Warning: fopen(/mnt/stor1-wc1-dfw1/376076/www.washingtonprepathletics.com/web/cache/pages/BIG9/0162427840118.html): failed to open stream: No such file or directory in /mnt/stor1-wc1-dfw1/376076/www.washingtonprepathletics.com/web/content/lib/classes/class.wpa_page_cache.php on line 314

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /mnt/stor1-wc1-dfw1/376076/www.washingtonprepathletics.com/web/content/lib/classes/class.wpa_page_cache.php on line 315

Tuesday, November 12, 2019
  Visitor Home Time  
Moses Lake Invite 1:00 PM
Chiawana
Davis
Eastmont
Eisenhower
Ellensburg
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Moses Lake LakeBowl
Thursday, November 14, 2019
  Visitor Home Time  
Ellensburg   1
Sunnyside   3 Valley 2:00 PM
* Eastmont   1
Eisenhower   3 NobLanes 3:00 PM
Moses Lake   2
Selah   3 Minda 3:30 PM
* Wenatchee   3
Davis   1 Minda 3:30 PM
Tuesday, November 19, 2019
  Visitor Home Time  
Ellensburg   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
* Eastmont   3
West Valley (Yakima)   1 NobLanes 3:00 PM
Sunnyside   0
Selah   4 Minda 3:30 PM
* Wenatchee   2
Moses Lake   3 LakeBowl 3:30 PM
Wednesday, November 20, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastmont   2
Wenatchee   3 Eastmont 2:00 PM
Thursday, November 21, 2019
  Visitor Home Time  
Selah   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
* West Valley (Yakima)   1
Moses Lake   3 LakeBowl 3:00 PM
Monday, November 25, 2019
  Visitor Home Time  
* Eisenhower   3
Sunnyside   1 Valley 2:00 PM
* Davis   1
West Valley (Yakima)   2 NobLanes 3:00 PM
Tuesday, November 26, 2019
  Visitor Home Time  
* Sunnyside   0
Wenatchee   4 Eastmont 2:00 PM
* Davis   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
Moses Lake   1401
Ellensburg   1341 Minda 3:30 PM
Tuesday, December 3, 2019
  Visitor Home Time  
* Moses Lake   0
Eastmont   4 Eastmont 2:00 PM
* West Valley (Yakima)   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
* Sunnyside   0
Davis   4 Minda 3:30 PM
Wednesday, December 4, 2019
  Visitor Home Time  
* Davis   0
Eastmont   4 Eastmont 2:00 PM
West Valley (Yakima)   4
Selah   0 Minda 3:30 PM
Thursday, December 5, 2019
  Visitor Home Time  
* Moses Lake   3
Sunnyside   2 Valley 2:00 PM
* Wenatchee   1
West Valley (Yakima)   3 NobLanes 3:00 PM
Tuesday, December 10, 2019
  Visitor Home Time  
* Eisenhower   2
Wenatchee   3 Eastmont 2:00 PM
Ellensburg   0
Eastmont   4 Eastmont 2:00 PM
* Sunnyside   0
West Valley (Yakima)   4 NobLanes 3:00 PM
* Davis   1
Moses Lake   3 LakeBowl 3:30 PM
Thursday, December 12, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastmont   4
Sunnyside   0 Valley 2:00 PM
* Moses Lake   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
West Valley (Yakima)   4
Ellensburg   0 Minda 3:00 PM
Davis   0
Selah   4 Minda 3:30 PM
Friday, December 13, 2019
  Visitor Home Time  
Pre Tournament Match TBD
Eastmont
Wilson
Wenatchee
Tower
Wilson Invite 3:00 PM
Eastmont   1916
Graham Kapowsin   1708
Wenatchee   1707
Wilson   2065
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Tower Classic 9:00 AM
Cascade
Capital
Eastmont
Franklin Pierce
Graham Kapowsin
Jackson
Klahowya
Mount Vernon
Steilacoom
Skyview
South Kitsap
W F West
Wenatchee
Wilson Tower
Tuesday, December 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Eisenhower   0
Eastmont   4 Eastmont 2:00 PM
* Davis   0
Wenatchee   4 Eastmont 2:00 PM
Sunnyside   1125
Ellensburg   957 Minda 3:00 PM
Selah   1
Moses Lake   3 LakeBowl 3:30 PM
Wednesday, December 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Wenatchee   3
Eastmont   2 Eastmont 2:00 PM
* Moses Lake   2
West Valley (Yakima)   3 NobLanes 3:00 PM
Thursday, December 19, 2019
  Visitor Home Time  
Eisenhower   3
Selah   1 Minda 3:30 PM
Tuesday, January 7, 2020
  Visitor Home Time  
* West Valley (Yakima)   0
Eastmont   4 Eastmont 2:00 PM
Selah   0
Sunnyside   0 Valley 2:00 PM
* Moses Lake   0
Wenatchee   4 Eastmont 2:00 PM
Ellensburg   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
Thursday, January 9, 2020
  Visitor Home Time  
* Wenatchee   4
Sunnyside   0 Valley 2:00 PM
Selah   0
West Valley (Yakima)   4 NobLanes 3:00 PM
* Eisenhower   4
Davis   0 Minda 3:30 PM
Ellensburg   0
Moses Lake   4 LakeBowl 3:30 PM
Tuesday, January 14, 2020
  Visitor Home Time  
Ellensburg   0
Wenatchee   4 Eastmont 2:00 PM
Selah   1
Eastmont   3 Eastmont 2:00 PM
* Sunnyside   0
Eisenhower   4 NobLanes 3:00 PM
* West Valley (Yakima)   4
Davis   0 Minda 3:30 PM
Wednesday, January 15, 2020
  Visitor Home Time  
Ellensburg   0
Davis   4 Minda 3:30 PM
Thursday, January 16, 2020
  Visitor Home Time  
* Davis   4
Sunnyside   0 Valley 2:00 PM
* Eisenhower   3
West Valley (Yakima)   1 NobLanes 3:00 PM
Wenatchee   4
Selah   0 Minda 3:30 PM
       Senior Recognition 3:15 PM
* Eastmont   4
Moses Lake   0 LakeBowl 3:30 PM
Tuesday, January 21, 2020
  Visitor Home Time  
* West Valley (Yakima)   2
Wenatchee   3 Eastmont 2:00 PM
* Sunnyside   1
Moses Lake   3 LakeBowl 3:30 PM
* Eastmont   3
Davis   1 Minda 3:30 PM
Thursday, January 23, 2020
  Visitor Home Time  
* West Valley (Yakima)   3
Sunnyside   1 Valley 2:00 PM
* Wenatchee   2
Eisenhower   3 NobLanes 3:00 PM
* Moses Lake   3
Davis   1 Minda 3:30 PM
Tuesday, January 28, 2020
  Visitor Home Time  
* Sunnyside   1
Eastmont   3 Eastmont 2:00 PM
Ellensburg   0
West Valley (Yakima)   4 NobLanes 3:00 PM
* Eisenhower   3
Moses Lake   2 LakeBowl 3:30 PM
Selah   2
Davis   3 Minda 3:30 PM
Wednesday, January 29, 2020
  Visitor Home Time  
Tentative Tiebreaker 3:00 PM
Moses Lake
West Valley (Yakima)
Minda
Friday, January 31, 2020
  Visitor Home Time  
District 6 Championships 11:00 AM
Davis
Eastmont
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
High Seed
Friday, February 7, 2020
  Visitor Home Time  
WIAA State Championships 12:00 PM
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
NarPlBwl
Saturday, February 8, 2020
  Visitor Home Time  
WIAA State Championships 8:00 AM
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
NarPlBwl