League
3A
sch:Holy Names Academy
Holy Names Academy Cougars
728 21st AVE E
Seattle, WA   98112
Close School Popup

Girls

Basketball
Bowling
Golf
Gymnastics
Soccer
Softball-Fastpitch
Swim & Dive
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
3A
sch:O
O'Dea Fighting Irish
802 Terry Ave
Seattle, WA   98104
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Boys Lacrosse
Football
Golf
Soccer
Swim & Dive
Tennis
Track
Wrestling
X-Country
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Ingraham Boys Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Ingraham Varsity Boys Wrestling Schedule

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Dec 5 Ballard
6:30 PM Home NH
        Match at Nathan Hale HS
* Thu, Dec 5 Roosevelt
7:30 PM Away NH
        Match at Nathan Hale HS
Sat, Dec 7 2019 Return of the Seahawk
Chief Sealth (Host)
Ballard
Bellevue
Cleveland
Clover Park
Garfield
Hazen
Ingraham
Jackson
Juanita
Lake Stevens
Mt. Tahoma
Nathan Hale
Port Townsend
Rogers (Spokane)
Skyline
Sehome
Sammamish
Squalicum
Stanwood
South Whidbey
West Seattle
7:30 AM Away CSHS
* Tue, Dec 10 West Seattle
6:30 PM Away CSHS
        Match at Chief Sealth HS
* Tue, Dec 10 Chief Sealth
7:30 PM Away CSHS
* Thu, Dec 12 Bishop Blanchet
6:30 PM Home IHS
* Thu, Dec 12 Lakeside
7:30 PM Home IHS
Sat, Dec 14 Atown Throwdown
Arlington (Host)
Away
Sat, Jan 4 Shoreline Invitational
Shorecrest (Host)
Ingraham
Lakewood
Monroe
North Creek
Shorewood
8:00 AM Away ShcstHS
* Thu, Jan 9 Rainier Beach
6:30 PM Home NH
        Match at Nathan Hale HS
* Thu, Jan 9 Cleveland
7:30 PM Away NH
        Match at Nathan Hale HS
Sat, Jan 11 King of Beacon Hill Invite
Cleveland (Host)
Chief Sealth
Evergreen
Eastlake
Franklin
Foster
Highline
Ingraham
Lakewood
Lakes
Lindbergh
Meadowdale
Mountlake Terrace
North Creek
Renton
Sammamish
Skyline
West Seattle
8:00 AM Away CHS
        Weight in 8am, Coaches meeting 9:30am, 10am start
Tue, Jan 14 Clash on Casino
Cascade (Host)
5:00 PM Away CasHS
        Kamiak, M-Getchell, N. Creek, Redmond, Ingraham in round robin
* Thu, Jan 16 Franklin
6:30 PM Home IHS
* Thu, Jan 16 Garfield
7:30 PM Home IHS
Sat, Jan 18 End-of-Days Tournament
Lakes (Host)
9:00 AM Away LakesHS
* Thu, Jan 23 O'Dea
6:30 PM Away ODeaBish
* Thu, Jan 23 Eastside Catholic
7:30 PM Away ODeaBish
        Match at ODEA HS
* Tue, Jan 28 Nathan Hale
6:30 PM Away NH
* Thu, Jan 30 Lincoln (Seattle)
6:30 PM Home IHS
* Thu, Jan 30 Bainbridge
7:30 PM Home IHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 3:30 PM
Feb 8, 7:30 AM
Metro Wrestling Tournament at Nathan Hale High School
 Feb 15, 7:30 AMMetro Regional Tournament at Chief Sealth High School
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy

Copyright 2007-2016 SPSLAthletics.com
Advertising Privacy Policy