App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
2021 District 3/4 4A Girls Soccer
SHARE
Sat, Oct 30 - Thu, Nov 4
November 4
  
November 2
  
October 30
  
November 2
  
November 4
 
      
#1 14 Graham Kapowsin 0
11 Kentwood 4
      
            
   
#9 11 Kentwood 2
6 Kennedy Catholi 3
        
     
#2 6 Kennedy Catholi 0
3 Sumner 1
      
           
#15 6 Kennedy Catholi 3
2 Tahoma 1
           
     
#3 15 Skyview 1
10 Rogers (Puyallu 0
  
#13 3 Sumner 0
7 Olympia 2
   
          
   
#10 15 Skyview 1
2 Tahoma 2
       
     
#4 7 Olympia 1
2 Tahoma 0
      
           
            
      
#5 13 Mount Rainier 2
12 Bellarmine 1
     
#18 7 Olympia 1
4 Camas 3
           
   
#11 13 Mount Rainier 1
5 Curtis 4
       
     
#6 5 Curtis 0
4 Camas 2
      
           
#16 5 Curtis 3
9 Union 2
           
     
#7 16 South Kitsap 0
9 Union 3
  
#14 4 Camas 1
1 Puyallup 0
   
          
   
#12 9 Union 2
8 Kentridge 0
       
     
#8 8 Kentridge 0
1 Puyallup 5
      
           
           
#17 3 Sumner 0
1 Puyallup 2
            
            
Click on game box for more game details.
November 4
  
November 2
  
October 30
  
November 2
  
November 4
 
      
#1 14 Graham Kapowsin 0
11 Kentwood 4
      
            
   
#9 11 Kentwood 2
6 Kennedy Catholi 3
        
     
#2 6 Kennedy Catholi 0
3 Sumner 1
      
           
#15 6 Kennedy Catholi 3
2 Tahoma 1
           
     
#3 15 Skyview 1
10 Rogers (Puyallu 0
  
#13 3 Sumner 0
7 Olympia 2
   
          
   
#10 15 Skyview 1
2 Tahoma 2
       
     
#4 7 Olympia 1
2 Tahoma 0
      
           
            
      
#5 13 Mount Rainier 2
12 Bellarmine 1
     
#18 7 Olympia 1
4 Camas 3
           
   
#11 13 Mount Rainier 1
5 Curtis 4
       
     
#6 5 Curtis 0
4 Camas 2
      
           
#16 5 Curtis 3
9 Union 2
           
     
#7 16 South Kitsap 0
9 Union 3
  
#14 4 Camas 1
1 Puyallup 0
   
          
   
#12 9 Union 2
8 Kentridge 0
       
     
#8 8 Kentridge 0
1 Puyallup 5
      
           
           
#17 3 Sumner 0
1 Puyallup 2
            
            
Tap game box for more game details.
 
Saturday, October 30, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#2 11:00 AM
Sunset Chev Stadium
Kennedy Catholic 0
@Sumner 1
Sumner to #13 Kennedy Catholic to #9
#6 12:00 PM
Doc Harris Stadium
Curtis 0
@Camas 2
Camas to #14 Curtis to #11
#7 12:00 PM
Union HS
South Kitsap 0
@Union 3
Union to #12 Out
#1 1:00 PM
Kentwood HS
Graham Kapowsin 0
@Kentwood 4
Kentwood to #9 Out
#4 1:00 PM
Tahoma HS
Olympia 1
@Tahoma 0
Olympia to #13 Tahoma to #10
#5 1:00 PM
B.Prep HS
Mount Rainier 2
@Bellarmine 1
Mount Rainier to #11 Out
#8 6:00 PM
Sparks Stadium
Kentridge 0
@Puyallup 5
Puyallup to #14 Kentridge to #12
#3 7:00 PM
Rogers HS
Skyview 1
@Rogers (Puyallup) 0
Skyview to #10 Out
 
Tuesday, November 2, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#10 5:00 PM
French Field
Skyview 1
@Tahoma 2
Tahoma to #15 Out
#14 5:00 PM
Curtis HS Viking Stadium
Camas 1
@Puyallup 0
Camas to #18 Puyallup to #17
#12 5:00 PM
Ingersoll Stadium
Union 2
@Kentridge 0
Union to #16 Out
#9 7:00 PM
French Field
Kentwood 2
@Kennedy Catholic 3
Kennedy Catholic to #15 Out
#13 7:00 PM
Curtis HS Viking Stadium
Sumner 0
@Olympia 2
Olympia to #18 Sumner to #17
#11 7:00 PM
Ingersoll Stadium
Mount Rainier 1
@Curtis 4
Curtis to #16 Out
 
Thursday, November 4, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#17 5:00 PM
Curtis HS Viking Stadium
Sumner 0
@Puyallup 2
Third Place Fourth Place
#18 5:00 PM
Ingersoll Stadium
Olympia 1
@Camas 3
First Place Second Place
#15 7:00 PM
Kentwood HS
Kennedy Catholic 3
@Tahoma 1
Fifth Place Out
#16 7:00 PM
Ingersoll Stadium
Curtis 3
@Union 2
Fifth Place Out
2021 District 3/4 4A Girls Soccer
Sat, Oct 30 - Thu, Nov 4

Director:
Bob Kickner
rkickner@osd.wednet.edu
Winners AND Losers of Game 18 and 17, and Winners of Games 16 and 15 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.

Winner AND Loser of Game 13 and Game 12, and Winner AND Loser of Games 20, 19 and 18 advance to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.

Team Awards

First Place
Winner Game 18
Second Place
Loser Game 18
Third Place
Winner Game 17
Fourth Place
Loser Game 17
Fifth Place
Winner Game 15
Fifth Place
Winner Game 16

Tournament Seeding

1Seed 1Puyallup
2Seed 2Tahoma
3Seed 3Sumner
4Seed 4Camas
5Seed 5Curtis
6Seed 6Kennedy Catholic
7Seed 7Olympia
8Seed 8Kentridge
9Seed 9Union
10Seed 10Rogers (Puyallup)
11Seed 11Kentwood
12Seed 12Bellarmine
13Seed 13Mount Rainier
14Seed 14Graham Kapowsin
15Seed 15Skyview
16Seed 16South Kitsap