SPSL 4A Girls Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Tuesday, September 10, 2019
  Visitor Home Time  
* Sumner   34
Emerald Ridge   21 4:30 PM
* Rogers (Puyallup)   18
Sumner   23 4:30 PM
* Puyallup   31
Olympia   24 4:30 PM
* Graham Kapowsin   46
Olympia   17 4:30 PM
Saturday, September 14, 2019
  Visitor Home Time  
Capital Invite 9:00 AM
Bainbridge
Bonney Lake
Hanford
River Ridge
Rogers (Puyallup)
Shelton
Tenino
Capital
Bellarmine Invitatational 10:00 AM
Gonzaga Preparatory School   0
Skyline   0
Bellarmine   0
The 21st Bellarmine Invite 10:00 AM
Auburn Riverside
Federal Way
Olympic
Puyallup
Bellarmine
Wednesday, September 18, 2019
  Visitor Home Time  
* Curtis   44
South Kitsap   17 4:30 PM
Friday, September 20, 2019
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet and Lakeside co-host @ Lower Woodl 3:40 PM
Bellarmine   58
Eastside Catholic   97
Holy Names Academy   31
Lakeside   NS
Seattle Prep.   83
Bishop Blanchet   72
Saturday, September 21, 2019
  Visitor Home Time  
Fort Steilacoom Invitational
Bonney Lake
Juanita
Puyallup
Rogers (Puyallup)
Woodinville
Lakes
Wednesday, September 25, 2019
  Visitor Home Time  
* Bellarmine   49
Olympia   15 4:30 PM
* Graham Kapowsin   25
Sumner   36 4:30 PM
* Rogers (Puyallup)   30
Puyallup   29 4:30 PM
* Emerald Ridge   30
Puyallup   29 4:30 PM
Saturday, September 28, 2019
  Visitor Home Time  
Nike Invite 10:00 PM
Puyallup   0
Portland
Wednesday, October 2, 2019
  Visitor Home Time  
* Puyallup   21
Graham Kapowsin   38 4:30 PM
Bonney Lake   22
Sumner   33 4:30 PM
Saturday, October 5, 2019
  Visitor Home Time  
Curtis Invite 9:00 AM
Bonney Lake
Bothell
Federal Way
Mount Rainier
Peninsula
Puyallup
River Ridge
Tenino
Curtis
Nike 13th Annual Twilight Invitational 2:45 PM
Archbishop Murphy
Arlington
Auburn
Bellevue
Blaine
Bush
Cascade
Cedarcrest
Chelan
Decatur
Edmonds-Woodway
Enumclaw
Everett
Evergreen
Foster
Franklin Pierce
Glacier Peak
Highline
Ilwaco
Inglemoor
Interlake
Kamiak
Kentridge
Kings
Kingston
Kiona Benton
Lake Stevens
Lakewood
Liberty Bell
Lynden Christian
Lynnwood
Mariner
Marysville-Pilchuck
Meadowdale
Mercer Island
Meridian
Monroe
Mount Si
Nooksack Valley
North Creek
North Mason
North Thurston
Northwest
Northwest Christian (Lacey)
Oak Harbor
Olympia
Orcas Island
Pope John Paul II
Prosser
Roosevelt
Sammamish
Seattle Academy
Shorecrest
Shorewood
Skyline
Snohomish
Southridge, OR
Squalicum
Stadium
Steilacoom
Sultan
Three Rivers Christian
Toppenish
Tyee
University Prep.
Wahluke
West Seattle
Marysville-Getchell
Wednesday, October 9, 2019
  Visitor Home Time  
* Bellarmine   50
South Kitsap   15 4:30 PM
* Olympia   29
Curtis   26 4:30 PM
Saturday, October 12, 2019
  Visitor Home Time  
Bill Kehoe South Sound Invite TBD
Forks   15
Olympia   15
Tenino   15
North Thurston   15
Hole in the Wall 9:00 AM
Arlington   15
Auburn Mountainview   15
Bainbridge   15
Bellevue   15
Blaine   15
Bothell   15
Bush   15
Camas   15
Cascade   15
Cedar Park Chr. (Bothell)   15
Central Kitsap   15
Chelan   15
Cleveland   15
Columbia River   15
Crosspoint   15
Eastlake   15
Eastmont   15
Eastside Catholic   15
Eisenhower   15
Ellensburg   15
Elma   15
Ferndale   15
Foster   15
Franklin   15
Garfield   15
Gig Harbor   15
Glacier Peak   15
Hockinson   15
Inglemoor   15
Ingraham   15
Interlake   15
Issaquah   15
Jesuit, OR   15
Juanita   15
Kelso   15
Kentridge   15
Kings   15
Kingston   15
Klahowya   15
Lake Stevens   15
Lake Washington   15
Lakeside   15
Liberty   15
Lynden   15
Lynden Christian   15
Lynnwood   15
Marysville-Pilchuck   15
Meadowdale   15
Medical Lake   15
Mercer Island   15
Monroe   15
Mount Baker   15
Mount Rainier   15
Mount Si   15
Mount Vernon   15
Mountlake Terrace   15
Newport   15
Nooksack Valley   15
North Central   15
North Kitsap   15
Northwest   15
O'Dea   15
Orcas Island   15
Overlake   15
Port Angeles   15
Port Townsend   15
Prairie   15
Renton   15
Rogers (Puyallup)   15
Roosevelt   15
Sammamish   15
Seattle Academy   15
Seattle Christian   15
Sedro-Woolley   15
Sehome   15
Sequim   15
Shelton   15
Skyline   15
Snohomish   15
Squalicum   15
Stanwood   15
Tahoma   15
University Prep.   15
Walla Walla   15
Wapato   15
West Seattle   15
Wilbur-Creston   15
Woodinville   15
Lakewood   15
Bill Kehoe Invite 10:00 PM
Puyallup   0
Lacey, WA
Wednesday, October 16, 2019
  Visitor Home Time  
* South Kitsap   21
Olympia   35 Lincoln Hi 4:30 PM
* Curtis   33
Bellarmine   26 Lincoln Hi 4:30 PM
* Emerald Ridge   20
Graham Kapowsin   35 Lincoln Hi 4:30 PM
* Rogers (Puyallup)   15
Graham Kapowsin   40 Lincoln Hi 4:30 PM
* Sumner   37
Puyallup   24 4:30 PM
Thursday, October 24, 2019
  Visitor Home Time  
* SPSL Championship Meet 1:00 PM
Bellarmine   0
Curtis   0
Emerald Ridge   0
Graham Kapowsin   0
Olympia   0
Puyallup   0
Rogers (Puyallup)   0
Sumner   0
South Kitsap   0
Saturday, November 2, 2019
  Visitor Home Time  
Westside Classic, WCD/SWD Bi-District Meet 1:25 PM
Bellarmine   0
Curtis   0
Emerald Ridge   0
Graham Kapowsin   0
Olympia   0
Puyallup   0
Rogers (Puyallup)   0
South Kitsap   0
Sumner   0