Bishop Blanchet Girls Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches


Schedule:
Show Transportation

2021-22 Bishop Blanchet Varsity Girls Cross Country Schedule

Regular Season

  Date Bishop Blanchet Opponent Result
* Fri, Sep 17 Bellarmine @ Lakeside (Sea)
Bishop Blanchet Lakeside (Sea) (Host)
Bellarmine
Holy Names Academy
Seattle Prep.
Sat, Sep 25 Bellevue Cross Country Invitational
Bishop Blanchet Bellevue (Host)
Cedar Park Christian – Mill
Archbishop Murphy
Auburn Riverside
Burlington-Edison
Ballard
Bothell
Cleveland
Central Kitsap
Eastlake
Eastmont
Emerald Ridge
Franklin
Foster
Garfield
Glacier Peak
Holy Names Academy
Issaquah
Jackson
Juanita
Kamiakin
Kennedy Catholic
Kingston
Lakeside (Sea)
Lake Washington
Lynnwood
Meadowdale
Mercer Island
Monroe
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Nathan Hale
North Creek
Overlake
Pope John Paul II
Rainier Beach
Redmond
Renton
Roosevelt
Shorecrest
Seattle Christian
Shorewood
* Fri, Oct 1 Bishop Blanchet @ Nathan Hale
Bishop Blanchet Nathan Hale (Host)
Holy Names Academy
Ingraham
* Thu, Oct 14 Eastside Catholic @ Lakeside (Sea)
Bishop Blanchet Lakeside (Sea) (Host)
Eastside Catholic
Holy Names Academy
Seattle Prep.
Thu, Oct 21 Metro Championship
Bishop Blanchet Lincoln (Seattle)
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Nathan Hale
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
* Sat, Oct 30 3A Seaking District Cross Country Championship Mee
Bishop Blanchet Bellevue (Host)
Lincoln (Seattle)
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Hazen
Holy Names Academy
Interlake
Juanita
Lakeside (Sea)
Liberty (Renton)
Lake Washington
Mercer Island
Nathan Hale
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
Sat, Oct 30 Sea-King District 2 Championship Meet
Bishop Blanchet Lincoln (Seattle)
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Nathan Hale
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
Sat, Nov 6 WIAA State Championship Meet
Bishop Blanchet Lincoln (Seattle)
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Nathan Hale
Rainier Beach
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.