App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
2021 Districts 1/2/3/4 4A Week 10 Football
SHARE
Fri, Nov 5 - Sat, Nov 6
  
 
#1 Federal Way 6
Graham-Kapowsin 63
   
   
   
#2 Curtis 14
Eastlake 49
  
#7 Tahoma 21
Sumner 59
  
  
#3 Emerald Ridge 21
Lake Stevens 63
  
#8 Kamiak 7
Skyview 28
  
  
#4 Mount Rainier 20
Camas 57
  
#9 Kentwood 17
Woodinville 14
  
  
#5 Bellarmine 6
Bothell 24
  
#10 North Creek 43
Kennedy Catholi 42
  
  
#6 Skyline 21
Glacier Peak 49
  
#11 Puyallup 35
Mt. Si 14
  
  
Click on game box for more game details.
  
 
#1 Federal Way 6
Graham-Kapowsin 63
   
   
   
#2 Curtis 14
Eastlake 49
  
#7 Tahoma 21
Sumner 59
  
  
#3 Emerald Ridge 21
Lake Stevens 63
  
#8 Kamiak 7
Skyview 28
  
  
#4 Mount Rainier 20
Camas 57
  
#9 Kentwood 17
Woodinville 14
  
  
#5 Bellarmine 6
Bothell 24
  
#10 North Creek 43
Kennedy Catholi 42
  
  
#6 Skyline 21
Glacier Peak 49
  
#11 Puyallup 35
Mt. Si 14
  
  
Tap game box for more game details.
 
Friday, November 5, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#4 6:00 PM
Doc Harris
Mount Rainier 20
@Camas 57
First Place Out
#1 7:00 PM
Graham-Kap
Federal Way 6
@Graham-Kapowsin 63
First Place Out
#2 7:00 PM
Eastlake Stadium
Curtis 14
@Eastlake 49
First Place Out
#6 7:00 PM
Veterans Memorial Stadium
Skyline 21
@Glacier Peak 49
First Place Out
#7 7:00 PM
Sunset Chev Stadium
Tahoma 21
@Sumner 59
First Place Out
#9 7:00 PM
Pop Keeney Stadium
Kentwood 17
@Woodinville 14
First Place Out
 
Saturday, November 6, 2021
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#5 1:00 PM
Pop Keeney Stadium
Bellarmine 6
@Bothell 24
First Place Out
#8 1:00 PM
Kiggins Bowl
Kamiak 7
@Skyview 28
First Place Out
#10 1:00 PM
Highline Memorial
North Creek 43
@Kennedy Catholic 42
First Place Out
#3 2:00 PM
Lake Stevens HS
Emerald Ridge 21
@Lake Stevens 63
First Place Out
#11 7:00 PM
Mount Si Stadium
Puyallup 35
@Mt. Si 14
First Place Out
2021 Districts 1/2/3/4 4A
Week 10 Football
Fri, Nov 5 - Sat, Nov 6

Director:
TBD


Winners to State. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament bracket.

Advancing to State

First Place
Winner Game 1
First Place
Winner Game 10
First Place
Winner Game 9
First Place
Winner Game 8
First Place
Winner Game 7
First Place
Winner Game 6
First Place
Winner Game 5
First Place
Winner Game 4
First Place
Winner Game 3
First Place
Winner Game 2
First Place
Winner Game 11

Tournament Seeding

1Seed 1Federal Way
2Seed 2Graham Kapowsin
3Seed 3Curtis
4Seed 4Eastlake
5Seed 5Emerald Ridge
6Seed 6Lake Stevens
7Seed 7Mount Rainier
8Seed 8Camas
9Seed 9Bellarmine
10Seed 10Bothell
11Seed 11Skyline
12Seed 12Glacier Peak
13Seed 13Tahoma
14Seed 14Sumner
15Seed 15Kamiak
16Seed 16Skyview
17Seed 17Kentwood
18Seed 18Woodinville
19Seed 19North Creek
20Seed 20Kennedy Catholic
21Seed 21Puyallup
22Seed 22Mount Si