WPA Logo
WPA Network  
 
 
  • Adna
  • Kalama
  • Toledo
  • Onalaska
  • Napavine
  • Ocosta
  • Life Christian Acad.
  • Ilwaco
2019 District 4 2B Girls Soccer
SHARE

2019 District 4

2B Girls Soccer

Finals at Kalama High School
Wed, Oct 30 - Sat, Nov 9

District 4 Contact

Directors: Tim Graham/Tim Trimble
700 Israel Rd
Tumwater, WA 98501
E-Mail: tim.graham@tumwater.k12.wa.us
Phone: (360) 709-7600
Fax: (360) 709-7602
303 N Church
Montesano, WA 98563
E-Mail: ttrimble@monteschools.org
Phone: (360) 249-1665
Fax: (360) 249-6582

Tournament Director

TBD

Bracketologist

Ted House
WPA Network

Webmaster

Mark Martin
WPA Network

Admissions

$7 Adults/Non-ASB
$5 Students with ASB
$5 Sr. Citizens (62+)

Tournament Seeding

1Central #1Adna
2Central #2Kalama
3Central #3Toledo
4Central #4Onalaska
5Central #5Napavine
6Central #6Ocosta
7Central #7Life Christian Acad.
8Central #8Ilwaco
Wed, Oct 30 - Sat, Nov 9
Finals at Kalama High School
October 30
at Higher Seed
  
November 2
  
November 6
  
November 9
 
#1 7 Life Chr Acad. 3
6 Ocosta 2
         
         
  
#3 7 Life Chr Acad. 1
3 Toledo 2
      
         
#2 8 Ilwaco 2
5 Napavine 3
    
#5 3 Toledo 2
2 Kalama 1
   
        
  
#4 5 Napavine 0
4 Onalaska 1
    
#8 3 Toledo 0
4 Onalaska 1
        
     
#6 4 Onalaska 1
1 Adna 0
  
         
        
#7 2 Kalama 1
1 Adna 2
         
         

Hover mouse over game box for more game deteails

Team Awards

(Top 3 to State)

First Place
Winner Game 8
Second Place
Loser Game 8
Third Place
Winner Game 7
Wed, Oct 30 - Sat, Nov 9
Finals at Kalama High School
October 30
at Higher Seed
  
November 2
  
November 6
  
November 9
 
#1 7 Life Chr Acad. 3
6 Ocosta 2
         
         
  
#3 7 Life Chr Acad. 1
3 Toledo 2
      
         
#2 8 Ilwaco 2
5 Napavine 3
    
#5 3 Toledo 2
2 Kalama 1
   
        
  
#4 5 Napavine 0
4 Onalaska 1
    
#8 3 Toledo 0
4 Onalaska 1
        
     
#6 4 Onalaska 1
1 Adna 0
  
         
        
#7 2 Kalama 1
1 Adna 2
         
         
Tap game box for more game details

Team Awards

(Top 3 to State)

First Place
Winner Game 8
Second Place
Loser Game 8
Third Place
Winner Game 7
 
Wednesday, October 30, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#1 6:00 PM
Ocosta HS
Life Chr Acad. 3
@Ocosta 2
Life Chr Acad. to #3 Out
#2 6:00 PM
Napavine HS
Ilwaco 2
@Napavine 3
Napavine to #4 Out
 
Saturday, November 2, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#3 11:00 AM
Kalama HS
Life Chr Acad. 1
@Toledo 2
Toledo to #5 Out
#4 1:00 PM
Kalama HS
Napavine 0
@Onalaska 1
Onalaska to #6 Out
 
Wednesday, November 6, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#5 6:00 PM
Centralia HS
Toledo 2
@Kalama 1
Toledo to #8 Kalama to #7
#6 8:00 PM
Centralia HS
Onalaska 1
@Adna 0
Onalaska to #8 Adna to #7
 
Saturday, November 9, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#7 10:00 AM
Kalama HS
Kalama 1
@Adna 2
Third Place Out
#8 12:00 PM
Kalama HS
Toledo 0
@Onalaska 1
First Place Second Place