Metro Girls Tennis Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Tuesday, April 27, 2021
  Visitor Home Time  
* Ballard   0
Bishop Blanchet   1 Lower Wood 3:30 PM
* Chief Sealth   1
Cleveland   1 Jefferson 4:00 PM
* Lincoln (Seattle)
Garfield Amy Yee Te 4:00 PM
* Roosevelt   5
Nathan Hale   0 Meadowbroo 4:00 PM
* Franklin   2
Rainier Beach   2 Rainier Be 4:00 PM
* Eastside Catholic   2
West Seattle   3 Lincoln Pa 4:00 PM
Wednesday, April 28, 2021
  Visitor Home Time  
* Ingraham   0
Lakeside (Sea)   5 Lower Wood 3:30 PM
Thursday, April 29, 2021
  Visitor Home Time  
* Holy Names Academy   2
Seattle Prep.   3 Lower Wood 3:30 PM
Tuesday, May 4, 2021
  Visitor Home Time  
* Ingraham   5
Ballard   0 Lower Wood 3:30 PM
* Eastside Catholic   5
Chief Sealth   0 SWAC (Chie 4:00 PM
* Cleveland   0
Franklin   3 Rainier Pl 4:00 PM
* West Seattle   3
Garfield   2 Amy Yee Te 4:00 PM
* Lakeside (Sea)   5
Nathan Hale   0 Meadowbroo 4:00 PM
* Lincoln (Seattle)   5
Rainier Beach   0 Rainier Be 4:00 PM
* Nathan Hale-JV
Lakeside (Sea)-JV Bitter Lak 4:00 PM
Wednesday, May 5, 2021
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet   1
Holy Names Academy   4 Lower Wood 3:30 PM
Thursday, May 6, 2021
  Visitor Home Time  
* Roosevelt   1
Seattle Prep.   4 Lower Wood 3:30 PM
* Ingraham   1
Eastside Catholic   3 Eastside C 4:00 PM
Monday, May 10, 2021
  Visitor Home Time  
* Lakeside (Sea)   5
Roosevelt   0 Lower Wood 3:30 PM
* Roosevelt-JV   3
Lakeside (Sea)-JV   2 Bitter Lak 4:00 PM
Tuesday, May 11, 2021
  Visitor Home Time  
* Holy Names Academy   5
Ballard   0 Lower Wood 3:30 PM
* Lincoln (Seattle)   3
Cleveland   2 Jefferson 4:00 PM
* Garfield   4
Eastside Catholic   1 Eastside C 4:00 PM
* Chief Sealth   1
Franklin   4 Rainier Pl 4:00 PM
* Rainier Beach   0
West Seattle   5 Lincoln Pa 4:00 PM
* Nathan Hale   3
Ingraham   2 NWAC (Ingr 4:00 PM
Wednesday, May 12, 2021
  Visitor Home Time  
* Roosevelt   5
Bishop Blanchet   0 Lower Wood 3:30 PM
Thursday, May 13, 2021
  Visitor Home Time  
* Seattle Prep.   2
Lakeside (Sea)   3 Lower Wood 3:30 PM
Monday, May 17, 2021
  Visitor Home Time  
* Lakeside (Sea)   4
Eastside Catholic   1 Eastside C 4:00 PM
Tuesday, May 18, 2021
  Visitor Home Time  
* Franklin
Lincoln (Seattle) Lower Wood 3:30 PM
* Garfield   4
Chief Sealth   1 SWAC (Chie 4:00 PM
* Ballard   2
Nathan Hale   3 Meadowbroo 4:00 PM
* Eastside Catholic   5
Rainier Beach   0 Rainier Be 4:00 PM
* Cleveland   0
West Seattle   5 Lincoln Pa 4:00 PM
Wednesday, May 19, 2021
  Visitor Home Time  
* Seattle Prep.   5
Ingraham   0 NWAC (Ingr 3:30 PM
* Lakeside (Sea)   5
Bishop Blanchet   0 Bishop Bla 3:30 PM
Thursday, May 20, 2021
  Visitor Home Time  
* Holy Names Academy   3
Roosevelt   2 Lower Wood 3:30 PM
Monday, May 24, 2021
  Visitor Home Time  
* Ballard   0
Roosevelt   5 Lower Wood 3:30 PM
Tuesday, May 25, 2021
  Visitor Home Time  
* Chief Sealth   0
Lincoln (Seattle)   5 Lower Wood 3:30 PM
* Cleveland   0
Eastside Catholic   5 Eastside C 4:00 PM
* Rainier Beach   0
Garfield   5 Amy Yee Te 4:00 PM
* Seattle Prep.   5
Nathan Hale   0 Meadowbroo 4:00 PM
* Franklin   0
West Seattle   5 Lincoln Pa 4:00 PM
* Bishop Blanchet   5
Ingraham   0 NWAC (Ingr 4:00 PM
Wednesday, May 26, 2021
  Visitor Home Time  
* Lakeside (Sea)   5
Holy Names Academy   0 Lower Wood 3:30 PM
Thursday, May 27, 2021
  Visitor Home Time  
* West Seattle
Lincoln (Seattle) Woodland P 3:30 PM
* Rainier Beach   4
Chief Sealth   1 SWAC (Chie 4:00 PM
* Garfield   5
Cleveland   0 Jefferson 4:00 PM
* Eastside Catholic   5
Franklin   0 Rainier Pl 4:00 PM
* Bishop Blanchet   4
Nathan Hale   1 Meadowbroo 4:00 PM
* Holy Names Academy
Ingraham NWAC (Ingr 4:00 PM
Friday, May 28, 2021
  Visitor Home Time  
* Seattle Prep.   5
Ballard   0 Lower Wood 3:30 PM
Tuesday, June 1, 2021
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet   0
Seattle Prep.   5 Lower Wood 3:30 PM
Wednesday, June 2, 2021
  Visitor Home Time  
* Lincoln (Seattle)   2
Eastside Catholic   3 Eastside C 3:30 PM
* Ballard   0
Lakeside (Sea)   5 Lower Wood 4:00 PM
* Nathan Hale   5
Holy Names Academy   0 Meadowbroo 4:00 PM
* Cleveland   2
Rainier Beach   3 Rainier Be 4:00 PM
* West Seattle   4
Chief Sealth   1 SWAC (Chie 4:00 PM
* Franklin
Garfield Amy Yee Te 4:00 PM
* Roosevelt   5
Ingraham   0 NWAC (Ingr 4:00 PM