Greater St. Helens 2A Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Invite TBD
Prairie
Columbia River
"Jump on In" Tournament 10:00 AM
Washougal
Auburn
Auburn Riverside
Burlington-Edison
Bethel
Bellarmine
Cascade
Columbia - White Salmon
Centralia
Decatur
Elma
Enumclaw
Everett
Forks
Franklin Pierce
Jackson
Kamiak
Kalama
Kelso
La Center
Lakes
Lindbergh
Mount Baker
Marysville-Getchell
Marysville-Pilchuck
N/A
North Beach
Othello
Olympia
Rochester
Rainier
Shelton
Stadium
Spanaway Lake
Snohomish
Stanwood
Todd Beamer
Tenino
W F West
Winlock
Silas
White River
Yelm YelmHS
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
War of Roses 9:00 AM
Woodland
Westview H
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Hammerhead Invite 9:00 AM
Washougal
Bellarmine
Curtis
Emerald Ridge
Fife
Franklin Pierce
Federal Way
Granger
Graham Kapowsin
Hazen
Hudson\\\\\\\\\\\\
Hanford
Kelso
Klahowya
Kentwood
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Olympia
Port Angeles
Puyallup
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Skyview
Sumner
Sunnyside
Shelton
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Toppenish
Tahoma
Thomas Jefferson
Union
Washington
White River
Yelm
Central Kitsap KitPav
Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament 10:00 AM
Washougal
Hermiston
Arlington
Burlington-Edison
Ballard
Bellingham
Blaine
Cascade
Cedarcrest
Concrete
Camas
Chief Sealth
Darrington
Enumclaw
Everett
Edmonds-Woodway
Friday Harbor
Ferndale
Forks
Granite Falls
Glacier Peak
Jackson
Kennewick
Kent Meridian
Lincoln
Mount Baker
Meridian
Mount Vernon
Nooksack Valley
Oak Harbor
Pasco
Sehome
Steilacoom
Snohomish
Squalicum
Sedro-Woolley
Lynden LHS
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Washougal
Kelso 4:00 PM
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
Washougal Invite TBD
Prairie
Washougal
Friday, January 10, 2020
  Visitor Home Time  
Kelso Invite 3:30 PM
Hood River, OR
Hermiston
Aberdeen
Battle Ground
Bellingham
Centralia
Camas
Columbia - White Salmon
Chiawana
Capital
Castle Rock
Enumclaw
Elma
Eatonville
Eisenhower
Ephrata
Emerald Ridge
Forks
Fife
Fort Vancouver
Grandview
Granger
Hudson\\\'s Bay
Hanford
Heritage
Ilwaco
Kiona Benton
Kalama
Kennewick
Kamiakin
La Center
Lincoln
Lakes
Mount Baker
Moses Lake
Mark Morris
Mount Si
Newport (Newport)
North Mason
Olympia
Othello
Olympic
Puyallup
Prairie
Pasco
Quincy
R A Long
Rochester
Skyview
Sunnyside
Stevenson
Spanaway Lake
Squalicum
Sedro-Woolley
Todd Beamer
Toppenish
Toledo
Tenino
Union
W F West
Woodland
Winlock
Wenatchee
White River
Walla Walla
Kelso KHS
Saturday, January 11, 2020
  Visitor Home Time  
Kelso Invite
Hermiston
Aberdeen
Bellingham
Capital
Chiawana
Centralia
Ephrata
Forks
Hanford
Ilwaco
Kamiakin
Kennewick
La Center
Lakes
Mount Si
Newport (Newport)
North Mason
Othello
Prairie
Pasco
Quincy
Stanwood
Sedro-Woolley
Toppenish
Tenino
W F West
Wenatchee
Woodland
Walla Walla
Kelso KHS
Friday, January 17, 2020
  Visitor Home Time  
Lumberjill Tourney 4:30 PM
Camas
Prairie
R A Long
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Viking Girls Invitational
Auburn
Black Hills
Ballard
Bellingham
Blaine
Bremerton
Bonney Lake
Bellarmine
Cedarcrest
Curtis
Castle Rock
Chief Sealth
Elma
Enumclaw
Emerald Ridge
Friday Harbor
Forks
Federal Way
Graham Kapowsin
Hoquiam
Kentridge
Lynden
Olympia
Olympic
Rogers (Puyallup)
Ridgefield
Rochester
Sumner
Sehome
Squalicum
Tahoma
Tenino
Puyallup PHS Photographer: Dee Torres
Lady Trapper Invite 10:00 AM
Washougal
Centralia
Capital
Camas
Heritage
Kelso
Kennedy Catholic
La Center
Prairie
Stevenson
W F West
Fort Vancouver FVHS
Saturday, February 8, 2020
  Visitor Home Time  
Girls Sub Regional Tournament 10:00 AM
Washougal
Columbia River
La Center
Mark Morris
R A Long
Ridgefield
Woodland
Hockinson HHS
Saturday, February 15, 2020
  Visitor Home Time  
Regionals 10:00 AM
Washougal
Columbia River
Hockinson
Mark Morris
R A Long
Ridgefield
Woodland
KHS