Metro Girls Soccer Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Thursday, September 2, 2021
  Visitor Home Time  
West Seattle
Chief Sealth SWAC 5:00 PM
Saturday, September 4, 2021
  Visitor Home Time  
Kamiak   1
Lakeside (Sea)   8 Lakeside H 1:00 PM
Lincoln (Seattle)   1
Lake Stevens   5 Lake Steve 5:00 PM
Tuesday, September 7, 2021
  Visitor Home Time  
Woodinville   2
West Seattle   2 Walt Hundl 4:00 PM
* Woodinville-FR   6
Woodinvill 5:00 PM
Holy Names Academy   3
Kennedy Catholic   0 Starfire 6:00 PM
Nathan Hale   1
Kings   5 King's HS 6:00 PM
Lakeside (Sea)   6
Shorecrest   0 Shoreline 7:00 PM
Redmond   1
Roosevelt   2 Roosevelt 7:00 PM
Ballard   1
Mercer Island   3 Mercer Isl 7:30 PM
Seattle Prep.   2
Edmonds-Woodway   1 Edmonds-Wo 7:30 PM
Bishop Blanchet   0
Bellevue   0 Bellevue H 8:00 PM
Wednesday, September 8, 2021
  Visitor Home Time  
Rainier Beach-JV   1
Renton-JV   2 Renton Mem 7:30 PM
Thursday, September 9, 2021
  Visitor Home Time  
Lake Stevens   4
West Seattle   1 Walt Hundl 4:00 PM
Franklin   0
Chief Sealth   2 SWAC 4:30 PM
Jackson   1
Ingraham   0 NWAC 5:00 PM
Seattle Prep.   1
Bellarmine   0 Bellarmine 7:00 PM
Holy Names Academy   3
Woodinville   1 Pop Keeney 7:30 PM
Ballard   2
Kamiak   1 Kamiak HS 7:30 PM
Eastside Catholic   1
North Creek   1 North Cree 7:30 PM
Saturday, September 11, 2021
  Visitor Home Time  
Todd Beamer   1
Roosevelt   8 Roosevelt 10:00 AM
Bishop Blanchet   2
Kennedy Catholic   0 Kennedy Ca 10:00 AM
Ingraham   2
Wenatchee   3 Wenatchee 1:00 PM
Holy Names Academy   2
Olympia   0 Ingersoll 3:00 PM
Lincoln (Seattle)   1
Kamiak   2 Kamiak HS 4:00 PM
Lakeside (Sea)   2
Jackson   1 Everett Me 5:00 PM
Tuesday, September 14, 2021
  Visitor Home Time  
Roosevelt   2
Seattle Prep.   1 Magnuson P 4:00 PM
Lakeside (Sea)   5
West Seattle   1 Walt Hundl 4:00 PM
Ballard   1
Eastside Catholic   2 Eastside C 4:00 PM
North Creek   4
Nathan Hale   1 Jane Addam 4:30 PM
Holy Names Academy   4
Garfield   0 Memorial S 7:00 PM
Lincoln (Seattle)   3
Bishop Blanchet   0 Bishop Bla 7:00 PM
Thursday, September 16, 2021
  Visitor Home Time  
Bishop Blanchet   1
West Seattle   0 Walt Hundl 4:00 PM
Roosevelt   6
Chief Sealth   0 SWAC 4:30 PM
Franklin   0
Ingraham   7 NWAC 4:30 PM
Lincoln (Seattle)   1
Garfield   1 Memorial S 7:00 PM
Holy Names Academy   4
North Creek   0 North Cree 7:30 PM
Seattle Prep.   1
Eastlake   3 Eastlake H 7:30 PM
Friday, September 17, 2021
  Visitor Home Time  
Seattle Prep.   0
Ballard   0 Ballard Hi 6:15 PM
Saturday, September 18, 2021
  Visitor Home Time  
Inglemoor   0
Roosevelt   2 Roosevelt 11:00 AM
Lakeside (Sea)   2
Lake Stevens   0 Lake Steve 7:00 PM
Monday, September 20, 2021
  Visitor Home Time  
* Eastside Catholic   0
Lakeside (Sea)   5 Lakeside H 4:00 PM
Tuesday, September 21, 2021
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet   0
Seattle Prep.   1 Magnuson P 4:00 PM
* Lincoln (Seattle)   0
West Seattle   1 Walt Hundl 4:00 PM
* Holy Names Academy   4
Ingraham   0 NWAC 4:30 PM
* Franklin   1
Nathan Hale   5 Jane Addam 4:30 PM
* Chief Sealth   1
Ballard   6 Ballard Hi 7:30 PM
Thursday, September 23, 2021
  Visitor Home Time  
* Chief Sealth
Lincoln (Seattle) Lower Wood 4:00 PM
* Ingraham
West Seattle Walt Hundl 4:00 PM
* Holy Names Academy
Lakeside (Sea) Lakeside H 4:00 PM
* Seattle Prep.
Eastside Catholic Eastside C 4:00 PM
* Garfield
Nathan Hale Jane Addam 4:30 PM
* Franklin
Roosevelt Roosevelt 7:00 PM
* Ballard
Bishop Blanchet Bishop Bla 7:00 PM
Friday, September 24, 2021
  Visitor Home Time  
Chief Sealth
Seattle Prep. Magnuson P 4:00 PM
Tuesday, September 28, 2021
  Visitor Home Time  
* Holy Names Academy
Eastside Catholic Eastside C 4:00 PM
West Seattle
Seattle Prep. Magnuson P 4:00 PM
* Ballard
Franklin Franklin H 7:00 PM
* Ingraham
Garfield Memorial S 7:00 PM
* Nathan Hale
Roosevelt Roosevelt 7:00 PM
* Lakeside (Sea)
Bishop Blanchet Bishop Bla 7:00 PM
Thursday, September 30, 2021
  Visitor Home Time  
* Seattle Prep.
Holy Names Academy Miller Pla 4:00 PM
* Roosevelt
Ingraham NWAC 4:30 PM
* Eastside Catholic
Bishop Blanchet Bishop Bla 7:00 PM
* Lincoln (Seattle)
Franklin Franklin H 7:00 PM
* West Seattle
Garfield Memorial S 7:00 PM
* Nathan Hale
Ballard Ballard Hi 7:30 PM
Friday, October 1, 2021
  Visitor Home Time  
* Ingraham
Lakeside (Sea) Lakeside H 4:00 PM
Saturday, October 2, 2021
  Visitor Home Time  
West Seattle
Kentwood Kentwood H 7:00 PM
Monday, October 4, 2021
  Visitor Home Time  
* Evergreen (Sea)
Chief Sealth SWAC 3:30 PM
* Lakeside (Sea)
Seattle Prep. Magnuson P 4:00 PM
Tuesday, October 5, 2021
  Visitor Home Time  
* Roosevelt
Lincoln (Seattle) Lower Wood 4:00 PM
* Franklin
West Seattle Walt Hundl 4:00 PM
* Chief Sealth
Nathan Hale Jane Addam 4:30 PM
* Holy Names Academy
Bishop Blanchet Bishop Bla 7:00 PM
Eastside Catholic
Glacier Peak Glacier Pe 7:00 PM
Thursday, October 7, 2021
  Visitor Home Time  
* Lakeside (Sea)
Eastside Catholic Eastside C 4:00 AM
* Garfield
Chief Sealth SWAC 4:30 PM
Nathan Hale
Mariner Mariner Hi 7:00 PM
* Seattle Prep.
Bishop Blanchet Bishop Bla 7:00 PM
* West Seattle
Roosevelt Roosevelt 7:00 PM
* Holy Names Academy
Franklin Franklin H 7:00 PM
* Ingraham
Ballard Ballard Hi 7:30 PM
Friday, October 8, 2021
  Visitor Home Time  
Holy Names Academy
Roosevelt Roosevelt 4:00 PM
Tuesday, October 12, 2021
  Visitor Home Time  
* Lakeside (Sea)
Holy Names Academy Miller Pla 3:30 PM
* Eastside Catholic
Seattle Prep. Magnuson P 4:00 PM
* Lincoln (Seattle)
Nathan Hale Jane Addam 4:30 PM
* Bishop Blanchet
Roosevelt Roosevelt 7:00 PM
* Chief Sealth
Franklin Franklin H 7:00 PM
* Ballard
Garfield Memorial S 7:00 PM
Thursday, October 14, 2021
  Visitor Home Time  
* Eastside Catholic
Holy Names Academy Miller Pla 4:00 PM
* Garfield
Seattle Prep. Magnuson P 4:00 PM
* Nathan Hale
West Seattle Walt Hundl 4:00 PM
* Bishop Blanchet
Lakeside (Sea) Lakeside H 4:00 PM
* Chief Sealth
Ingraham NWAC 4:30 PM
* Lincoln (Seattle)
Ballard Ballard Hi 7:30 PM
Friday, October 15, 2021
  Visitor Home Time  
Camas
West Seattle Walt Hundl 4:00 PM
Saturday, October 16, 2021
  Visitor Home Time  
Mercer Island
Roosevelt Roosevelt 11:00 AM
University Prep.
Lakeside (Sea) Lakeside H 12:00 PM
Tuesday, October 19, 2021
  Visitor Home Time  
* Ingraham
Lincoln (Seattle) Lower Wood 4:00 PM
* Holy Names Academy
Seattle Prep. Magnuson P 4:00 PM
* Ballard
West Seattle Walt Hundl 4:00 PM
* Bishop Blanchet
Eastside Catholic Eastside C 4:00 PM
* Lakeside (Sea)
Franklin Franklin H 7:00 PM
* Garfield
Roosevelt Roosevelt 7:00 PM
Thursday, October 21, 2021
  Visitor Home Time  
* Bishop Blanchet
Holy Names Academy Miller Pla 4:00 PM
* Eastside Catholic
Lincoln (Seattle) Lower Wood 4:00 PM
* Seattle Prep.
Lakeside (Sea) Lakeside H 4:00 PM
* West Seattle
Chief Sealth SWAC 4:30 PM
* Nathan Hale
Ingraham NWAC 4:30 PM
* Franklin
Garfield Memorial S 7:00 PM
* Roosevelt
Ballard Ballard Hi 7:30 PM