Big 9 Boys Golf Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Monday, March 25, 2019
  Visitor Home Time  
Othello Invite 10:00 AM
Ellensburg   295
Ephrata   258
East Valley (Yakima)   327
Grandview   NS
Goldendale   307
Moses Lake   313
Royal   331
Toppenish   NS
Warden   NS
Othello   273 OthGC
Wednesday, March 27, 2019
  Visitor Home Time  
Grandview Boys Invite 9:30 AM
Ephrata
East Valley (Yakima)
Othello
Prosser
Selah
Toppenish
Wapato
West Valley (Yakima)
Zillah
Grandview BlackRoc
Thursday, March 28, 2019
  Visitor Home Time  
Eastmont   1
Wenatchee   5 Desert Air 2:00 PM
       Columbia Cup 2019
Friday, March 29, 2019
  Visitor Home Time  
Joe Lindberg Invite 10:00 AM
Hermiston
West Valley (Yakima) Venue
Monday, April 8, 2019
  Visitor Home Time  
* Big 9 POD @ ML 12:00 PM
Davis   6
Eisenhower   2
Eastmont   5
Sunnyside   1
Wenatchee   7
West Valley (Yakima)   4
Moses Lake   3 MLCC
Thursday, April 11, 2019
  Visitor Home Time  
Palouse Ridge Invitational 9:00 AM
Hermiston   0
Cheney   0
Deer Park   0
Kamiakin   0
Mt. Spokane   0
Pasco   0
Pullman   0 Palouse
* Big 9 POD @ Davis 11:00 PM
Eastmont   4
Eisenhower   2
Moses Lake   3
Sunnyside   1
Wenatchee   6
West Valley (Yakima)   5
Davis   7 Apple
Tuesday, April 16, 2019
  Visitor Home Time  
* Eastmont POD 12:00 PM
Davis   6
Eisenhower   2
Moses Lake   3
Sunnyside   0
Wenatchee   7
West Valley (Yakima)   4
Eastmont   5 HGC
Wednesday, April 17, 2019
  Visitor Home Time  
Gamble Sands Invitational 11:00 AM
Cascade
Capital
Central Kitsap
Ephrata
Eastmont
Glacier Peak
Jackson
Kings
Lake Stevens
Okanogan
Omak
Quincy
Stanwood
Wenatchee
Wapato
Chelan Gamble
Tuesday, April 23, 2019
  Visitor Home Time  
* Sunnyside POD 11:30 AM
Davis   6
Eastmont   5
Eisenhower   2
Moses Lake   4
Wenatchee   7
West Valley (Yakima)   3
Sunnyside   1 BlkGC
Thursday, April 25, 2019
  Visitor Home Time  
* Ike POD 12:00 PM
Davis   6
Eastmont   4
Moses Lake   3
Sunnyside   1
Wenatchee   6
West Valley (Yakima)   5
Eisenhower   2 YEGC
Tuesday, April 30, 2019
  Visitor Home Time  
* Wenatchee POD 1:00 PM
Davis   5
Eisenhower   2
Eastmont   4
Moses Lake   3
Sunnyside   1
West Valley (Yakima)   7
Wenatchee   6 TLGC
Saturday, May 4, 2019
  Visitor Home Time  
Jack Barnes Invitational 10:00 AM
Arlington   0
Cascade   0
Chelan   351
Cheney   0
Eastmont   329
Kamiakin   336
Lake Stevens   0
Moses Lake   0
Monroe   0
Prosser   0
Quincy   383
Richland   0
Wapato   0
Wenatchee   0 TLGC
Tuesday, May 7, 2019
  Visitor Home Time  
Suncadia Invite 9:00 AM
Bothell
Cedarcrest
Chelan
Davis
Ephrata
Eastmont
Eisenhower
East Valley (Yakima)
Interlake
Issaquah
Lakewood
Marysville-Getchell
Mount Si
Othello
Prosser
Sultan
Selah
Stanwood
South Whidbey
Wapato
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Ellensburg Suncadia
Thursday, May 9, 2019
  Visitor Home Time  
* Big 9 POD #7 10:00 AM
Davis
Eastmont
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima) Apple
Wenatchee-JV   425
Chelan   348 LCMGC 2:30 PM
Monday, May 13, 2019
  Visitor Home Time  
District 6 Championships (Day 1) 12:30 PM
Davis
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Eastmont WGCC
       12:30 Shotgun Start
Tuesday, May 14, 2019
  Visitor Home Time  
District 6 Championships (Day 2) 8:30 AM
Davis
Eisenhower
Moses Lake
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
Eastmont HGC
Tuesday, May 21, 2019
  Visitor Home Time  
WIAA State Golf Championships
Davis
Eastmont
Eisenhower
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
QualGC
Wednesday, May 22, 2019
  Visitor Home Time  
WIAA State Golf Championships TBD
Davis
Eastmont
Eisenhower
Sunnyside
Wenatchee
West Valley (Yakima)
QualGC