Rainier Beach Girls Cross Country Schedule
Home   |   Schedule   |   Roster   |   Coaches   |   Photos


Schedule:
Show Transportation

2021-22 Rainier Beach Varsity Girls Cross Country Schedule

Regular Season

  Date Rainier Beach Opponent Result  
* Thu, Sep 16 Rainier Beach @ Franklin
Rainier Beach Franklin (Host)
Lincoln (Seattle)
Cleveland
* Wed, Sep 22 Garfield @ Ballard
Rainier Beach Ballard (Host)
Cleveland
Chief Sealth
Franklin
Garfield
West Seattle
Sat, Sep 25 Bellevue Cross Country Invitational
Rainier Beach Bellevue (Host)
Cedar Park Christian – Mill
Archbishop Murphy
Auburn Riverside
Bishop Blanchet
Burlington-Edison
Ballard
Bothell
Cleveland
Central Kitsap
Eastlake
Eastmont
Emerald Ridge
Franklin
Foster
Garfield
Glacier Peak
Holy Names Academy
Issaquah
Jackson
Juanita
Kamiakin
Kennedy Catholic
Kingston
Lakeside (Sea)
Lake Washington
Lynnwood
Meadowdale
Mercer Island
Monroe
Mount Rainier
Mount Si
Mountlake Terrace
Nathan Hale
North Creek
Overlake
Pope John Paul II
Redmond
Renton
Roosevelt
Shorecrest
Seattle Christian
Shorewood
* Thu, Sep 30 Chief Sealth @ Seattle Prep.
Rainier Beach Seattle Prep. (Host)
Lincoln (Seattle)
Chief Sealth
Lakeside (Sea)
* Wed, Oct 6 Lincoln (Seattle) @ Eastside Catholic
Rainier Beach Eastside Catholic (Host)
Lincoln (Seattle)
Chief Sealth
* Fri, Oct 15 Varsity (Top 14) @ 3 PM, JV (Open) @ 4:10 PM
Rainier Beach Lincoln (Seattle) (Host)
Cleveland
Chief Sealth
West Seattle
Thu, Oct 21 Metro Championship
Rainier Beach Bishop Blanchet (Host)
Lincoln (Seattle)
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Nathan Hale
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
* Sat, Oct 30 3A Seaking District Cross Country Championship Mee
Rainier Beach Bellevue (Host)
Lincoln (Seattle)
Bishop Blanchet
Bainbridge
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Hazen
Holy Names Academy
Interlake
Juanita
Lakeside (Sea)
Liberty (Renton)
Lake Washington
Mercer Island
Nathan Hale
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
Sat, Oct 30 Sea-King District 2 Championship Meet
Rainier Beach Bishop Blanchet (Host)
Lincoln (Seattle)
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Nathan Hale
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle
Sat, Nov 6 WIAA State Championship Meet
Rainier Beach Bishop Blanchet (Host)
Lincoln (Seattle)
Ballard
Cleveland
Chief Sealth
Eastside Catholic
Franklin
Garfield
Holy Names Academy
Ingraham
Lakeside (Sea)
Nathan Hale
Roosevelt
Seattle Prep.
West Seattle

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.
Schedules are subject to change, please check back frequently

Copyright Notice: Republishing of schedules in any form is subject to site copyright policy