WPA Logo
WPA Network  
 
 
  • Auburn Riverside
  • Tahoma
  • Enumclaw
  • Kennedy Catholic
  • Thomas Jefferson
  • Kentridge
  • Kentwood
  • Todd Beamer
  • Hazen
  • Federal Way
2019 NPSL 4A Girls Soccer
SHARE

2019 NPSL 4A

Girls Soccer

at Enumclaw & Tahoma
Sat, Nov 2

District 3 Contact

Director: Joe Keller
8321 Leona Way SW
Lakewood, WA 98499
E-Mail: jkellerwcd3@gmail.com
Phone: (253) 225-1761

Tournament Director

John Yellam EMail:jyellam@fwps.org

253-945-5420

Bracketologist

Ted House
WPA Network

Webmaster

Mark Martin
WPA Network

Admissions

Tournament Seeding

1Olympic #1Auburn Riverside
1Cascade #1Tahoma
2Olympic #2Enumclaw
2Cascade #2Kennedy Catholic
3Olympic #3Thomas Jefferson
3Cascade #3Kentridge
4Cascade #4Kentwood
4Olympic #4Todd Beamer
5Cascade #5Hazen
5Olympic #5Federal Way
Sat, Nov 2
at Enumclaw & Tahoma
  
 
#1 3 Kentridge
3 Thomas Jefferso
  
#4 5 Hazen
5 Federal Way
  
  
    
#2 2 Kennedy Catholi
2 Enumclaw
  
#5 4 Kentwood
4 Todd Beamer
  
  
#3 1 Tahoma
1 Auburn Riversid
   
   
   

Hover mouse over game box for more game deteails

Team Awards

(For Seeding to West Central District Tournament)

First Place
Winner Game 3
Second Place
Loser Game 3
Third Place
Winner Game 2
Fourth Place
Loser Game 2
Fifth Place
Winner Game 1
Sixth Place
Loser Game 1
Seventh Place
Winner Game 5
Eighth Place
Loser Game 5
Ninth Place
Winner Game 4
10th Place
Loser Game 4
Sat, Nov 2
at Enumclaw & Tahoma
  
 
#1 3 Kentridge
3 Thomas Jefferso
  
#4 5 Hazen
5 Federal Way
  
  
    
#2 2 Kennedy Catholi
2 Enumclaw
  
#5 4 Kentwood
4 Todd Beamer
  
  
#3 1 Tahoma
1 Auburn Riversid
   
   
   
Tap game box for more game details

Team Awards

(For Seeding to West Central District Tournament)

First Place
Winner Game 3
Second Place
Loser Game 3
Third Place
Winner Game 2
Fourth Place
Loser Game 2
Fifth Place
Winner Game 1
Sixth Place
Loser Game 1
Seventh Place
Winner Game 5
Eighth Place
Loser Game 5
Ninth Place
Winner Game 4
10th Place
Loser Game 4
 
Saturday, November 2, 2019
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#4 11:00 AM
Tahoma HS
Hazen
@Federal Way
Ninth Place 10th Place
#1 11:00 AM
Enumclaw Expo Center
Kentridge
@Thomas Jefferson
Fifth Place Sixth Place
#5 1:00 PM
Tahoma HS
Kentwood
@Todd Beamer
Seventh Place Eighth Place
#2 1:00 PM
Enumclaw Expo Center
Kennedy Catholic
@Enumclaw
Third Place Fourth Place
#3 3:00 PM
Enumclaw Expo Center
Tahoma
@Auburn Riverside
First Place Second Place