Northwest 2B/1B Girls Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Jamboree 9:30 AM
Arlington
Bellevue Christian
Blaine
Burlington-Edison
Cedarcrest
Concrete
Ferndale
Lakewood
Lynden
Meridian
Mount Baker
Mount Vernon
Oak Harbor
Sehome
Squalicum
Sedro-Woolley
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
Lady Classic 9:00 AM
Arlington   74
Bellingham   46
Bishop Blanchet   6
Blaine   6
Burlington-Edison   97
Camas   18
Cascade   48
Cedarcrest   33
Chief Sealth   91
Darrington   32
Edmonds-Woodway   38
Federal Way   75
Ferndale   80
Friday Harbor   18
Glacier Peak   0
Granite Falls   4
Jackson   60
Kamiak   35
Kennedy Catholic   0
Kent Meridian   65
Lake Stevens   44
Lakewood   21
Lynnwood   0
Mariner   13
Marysville-Getchell   36
Marysville-Pilchuck   36
Meadowdale   15
Mount Si   0
Mount Vernon   49
Mountlake Terrace   0
Nathan Hale   10
Newport   5
North Creek   22
North Thurston   35
Oak Harbor   20
Rochester   13
Sammamish   14
Silas   28
Woodinville   0
Everett   102
Friday, December 20, 2019
  Visitor Home Time  
Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament 5:00 PM
Arlington
Ballard
Blaine
Burlington-Edison
Camas
Cascade
Cedarcrest
Chief Sealth
Concrete
Darrington
Edmonds-Woodway
Everett
Ferndale
Forks
Glacier Peak
Hermiston
Jackson
Kennewick
Lincoln
Meridian
Mount Baker
Mount Vernon
Oak Harbor
Pasco
Sedro-Woolley
Snohomish
Lynden
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Lynden "Pride of Lady Lions" Tournament 10:00 AM
Arlington
Ballard
Bellingham
Blaine
Burlington-Edison
Camas
Cascade
Cedarcrest
Chief Sealth
Concrete
Darrington
Edmonds-Woodway
Enumclaw
Everett
Ferndale
Forks
Friday Harbor
Glacier Peak
Granite Falls
Hermiston
Jackson
Kennewick
Kent Meridian
Lincoln
Meridian
Mount Baker
Mount Vernon
Nooksack Valley
Oak Harbor
Pasco
Sedro-Woolley
Sehome
Snohomish
Squalicum
Steilacoom
Washougal
Lynden
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Hawkins Memorial Boys JV & Girls Tournament 10:00 AM
Aberdeen
Bainbridge
Bremerton
Central Kitsap
Elma
Friday Harbor
Gig Harbor
Kingston
Klahowya
Life Christian Acad.
North Beach
North Kitsap
Olympic
Port Angeles
Port Townsend
Sequim
Shelton
South Kitsap
North Mason
Saturday, January 4, 2020
  Visitor Home Time  
Women's Woolley 10:00 AM
Anacortes
Arlington
Ballard
Blaine
Burlington-Edison
Cascade
Cashmere
Cedarcrest
Concrete
Darrington
Decatur
Eastmont
Edmonds-Woodway
Everett
Ferndale
Forks
Glacier Peak
Grandview
Granite Falls
Kamiak
Kelso
Kennedy Catholic
Kentwood
Lake Stevens
Lakewood
Lynden
Lynnwood
Mariner
Meadowdale
Meridian
Mount Baker
Mount Si
Mount Vernon
Mountlake Terrace
Nooksack Valley
Oak Harbor
Redmond
Snohomish
Squalicum
Stanwood
Sedro-Woolley
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Viking Girls Invitational
Auburn
Ballard
Bellarmine
Bellingham
Black Hills
Blaine
Bonney Lake
Bremerton
Castle Rock
Cedarcrest
Chief Sealth
Curtis
Elma
Emerald Ridge
Enumclaw
Federal Way
Forks
Friday Harbor
Graham Kapowsin
Hoquiam
Kentridge
Lynden
Olympia
Olympic
Ridgefield
Rochester
Rogers (Puyallup)
Sehome
Squalicum
Sumner
Tahoma
Tenino
Puyallup
Lady Knights Invitational 9:00 AM
Anacortes
Arlington
Ballard
Bellingham
Bremerton
Burlington-Edison
Cascade
Concrete
Darrington
Edmonds-Woodway
Everett
Evergreen
Ferndale
Glacier Peak
Granite Falls
Hazen
Ingraham
Jackson
La Conner
Lake Stevens
Lakeside
Lakewood
Lindbergh
Mariner
Marysville-Getchell
Marysville-Pilchuck
Meadowdale
Meridian
Monroe
Mount Baker
Mount Si
Mount Vernon
Mountlake Terrace
Naches Valley
Nathan Hale
Nooksack Valley
North Thurston
Oak Harbor
Redmond
Sedro-Woolley
Shorecrest
Snohomish
South Whidbey
Thomas Jefferson
Yelm
Kamiak