Pacific 2B Boys Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Ocosta Tournament 10:00 AM
Chief Leschi   0
Darrington   0
Hoquiam   0
Ilwaco   0
Tenino   0
Ocosta   0 OHS
Monday, December 9, 2019
  Visitor Home Time  
Rainier   48
Tenino   30 THS 6:00 PM
       Alumni Dual
Tuesday, December 10, 2019
  Visitor Home Time  
Life Christian Acad.   0
Fife   0 SHS 4:00 PM
Life Christian Acad.   0
Bellarmine   0 SHS 4:00 PM
Life Christian Acad.   0
Stadium   0 SHS 4:00 PM
Life Christian Acad.   0
Mt. Tahoma   0 SHS 4:00 PM
Life Christian Acad.   0
Silas   0 SHS 4:00 PM
Life Christian Acad.   0
Lincoln   0 SHS 4:00 PM
Life Christian Acad.   0
Cascade Christian   0 SHS 4:00 PM
Thursday, December 12, 2019
  Visitor Home Time  
Napavine Mix and Match 5:30 PM
Napavine NHS
Friday, December 13, 2019
  Visitor Home Time  
Battle at the Border 1:00 PM
Darrington
Everett
Ferndale
Issaquah
Kalama
Kent Meridian
Liberty
Lynden
Mount Vernon
North Thurston
Rochester
Sehome
Steilacoom
Todd Beamer
Blaine BLHS
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Warrenton Tournament
Ilwaco
Warrenton,
WF West JV Tour 9:00 AM
Napavine
Shelton
W F West WFW
Wilfong Classic 9:30 AM
Bellarmine   47
Cascade Christian   53
Cedarcrest   91
Ellensburg   179
Federal Way   46
Jackson   89
Marysville-Pilchuck   91
North Creek   72
Ocosta   20
Prairie   147
Redmond   80
Shelton   119
Puyallup   143 PHS
Iron Sharpens Iron 9:30 AM
Cle Elum   84
Cleveland   136
Friday Harbor   43
Franklin   57
Nooksack Valley   168
Rainier   153
Seattle Academy   85
South Whidbey   98
Bellevue Christian   0 Bellevue C
       8am weigh in
Battle at the Border 10:00 AM
Darrington
Everett
Ferndale
Issaquah
Kalama
Kent Meridian
Liberty
Lynden
Mount Vernon
North Thurston
Rochester
Steilacoom
Sehome
Todd Beamer
Blaine BLHS Photographer: Janell Kortlever
Wildcat Invitational 10:00 AM
Washougal
Adna
Castle Rock
Columbia River
Evergreen
Fort Vancouver
Hudson\\\\\\\'s Bay
Hockinson
Hoquiam
Kelso
Klahowya
King\\\\\\\'s Way Chri
Montesano
Monroe
Ridgefield
Seton Catholic
Skyview
Woodland
La Center LCHS
Judi Emry Tournament 10:00 AM
Bellarmine
Central Kitsap
Chief Leschi
Elma
Redmond
Foss FossHS
       JV & Girls Tournament
Wednesday, December 18, 2019
  Visitor Home Time  
Double Dual 6:00 PM
North Beach
Ocosta
Hoquiam HHS
Thursday, December 19, 2019
  Visitor Home Time  
Rainier   36
Chief Sealth   39 CSHS 6:30 PM
Rainier
West Seattle CSHS 7:30 PM
       Match at Chief Sealth HS
Friday, December 20, 2019
  Visitor Home Time  
Hammerhead Invite 10:00 AM
Washougal
Auburn
Anacortes
Burlington-Edison
Blaine
Bainbridge
Bremerton
Eastmont
Emerald Ridge
Fife
Forks
Franklin Pierce
Federal Way
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Hanford
Kentlake
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Port Angeles
Puyallup
Port Townsend
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Shelton
Sumner
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Thomas Jefferson
Union
W F West
Washington
Woodland
Central Kitsap KitPav Photographer: Janell Kortlever
       10am Boys
Tenino
Rainier RHS 4:30 PM
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Nestucca Tournament
Ilwaco
Nestucca,
Pat Alexander Invitational 9:00 AM
Adna   0
Black Hills   120
Bonney Lake   0
Centralia   126
Elma   0
Olympia   54
Shelton   0
Yelm   128
Tumwater   0 THS
Hammerhead Invite 9:00 AM
Washougal
Anacortes
Auburn
Burlington-Edison
Bainbridge
Blaine
Bremerton
Eastmont
Emerald Ridge
Fife
Forks
Franklin Pierce
Federal Way
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Hanford
Kentlake
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Port Angeles
Puyallup
Port Townsend
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Shelton
Sumner
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Thomas Jefferson
Union
W F West
Washington
Woodland
Central Kitsap KitPav Photographer: Janell Kortlever
       9am Both Boys and Girls
Down River Challenge 10:00 AM
Columbia - White Salmon
Kalama
Mark Morris
Napavine
Ocosta
Pomeroy
Raymond
South Bend
Willapa Valley
Wahkiakum
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Hawkins Memorial JV/Girls Tournament 10:00 AM
Bainbridge
Bremerton
Central Kitsap
Elma
Friday Harbor
Gig Harbor
Kingston
Klahowya
Life Christian Acad.
Lincoln
North Beach
North Kitsap
Olympic
Port Angeles
Port Townsend
Sequim
Shelton
South Kitsap
North Mason NMHS
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
Hanford Winter Cup TBD
Chiawana   1
East Valley (Spokane)   12
East Valley (Yakima)   0
Granger   5
Grandview   0
Kamiakin   10
Liberty   0
Mabton   0
Moses Lake   4
Medical Lake   13
Mt. Spokane   3
Newport (Newport)   0
Napavine   0
Onalaska   0
Pasco   7
Richland   0
Reardan   14
Southridge   11
Sunnyside   2
Toppenish   0
Toledo   0
Wapato   0
White Swan   0
Walla Walla   0
Hanford   0 Hanford
Clatskanie Winter Classic 8:00 AM
Ilwaco   1
Clatskanie, OR   0
North Mason Classic 10:00 AM
Aberdeen   133
Bremerton   154
Friday Harbor   0
Kingston   7
Klahowya   69
Life Christian Acad.   26
Lindbergh   115
Montesano   111
North Kitsap   96
Port Angeles   122
Port Townsend   64
Stadium   0
North Mason   129 NMHS
Tyee 10:00 AM
Napavine
Tyee
Saturday, January 4, 2020
  Visitor Home Time  
Bash at the Beach
Castle Rock
Elma
North Beach NBHS
Bash at the Beach 9:15 AM
Hoquiam
Napavine
Raymond
South Bend
Shelton
Willapa Valley
North Beach NBHS
Tuesday, January 7, 2020
  Visitor Home Time  
* Ilwaco
Life Christian Acad.
North Beach
Ocosta
Rainier
Kalama KHS 5:00 PM
* League Mix and Match 5:30 PM
Chief Leschi
Adna AHS
Wednesday, January 8, 2020
  Visitor Home Time  
Chief Leschi   0
Muckleshoot Tribal School   8 4:00 PM
Friday, January 10, 2020
  Visitor Home Time  
Pac-Rim tournament 3:00 PM
Columbia - White Salmon
Ilwaco
Seaside, OR
Saturday, January 11, 2020
  Visitor Home Time  
King of the Mountain Tournament
Cedarcrest
Concrete
Goldendale
North Beach
South Whidbey
Sedro-Woolley
Darrington
Pac-Rim tournament 8:00 AM
Ilwaco   1
Seaside, OR   0
Beaver Bash 10:00 AM
Adna
Cascade Christian
Capital
Castle Rock
Graham Kapowsin
Montesano
Napavine
Ocosta
Onalaska
Port Townsend
Wahkiakum
Yelm
Tenino THS
       weigh-ins @ 8am
Monday, January 13, 2020
  Visitor Home Time  
Mt. Tahoma
Chief Leschi CLHS 6:00 PM
Tuesday, January 14, 2020
  Visitor Home Time  
* Kalama   0
Life Christian Acad.   0
Napavine   0
Raymond   0
Rainier   0
South Bend   0
Wahkiakum   0
Willapa Valley   0
Onalaska   6 OHS 5:00 PM
Wednesday, January 15, 2020
  Visitor Home Time  
Muckleshoot Tribal School
Chief Leschi CLHS 5:00 PM
Thursday, January 16, 2020
  Visitor Home Time  
* Adna   1
Chief Leschi   0
Ilwaco   1
North Beach   1
Toledo   1
Winlock   1
Ocosta   1 OHS 5:00 PM
Friday, January 17, 2020
  Visitor Home Time  
* Chief Leschi   0
Muckleshoot Tribal School   2 4:00 PM
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
Willie Stewart Invitational 9:00 AM
Bellarmine
Chief Leschi
Hoquiam
Kent Meridian
Stadium
Sultan
West Valley (Yakima)
Foss FossHS
Sgt. Norton Memorial Tourney 10:00 AM
Adna   26
Bothell   28
Chelan   0
Castle Rock   74
Eatonville   164
Forks   113
Kiona Benton   0
Kalama   54
Klahowya   95
Lake Roosevelt   0
Mount Baker   0
Montesano   90
Naches Valley   0
Nooksack Valley   58
Port Townsend   0
Tenino   42
Vashon Island   0
Rainier   0 RHS
* Napavine Tournament 10:00 AM
Shelton
Napavine NHS
Wednesday, January 22, 2020
  Visitor Home Time  
* Chief Leschi   1
Muckleshoot Tribal School   8 4:00 PM
* Kalama   1
Life Christian Acad.   0
North Beach   1
Ocosta   1
Rainier   1
Ilwaco   1 IHS 5:00 PM
Thursday, January 23, 2020
  Visitor Home Time  
* Mix & Match @ Toledo 5:00 PM
Adna
Chief Leschi
Napavine
Onalaska
Wahkiakum
Willapa Valley
Toledo GMurdock
Friday, January 24, 2020
  Visitor Home Time  
Rumble on the River
Granite Falls
Ilwaco
Mead
North Central
Shadle Park
Tonasket
East Valley (Spokane) Spokane Co
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Dream Duals 8:00 AM
Enumclaw
Forks
Granite Falls
Ilwaco
Lake Roosevelt
Mead
Moses Lake
Mt. Spokane
Rogers (Spokane)
Shadle Park
Tonasket
West Valley (Spokane)
East Valley (Spokane) Spokane Co
Coyote Classic 10:00 AM
Brewster
Chelan
Napavine
Okanogan
Oroville
Pateros
Kittitas KHS
       Weigh In: 8 am
Willapa Harbor Invitational 10:00 AM
Adna   41
Hoquiam   0
Ilwaco   51
Kennedy Catholic   129
Montesano   98
Mt. Tahoma   64
North Beach   91
Renton   5
South Bend   0
Shelton   67
Shorewood   168
Wahkiakum   35
Willapa Valley   0
Raymond   0 RHS
Rubber Chicken 10:00 AM
Black Hills
Darrington
Elma
La Center
Montesano
Sultan
Woodland
Kalama VSAF
Monday, January 27, 2020
  Visitor Home Time  
Chief Leschi
Life Christian Acad. LCA HS TBD
Tuesday, January 28, 2020
  Visitor Home Time  
Ocosta   1
Rainier   1 RHS 5:30 PM
Wednesday, January 29, 2020
  Visitor Home Time  
* Napavine Mix and Match 5:30 PM
Napavine NHS
Thursday, January 30, 2020
  Visitor Home Time  
Yelm   1
Rainier   1 RHS
North Beach Beach Brawl 4:30 PM
Montesano
North Beach NBHS
Saturday, February 1, 2020
  Visitor Home Time  
TUMWATER ALL COMERS JV
Centralia   10
Napavine   10
Yelm   10
Tumwater   10
Beach Brawl 8:00 AM
Astoria, OR
Adna
Clatskanie, OR
Kelso
Life Christian Acad.
Mark Morris
R A Long
Raymond
Seaside, OR
Ilwaco IHS
Saturday, February 8, 2020
  Visitor Home Time  
* Sub-reigonal 8:00 AM
Ilwaco
Raymond RHS
Saturday, February 15, 2020
  Visitor Home Time  
Reigonals 8:00 AM
Ilwaco
Kalama KHS