WPA Logo
WPA Network  
 
 
  • La Conner
  • Crosspoint
  • Darrington
  • Auburn Adventist
  • Orcas Island
2019 2B Tri-District (1/2/3) Volleyball
SHARE

2019 2B Tri-District (1/2/3)

Volleyball

LaConner High School
Tue, Nov 5 - Sat, Nov 9

District 1 Contact

Director: Robert Polk
Treasurer: Don Beazizo

PO Box 1133
Burlington, WA 98233
Email: NWDist1@gmail.com
Director Phone: 425-268-3716
Treasurer Phone: 360-708-5587

District 2 Contact

Director: Tom & Marilyn Doyle
1012 110th Ave SE
Bellevue, WA 98004-6809
E-Mail: seaking2@juno.com
Phone: (425) 646-1584
Fax: (425) 646-1821

District 3 Contact

Director: Joe Keller
8321 Leona Way SW
Lakewood, WA 98499
E-Mail: jkellerwcd3@gmail.com
Phone: (253) 225-1761

Tournament Director

TBD

Bracketologist

Ted House
WPA Network

Webmaster

Mark Martin
WPA Network

Admissions

Adults, Students w/o ASB $7

Students with ASB
$5

Senior Citizens & Children
$5

Tournament Seeding

1D1 #1La Conner
2D2 #1Crosspoint
3D1 #2Darrington
4D2 #2Auburn Adventist
5D1 #3Orcas Island
6D3 #1
Tue, Nov 5 - Sat, Nov 9
LaConner High School
November 5
at D2 #2
  
November 7
  
November 7
  
November 9
 
   
#2 3 Darrington 3
2 Crosspoint 1
      
         
     
#5 3 Darrington 0
1 La Conner 3
   
#1 5 Orcas Island 0
4 Auburn Adventis 3
        
  
#3 4 Auburn Adventis 0
1 La Conner 3
    
#6 3 Darrington 0
2 Crosspoint 3
       
     
#4 2 Crosspoint 3
4 Auburn Adventis 2
  
         
         

Hover mouse over game box for more game deteails

Team Awards

(Top 2 to State)

First Place
Winner Game 5
Second Place
Winner Game 6
Tue, Nov 5 - Sat, Nov 9
LaConner High School
November 5
at D2 #2
  
November 7
  
November 7
  
November 9
 
   
#2 3 Darrington 3
2 Crosspoint 1
      
         
     
#5 3 Darrington 0
1 La Conner 3
   
#1 5 Orcas Island 0
4 Auburn Adventis 3
        
  
#3 4 Auburn Adventis 0
1 La Conner 3
    
#6 3 Darrington 0
2 Crosspoint 3
       
     
#4 2 Crosspoint 3
4 Auburn Adventis 2
  
         
         
Tap game box for more game details

Team Awards

(Top 2 to State)

First Place
Winner Game 5
Second Place
Winner Game 6
 
Tuesday, November 5, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#1 TBD
TBD
Orcas Island 0
@Auburn Adventist 3
Auburn Adventist to #3 Out
 
Thursday, November 7, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#2 4:00 PM
LaConner HS
Darrington 3
@Crosspoint 1
Darrington to #5 Crosspoint to #4
#3 5:45 PM
LaConner HS
Auburn Adventist 0
@La Conner 3
La Conner to #5 Auburn Adventist to #4
#5 8:00 PM
LaConner HS
Darrington 0
@La Conner 3
First Place Darrington to #6
#4 8:00 PM
La Conner Middle School
Crosspoint 3
@Auburn Adventist 2
Crosspoint to #6 Out
 
Saturday, November 9, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#6 1:00 PM
LaConner HS
Darrington 0
@Crosspoint 3
Second Place Out