *


Bothell
6:00 PM
Newport
Lake Washington *


LWHS
6:00 PM
Interlake
Juanita *


LWHS
6:00 PM
Skyline
Woodinville *


NCHS
7:30 PM
Skyline
North Creek *


NCHS
7:30 PM
Liberty
Bothell *


Bothell
7:30 PM
Interlake
Lake Washington *


LWHS
7:30 PM
Newport
Juanita *


LWHS
Friday, Jan 24
Time TBD
Relentless Tournament
Juanita
Clover Park
Chief Sealth *


CSHS
6:00 PM
Mercer Island
Redmond *


RdmndHS
6:00 PM
Mount Si
Bellevue *


RdmndHS
6:00 PM
Mount Si
Sammamish *


RdmndHS
7:30 PM
Mount Si
Redmond *


RdmndHS
7:30 PM
Mercer Island
Bellevue *


RdmndHS
7:30 PM
Mercer Island
Sammamish *


RdmndHS
Saturday, Jan 25
Time TBD
Viking Girls Invitational
Tenino
Tahoma
Sumner
Squalicum
Sehome
Rogers (Puy)
Rochester
Ridgefield
Olympia
Lynden
Lakewood
Kentridge
Hoquiam
Graham Kapowsin
Forks
Federal Way
Enumclaw
Emerald Ridge
Elma
Curtis
Chief Sealth
Cedarcrest
Castle Rock
Bremerton
Bonney Lake
Blaine
Black Hills
Bellingham
Bellarmine
Ballard
Auburn
Puyallup *


PHS
9:00 AM
Lady Knights Invitational
Yelm
T Jefferson
Oak Harbor
North Thurston
Mountlake Ter
Mount Vernon
Mount Si
Monroe
Meridian
Meadowdale
Marysville-Pil
Marysville-Get
Mariner
Lake Stevens
Juanita
Jackson
Glacier Peak
Everett
Edmonds-Wd
Darrington
Cascade
Burlington-Ed
Arlington
Kamiak *


MarHS

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Girls Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Woodinville Opponent  
Thu, Dec 12 Woodinville 0 Lake Washington 0
Thu, Dec 12 Woodinville 0 Juanita 0
Sat, Dec 14 Lady Classic
Woodinville 0 Everett (Host) 102
Arlington 74
Bishop Blanchet 6
Burlington-Edison 97
Bellingham 46
Blaine 6
Cascade 48
Cedarcrest 33
Camas 18
Chief Sealth 91
Darrington 32
Edmonds-Woodway 38
Friday Harbor 18
Ferndale 80
Federal Way 75
Granite Falls 4
Glacier Peak 0
Jackson 60
Kamiak 35
Kennedy Catholic 0
Kent Meridian 65
Lakewood 21
Lake Stevens 44
Lynnwood 0
Mariner 13
Meadowdale 15
Marysville-Getchell 36
Marysville-Pilchuck 36
Mount Si 0
Mountlake Terrace 0
Mount Vernon 49
Nathan Hale 10
Newport 5
North Creek 22
North Thurston 35
Oak Harbor 20
Rochester 13
Sammamish 14
Wilson 28
Thu, Dec 19 Woodinville 1 Sammamish 0
* Tue, Jan 7 Woodinville Bothell
        Double Dual
Wed, Jan 8 Woodinville 0 Sedro-Woolley 0
* Thu, Jan 9 Woodinville 0 Newport 0
Thu, Jan 9 Woodinville 0 Interlake 0
Sat, Jan 11 Lumberyard Brawl Tournament
Woodinville Mariner
        Weigh In 7am
Sat, Jan 18 Lady Hawk Invitational

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Wed, Jan 22 Mount Si
6:00 PM Away MtSiHS
Wed, Jan 22 Mercer Island
7:30 PM Away MtSiHS
* Thu, Jan 23 Skyline
6:00 PM Home NCHS
* Tue, Jan 28 North Creek
6:00 PM Home Woodinvl
        Double Dual
Tue, Jan 28 Bothell
7:30 PM Home Woodinvl
Thu, Jan 30 Liberty
6:00 PM Away LbrtyHS
* Thu, Jan 30 Issaquah
7:30 PM Away LbrtyHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 12:00 AM
Feb 8, 12:00 AM
Sub-Regional Wrestling at Nathan Hale High School
 Feb 15, 12:00 AMRegional Wrestling
 Feb 21, 12:00 AM
Feb 22, 12:00 AM
WIAA Mat Classic XXXII at Tacoma Dome